14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
Sportas
2019 Gruodžio 4d.
30

Komandinis sportas Alytuje: skirtingoms barikadų pusėms kalbėtis sekasi sunkiai (PAPILDYTA)

title

„Kokią įtaką Alytaus miesto žaidimų sporto šakų klubams, žaidžiantiems Lietuvos sporto lygose, turi Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC) veikla“, - tokia tema Rotušėje diskutavo savivaldybei priklausančio SRC atstovai, treneriai, taip pat savivaldybei nepriklausančių sporto klubų, žaidimų komandų atstovai. Ar komandinio sporto Alytuje atstovams, esantiems skirtingose barikadų pusėse, pavyks susitarti?

„... Buvome susitikę su futbolo bendruomene. Radome per mėnesį 12-15 valandų laisvų laikų treniruotėms salėse, kad ten būtų galima pereiti iš neapšviestų, šaltų stadionų”, - geromis naujienomis susitikimą pradėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Diskusiją vesti mėgino Alytaus m. savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Adomas Andrušaitis.

„Problemų tinklininkės neturi. Turime salę treniruotėms ir varžyboms, ko neturime arba turime labai nedaug, tai vietinių žaidėjų“, - pradėjo Lietuvos aukščiausios ir Baltijos moterų lygos komandos „Alytaus prekyba-Parama“ atstovas Vytautas Pajarskis, mero paprašęs, kad finalo ketvertas, jeigu į jį patektų Dzūkijos sostinės atstovės, vyktų Alytuje.

„Dalyvaujame Lietuvos pirmoje lygoje. Mes neturime ypatingų sąlygų, neturime mums skirtų salių, galime tik jas nuomotis“, -  kalbėjo Alytaus „SRC-Dzūkija“ tinklininkų komandos treneris Artūras Sidaras, pridūręs, kad iš 15 žaidėjų 13 – alytiškiai, o komandos biudžetas – nulinis.

„Moterų futbolas salę treniruotėms surado kariniame dalinyje”, - kalbėjo Lietuvos „Hummel“ (II) lygos čempionės SRC komandos treneris Robertas Klimavičius, taip pat besirūpinantis Alytaus apskrities moterų futbolo klubu ir „Pušyno“ komanda.

„Rankiniui sąlygos yra, gal todėl, kad, kai arenos salė būna užimta, gelbsti stadiono salė. Dėl to pavyksta rasti kompromisą su krepšininkais, nors stadiono salė pagal varžybų reikalavimus nelabai tinka”, - kalbėjo Alytaus rankinio klubo „Varsa“ vadovas, aukščiausios lygos komandos „Varsos-Stronglaso“ strategas, taip pat SRC treneriu dirbantis Egidijus Petkevičius.

„Moterų krepšinis Alytuje yra patenkintas. Viską turim, moterys treniruojasi medicininės reabilitacijos ir sporto centre, mergaitės – mokyklose”, - Dzūkijos sostinės moterų krepšinio, taip pat ir reprezentacinio klubo „RKL-gut.lt“ vardu kalbėjo SRC trenerė Egidija Paužuolienė, dar pasidžiaugusi, kad klube žaidžia daugiausia alytiškės, mažiausiai dvi prisijungia moksleivės (šiemet žaidžia keturios) ir dar viena studentė.

„Moterų rankinio komanda, už kurią pirmoje lygoje žaidžia vien alytiškės, treniruojasi SRC ir mokyklose”, - situaciją pristatė Alytaus miesto rankinio komandos SRC „Margiris“ vadovė, SRC trenerė Rasa Lugauskienė.

„Didysis futbolas”, - išskirtinai pabrėžė A. Andrušaitis.

Pirmasis kalbėtojas buvo Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) prezidentas, miesto tarybos narys Gediminas Daukšys. Jis miesto vadovams mėgino priminti pasikeitusį sporto įstatymą, taip pat priminė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Europos futbolo federacijų sąjungos (UEFA) reikalavimus dėl jaunimo ugdymą futbolo srityje tik klubinėse, o ne savivaldybės ar kitų valdiškų įstaigų sistemose.

