-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Gruodžio 5d.
2

Alytaus kultūros centro atsinaujinimo darbai įpusėjo

titleAtnaujinamas Alytaus kultūros centro pastatasAlytausgidas.lt nuotr.

Artimiausiomis dienomis paaiškės, kam bus įteikti didžiausia kultūros bendruomene šalyje vadinamos – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Tarsi „feniksas“ ir asociacijos narys Alytaus kultūros centras (AKC). Sezono pradžioje jis atnaujino savo pavadinimą (prieš tai vadinosi kultūros ir komunikacijos centru) bei pristatė ženklą, kurio prasmę susiejo ir su šalia veikusio kombinato medvilnės siūlo gija.

Dėl toje pačioje gatvėje vykusio padangų gaisro spalį savo kultūrinę veiklą turėjęs stabdyti centras dabar tiek visko susiplanavęs ir įsipareigojęs įvykdyti iki pat Naujųjų metų, kad dėl to netgi teko stabdyti kai kuriuos atnaujinimo darbus.

„Dėl centro užimtumo šventiniu laikotarpiu audiovizualinės technikos montavimo darbai bus vykdomi sausio mėnesį“, - patvirtino AKC direktorė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narė Klaudija Aleksandravičiūtė. Ji džiaugiasi, kad 1980 metais atidarytiems rūmams atnaujinti LR kultūros ministerija per 2019 ir 2020 metus skyrė beveik 2 milijonus eurų.

AKC renovacijos darbai vykdomi dviem etapais.

Pasak direktorės, šiais metais prasidėjo pirmasis etapas, kuriuo metu vyko ir vyksta gerbūvio darbai, pastato apšiltinimas, garso ir šviesos technikos atnaujinimas. Šiems darbams sulaukta 900 tūkst. eurų. Gerbūvio sutvarkymo darbus, pradėtus prieš porą metų, už beveik 280 tūkst. Eur iki 2020 m. balandžio pabaigs alytiškių bendrovė „Parama“.

„Atlikti darbai – trinkelių klojimo, stovėjimo aikštelių asfalto liejimo „paradinėje“ ir tarnybinėje pastato pusėse, aplinkos tvarkymo. Centro teritorijoje montuojami suoliukai, šiukšlinės, gėlių vazonai“, - vardija direktorė.

Fasado šiltinimo darbus už 820 tūkst. eurų iki 2020 m. vasario (su galimybe darbų terminą pratęsti dėl oro sąlygų, trukdančių kokybiškai atlikti fasado tinkavimo darbus) įsipareigojo atlikti alytiškių bendrovė „Alvista“. Pasak K. Aleksandravičiūtės, darbai jau pradėti, sparčiai vykdomi, pastatas apšiltinamas. Baigus darbus pagrindinį įėjimą papuoš nauja AKC iškaba, pakeisianti laikinai patalpintą.

Kultūros ministerijos skirtomis lėšomis (380 tūkst. Eur) įsigyta nauja įgarsinimo, apšvietimo įranga.

2020 m. pradžioje bus atnaujinamos scenos konstrukcijos, didžiojoje salėje ir balkone bus montuojama technika, o rūmų I ir II aukšto vestibiuliuose – pranešimų sistema.

Dėl  centro užimtumo kalėdiniu laikotarpiu audioįrangos bei apšvietimo montavimo darbai bus vykdomi vėliau nei planuota, sausį.

Bendrovės „Audiotonas“ parūpinta technika – jau gauta. AKC direktorė tikisi, kad garso, vaizdo technikos atnaujinimas pagerins centro audiovizualinę kokybę koncertų ir kitų renginių metu. 

Antrame centro atnaujinimo etape lauks jo pastato vidaus remonto darbai, kuriems bus skirta per 1 mln. eurų. Šiuo metu kaip tik vyksta viešieji pirkimai, kurių vertė – 900 tūkst. Eur. Paslaugos tiekėjas turės atnaujinti kultūros centro I ir II aukšto vestibiulius, meno kolektyvų repeticijų patapas, baleto ir choreografijos sales, administracijos kabinetus.

Su antruoju AKC pastato (Pramonės g. 1B) renovacijos etapu planuojama restauruoti ir sienų tapybos kūrinį „Audėjos“, kurią LR kultūros paveldo departamentas yra įtraukęs į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą.


Komentarai

2
Komentuoti
I+2019-12-09
Taip turi būti, kaip ir visa kita mieste, Angelo aikštės grindinys, rotušės aikštė,Naujoji gatvė.. visi supranta pasėkmes, bet gi čia pinigai . Kas čia tokio, perdarysim ...ir firmos turės darbo ir pinigus savivaldybė paskirstys kam reikia.
l2019-12-06
fasada daro ziema,kokybes nebus
traffix.lt