„SRC užsiima ne tik jaunimo ugdymu, tačiau ir sporto bazių valdymu”, - kitą aktualiją įvardijo G. Daukšys, ne kartą viešai pasisakęs, kad miesto stadionu, kaip rodo sėkmingi pavyzdžiai kituose šalies futbolo miestuose, ūkiškiausiai galėtų rūpintis ne savivaldybės įstaiga, o reprezentacinis vietos futbolo klubas.

„Liko tik Alytus, Vilnius ir Klaipėda iš Lietuvos miestų, kurie gyvena pagal seną sporto sistemą”, - Dzūkijos sostinės futbolo situaciją įvardijo reprezentacinės Alytaus futbolo komandos DFK „Dainava” ir jai priklausančios to paties vardo akademijos vardu kalbėjo FA „Dainava“ vadovas Rimas Kantaravičius, mero N. Cesiulio ir A. Andrušaičio teiravęsis, kada bus vykdomi pažadai dėl vienodų sąlygų sudarymo ne tik SRC, bet ir visiems vaikms, Alytuje futbolą lankantiems.

„Kodėl jūs neduodat lygių sąlygų, kodėl sporto sales skiriate tik SRC futbolą lankantiems vaikams?“, - R. Kantaravičiui antrino DFK „Dainava“ vadovas Žydrūnas Lukošiūnas.

Kol Alytuje vyksta skirtingų vizijų į komandinį sportą atstovų žodžių mūšis, Vilniaus miestas jau spėjo išstoti iš minėto „atsilikusių" lietuviško futbolo miestų „klubo“ , t. y. sostinės savivaldybės taryba iš pareigų atleido jai priklausančių Vilniaus futbolo mokyklos ir Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ vadovus bei sudarė minėtų įstaigų reikalų perdavimo komisijas.

Vilnius, priėmęs šiuolaikiškus sprendimus, į XXI amžiaus Lietuvos futbolo traukinį turėtų suspėti, tuo tarpu keistis nenorinti senoji Klaipėdos futbolo mokykla, negalėsianti dalyvauti oficialiose lygose Lietuvoje, grasina persikelti į ... Latvijos čempionatą.

Kur, į kurių šalių oficialius čempionatus kelsis atsinaujinti, kaip ir Klaipėda, nepageidaujanti, jau daugelį metų miesto savivaldybės viešąjai įstaigai SRC priklausanti senoji Alytaus futbolo mokykla? Į Lenkiją ar... Baltarusiją?

Deja, tačiau savivaldybės įstaigai (šiuo atveju - SRC) priklausantys jaunieji miesto futbolininkai reprezentacinės komandos DFK „Dainava” pagrindinėje ar kitose jos sudėtys registruojami nebus. Remiantis LFF, taip pat UEFA reikalavimais, tokių valdiškų organizacijų, kaip yra SRC, futbolininkai praras teisę žaisti tiek elitinėje, tiek LFF II lygoje, o toks, darinys, kaip FK (SRC) „Vidzgiris”, jokiose oficialiose Lietuvos futbolo lygose dalyvauti jau artimiausioje ateityje negalės. 

LFF II lygos pirmenybėse šiemet žaidusios FK (SRC) „Vidzgirio” komandos strategas, SRC treneris Virginijus Sinkevičius kolegų iš kitos barikadų pusės pastabų ir būsimų nacionalinės futbolo federacijos tvarkų kol kas tarsi negirdi ir tvirtina, kad SRC auklėtiniai, siekdami tęstinumo, ir toliau žais už „Vidzgirį”, t. y. ne už pagrindinę miesto komandą DFK „Dainava”.

„Tikiuosi, kad toliau diskutuosit be muštynių“, - po valandos diskusijos iš salės turėjęs išeiti tarė meras, prieš tai siūlęs „nekalbėti apie vakar” ir teikti „siūlymus rytdienai”.

Prie muštynių Rotušėje neprieita, tačiau situacija miesto sporte, ypatingai į skirtingas puses „vežimą traukiančioje” futbolo bendruomenėje –  įkaitusi.

„Ar federacija yra aukščiau už savivaldybę ar savivaldybė už futbolą?“, - AAFF prezidento ir LFF viceprezidento pareigas einančio buvusio bendrapartiečio ir dabartinio kolegos iš miesto tarybos G. Daukšio teiravosi miesto tarybos narė Nijolė Makštutienė. Technines klausimo detales papildė, „neskaičiuoti, kiek uždirba SRC treneriai“ prašė politikės vyras, SRC futbolo treneris Antanas Makštutis, paatviravęs, kad „sportinis sezonas 12 mėnesių netrunka, tačiau dirbti tenka visus metus...“.

„Mes ieškosim pinigų, o jūs ieškokite galimybių dirbti kartu“, - išeidamas iš susirinkimo salė meras, dar spėjęs pasiteirauti , „kuo blogai yra priklausyti SRC?..“. Be anksčiau minėtųjų čia dirbančiųjų trenerių priklausymu SRC džiaugėsi vandensvydžio treneris Artūras Vainikonis, jo sūnus, taip pat SRC treneris Tomas Vainikonis teiravosi, kodėl ant SRC „eina purvas“, gi A. Andrušaitis prakalbo apie „feisbuko karus“.

Išties, kai kuriais įtarimais dėl SRC darbo ypatumų susirinkimo išvakarėse pasidalino Alytaus m. tarybos narys Andrius Jučas. Jam tokia pačia forma virtualiai atsakęs SRC direktorius Tomas Stupuris susirinkime dalyvavo, tačiau nei apie bendrą komandinio sporto ateitį mieste, nei apie savo vadovaujamą įstaigą nekalbėjo, tik trumpai tarstelėjo, kad „sportuojančiųjų bus daugiau, kai susijungs miesto ir rajono savivaldybės...“.

Dėl centro trenerių darbo A. Andrušaitis klusterėjo T. Stupurio pavaduotojo ugdymui Arvydo Brazaičio, nekalbus buvo ir pastarasis.

PAPILDYTA

Cituojame publikacijoje minimus Alytaus sporto „karus” facebook’e (kalba – netaisyta):

„Vaikai, kurie lanko sporto būrelius dažnai vyksta į varžybas. Kelionės būna ilgesnės ar trumpesnės, bet pavalgyti vaikai turi, tam yra skiriama maistpinigiai, o jei miega ir dienpinigiai. Maistpinigių vaikai negauna, juos pasiima treneris ir įsipareigoja juos pamaitinti. Tikriausiai didžioji dalis taip ir daro. Bet klausimas kitas, ar kas nors seka kiek vaikų išvažiavo į varžybas? Jeigu sportuoja 20, o išvyko 10 tai ar treneris maistpinigius pasiėmė už 20 ar už 10 vaikų? Jeigu už 20, o važiavo tik 10, tai ar grąžino? O jei vaikai valgė, tai už kokią sumą ir kam liko skirtumas? Teko pabendrauti su keliais tėveliais ir kitais žmonėmis puikiai išmanančiais Alytaus sporto ir rekreacijos centro veiklą ir jie man sako ... šioje srityje nėra jokios kontrolės ir sukasi grynieji pinigai, kuriuos sunku atsekti, o piktnaudžiavimo atvejų galimai yra ne viena dešimtis. Ką daryti? Parengiau sprendimo projektą, kur įstaiga privalės patiems tėveliams dar iki varžybų pervesti pinigus el. būdu į jų sąskaitą, kai jų vaikas vyksta į varžybas, o jau tėveliai patys nuspręs ar jam įdėti į kelionę valgyti, ar duoti grynais. Taip žinosime kiek vaikų vyksta į varžybas ir, kad pinigai pasiekė tuos kam jie skirti. P.S. kiek žinau ASRC kitiems metams naujajame biudžete „paprašė“ miesto tarybos tris kartus daugiau pinigų maistpinigiams.. Šiemet buvo skirta apie 40 000 Eur... (Alytaus miesto tarybos narys A. Jučas):

„Alytaus sporto ir rekreacijos centre maistpinigiai niekad nėra mokami iš miesto paskirto biudžeto! Maistpinigiai jeigu nuspręsta tokius mokėti apskritai yra mokami iš uždirbtų įstaigos lėšų gerai įvertinus varžybas bei jų vykdymo specifiką, dažniausiai tai varžybos, į kurias sportininkai siunčiami ilgesniam laikui nei viena para, dažniausiai tai Lietuvos čempionatų finalai Lietuvos čempionatai Europos taurės ar normatyvinės tarptautinės varžybos, kuriuose kovojama dėl kelialapių ... Kiekvienu unikaliu atveju skaičiuojama varžybų dalyvavimo sąmata,  jeigu labiau apsimoka grįžinėti namo, tuomet po kiekvienų sužaistų rungtynių komanda važiuoja namo ir kitą dieną išvyksta vėl, tuomet maistpinigiai ir nemokami, o jeigu varžybos vykta toliau nuo namų ... tuomet reikia ne tik sportininką pamaitinti, bet ir parūpinti, kur jam pernakvoti. Nors niekuomet iš miesto biudžeto nėra finansuojama sportininko nakvynė bei maitinimas, vis dėl to ASRC yra nustatyta vykimo į varžybas ir atsiskaitymo tvarka, po kiekvienų varžybų delegacijos vadovas atsiskaito buhalterijai už nakvynės paslaugas išmokėtus maistpinigius ir kitas su varžybų dalyvavimu susijusias išlaidas pristatant žiniaraščius kuriuose yra sportininkų sąrašas ir kiekvieno jų parašas už išmokėtus maistpinigius taip kaip to reikalaujama pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus... (Alytaus SRC direktorius T. Stupuris):


Komentarai

30
Komentuoti
Aišku2019-12-07
Jau seniai sportas Alytuje naudojamas asmeniniams interesams ir apie sporetininkus jau seniai nieks negalvoja.
To neponai2019-12-07
Klausimas gal toks: ar SRC infrastruktūra yra jų ar miesto žmonių?
Iš kaikurių pokalbių labai ryškiai skleidžiama kad SRC yra UAB.
Vienybė2019-12-07
Visus suvienijusi buvo komunistų partija.
neponai2019-12-06
kaip nenori, viena pone rėkė duokit pinigų, jūs gi esat privati įstaiga labai remiatės užsienio pavyzdžiais, tai viskuo ir pasirūpinkit, pasistatykit salę, stadioną tai ir bus tikra struktūra, o ne viską imti tik iš miesto.
Pavyduoliams2019-12-06
Kažkas rašė, kad išveža į užsienį vaikus. Pavydi mochikanai, kad dar kas išvažiuoja. Patys SRC į Vilnių tempiat vaikus ir dar mažiukus visai,nes patys nepavežat. Pabandykit ką į užsienį išvežti ir dar futbole.
Net žinau kurie iš mochikanų komentuoja :) nepavyksta jums patiems apart tai lojat patys.
O aš už sveiką konkurenciją, kurios niekada nebuvo.
Ponai 2019-12-06
Niėkas nenori SRC pinigų, ir niėkas nejuodina SRC trenerių. Nori tik viėnodų salygų visiėms Alytaus sportininkams. Netik SRC. Ir neklaidinkit visuomenės, kad kažkas bando sugriaut SRC.
Laba dienai2019-12-06
Taip visiška teisybė, matai jie nori SRC pinigų, bet ir aš noriu.
Laba diena2019-12-06
Toks vaizdas susidaro kad Dzūkijos tv ir Alytaus gidas su savo psiaudo žurnalistais už pinigėlius padarys viską kad tik apjuodintų jiems neįtinkančius ASRC darbuotojus... sėkmės jums...
O2019-12-06
Ką jau išaugino fa dainava ,tik žemyn nudardėjo u-19 kur ir kitos U š......noj.
Nu2019-12-06
Daukšys žaidžia Fa dainava pusėje ir daugiau jam neįdomu, svarbu lot kaip šuniui o dėl vaikų ugdymo tai vienas fa dainavos agentas baigia išvežioti visus neblogus vaikus po užsienius, bet parveža atgal ir neleisdami vaikams atsiskleisti Alytuje ir po tokių stovyklų kur vyksta užsienyje vaikai parvažiavę nrišlenda iš traumų.
Pilietis2019-12-05
Renkasi ir neissprendzia nieko...raso straipsni alt kazluose zaidzia medalius nesa ..kiek girdejau tie alt kur uz kazlus zaide norejo i vidzgiri eiti bet vidzgirio treneriai sake kad jau jie per prasti...tsi stanke 20ivarciu ikale ir kiti dadejo kiek ...apgailetina alt kai kuriu treneriu poziuris...per visus alt kazlai imuse 35ivarcius nekalbu kad zaide visi...bet alt nereik juk jie negali tada ateina irdar akis drasko i savivaldybe tsi komia linkme dirbate jus.
Fule2019-12-05
Ka cia uzauginsi jai dainavos vidurinrs mokyklos lempos stadiono kaip per migla sviecia bsisiausiai pinigus svsisto bsisu..daro nedadaro tada vsikai kencia treniruotes prieblandoij ten akiu gadinimas nekalbu apie traumu galimybes ir jokio efekto kai darai trenkia ir nematsi beweik kamuolio..tsi kur ta federacija?sunku halogenus nupirkt gerus ar kaip cia yra?galetu meras nuvaziuot paziuret kaip vakarinem salygom reik treniruotis geda geda geda....
Alytiškis2019-12-05
Daukšys būdamas Alytaus apsk., futbolo federacijos prezidentas (antra kadencija) ir Lietuvos futbolo federacijos vice prezidentu taip ir nesugebėjo suvienyti miesto futbolo bendruomenės. Tad apie kokį futbolą gali kalbėti apskrities prezidentas, jeigu nesugeba deramai organizuoti veiklos mieste, ką gali išmanyti šalies mastu. Tokių vadovų- toks vadovavimas nuvedė ir šalies rinktinę į "aukštumas" ir visą Lietuvos futbolą nuskandinti baigia. Ne tik Alytaus. Matyt kai nesugebi organizuoti, esi nesąžiningas, lengviausia ieškoti kaltų. Šiuo atveju dėl futbolo bėdų yra kaltas sporto centras SRC, savivaldybė- kad jie nesugeba. Sugeba tik melą skleisti, nesąžiningai elgdamiesi stengiasi visokiais būdais galimai užgrobti mokesčių mokėtojų turtą - stadioną. Jučo organizuota melaginga, šmeišto propoganda prieš SRC trenerius, klaidinanti, kurstanti ir skaldanti miesto bendruomenę, galimai iniciuota Daukšio. Jis labiausiai suinteresuotas asmuo dėl stadiono perėmimo. Bet ar išgelbės Alytaus futbolą. Ar pasikartos "Vasiukų" istorija, didysis Ostapas Benderis.
Futbolininikas2019-12-05
Daukšys vaikų netreniruoja ir niekada netreniravo. Juos treniravo savivaldybių sporto centrų treneriai. Jeigu treniruoja kaip nori ir kada nori, tai nereikia tikėtis rinktrinėje aukšto lygio žaidėjų, kokius paruošia savivaldybių treneriai tokie ir žaidžia rinktinėje. Labai gerai, kad Fudbolo federacija bando kažką daryti ir keisti padėtį. Tai teikia vilties.
Žiūrovas2019-12-05
SRC pakalikai paskutinio gal šiaudo griebiasi apie kazkokias praeitis šaudydami. Nors kaikurie patys su praeitim. 10 metų nei vieno vaiko net antrai lygai neparuošią. Kur jūsų auklėtinia, kur? Buvo gerų vaikų ir tuos nuvarė, o kurių tėvai atidesni buvo tai spėjo permesti, vienus į Dainavą, kitus į kitus miestus. Lojat, kad Daugšys futbolą nuvarė, nejuokinkit svieto, jūs juk treniruojate, jūsų atsakomybė,jūs ruošiate, bet jūs net neturit nei strategijos, nei darbo programos.
Šnypščiat čia kažką, tėvai ir žmonės ne kvaili, po truputį atsirenka matydami vien darbo procesą.
Lauk2019-12-05
Tuos 4 neišmanėlius nuo futbolo, sėdi futbole, bet nei vienas iš jų net nesitreniravęs niekur o praeitis jų tai baisi.
Jasius2019-12-05
Daukšys kartu su futbolo federacija Lietuvos futbolą nusmukdė iki neregėtų žemumų, tai dabar imasi Alytaus futbolo naikinimo procedūromis prisidengdamas vaikais. Alytaus žmonės atsikvošėkite! Kas vadovauja Alytaus futbolo akademijai,pažiūrėkite į tų žmonių biografijas kas jie buvo prieš 25 metus. Visas Lietuvos futbolas tokiose rankose dėl to ir vis ritasi žemyn.
fanas2019-12-05
Artimiausioje ateityje? Pasitaiset, bet kas is to. Laikas viska issprendzia, svarbu, kad kuo daugiau butu zaidzianciu, o laikas parodo kas yra kas.
Rimtas2019-12-05
Tai kas šiame susirinkime buvo nuspręsta. jeigu nieko nesprendžia, tai kam juos rinkti???
Saunu2019-12-05
Konkurencija gerai juk
A2019-12-05
Čia jau ne juokinga
Architektas murazinskas2019-12-05
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/nuteistas-pats-projektus-renges-ir-juos-tvirtines-skuodo-vyriausiasis-architektas-59-1240618
Ale2019-12-05
Pasirodė "Didysis futbolas" privatininkų spindesys ir skurdas
Biudžetininkams2019-12-05
Ar jums nenusibodo brūžinti kokie jūs nuskriausti. Jūsų rankose miesto žmonių pinigai,miesto žmonių pastatytos bazės, bet va su konkurentais konkuruoti darbo kokybe nenorit,geriau griauti konkurencija ir vėl nieko nedaryti. Dėl Vidzgirių 100 metų žais kol galės ir valio.
Susirinkimas pavadinimu SRC mitingas ir net ne trenerių o valdininkėlių propagandos suburtas, parėkauti ir parodyti, kokie kiti blogi, nors tiems kitiems tik lygesnių sąlygų reikia.
Patys visi kalbat, kad kur biudžetinė įstaiga ten bėdos, bet kai kurie pamirštat iš kur patys, nors trenerių kaltinti nereikia, tiesiog yra sena nomenklatūrinė šaikelė, kuriai ištikus panikai buriama visus savo aplinkos nekaltus žmones į vieną vietą ir balsu pagrūmoja neduodami nei kitiem pasisakyti.
x2019-12-04
o jeigu butu kitaip, dfk sutarties su src ir siaip neturi, tai jaunimas nezaistu niekur. Dabar vieni zaidzia uz Dfk ( spartukai) kiti (src) uz Vidzgiri.
x2019-12-04
Kam klaidinti visuomene, 2 lygoje Lff nuostatai ( yra patalpinti lff.lt). 2 lygoje susietos grupes nebus galimos nuo 2021m. Paprastai kalbant Fk Vidzgiris susieja 2 grupes su Src ir dalyvauja, ar kas cia ne taip
Tegul2019-12-04
Daukšys kaip LFF viceprezidentas tvarką federacijoje padaro tada kažką gali pasakyti, nors ten jis niekam neįdomus.
Kas2019-12-04
Ten per barikadininkai buvo klounai ir juokdariai šneka kaškokias pievas turi akademiją tipo ir tegul turi o jiems iki SRC dar toli, toli, kaip sakoma karaliai nuogi.
fanas2019-12-04
Ir dar jeigu Dainava turi savo struktura, tai kam jiem Src vaikai?
fanas2019-12-04
Labai teisingai pasake, kad zais uz Vidzgiri. Ar visi turi zaist tik uz Dainava. Kuo daugiau komandu tuo daugiau galimybiu pasirodyt, aikstej tik 11 zaideju.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė