12 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
Rėmėjų turinys
2019 Gruodžio 3d.
0

Pokeris, jo istorija ir dabartinė situacija Lietuvoje

title

Kada Lietuvos paplūdimyje ar sodyboje, o gal mokyklos rūbinėje matote žmones žaidžiančius kortomis, nepaisant naujausių tendencijų, didžiausia tikimybė, kad žaidžiamas bus “Durnius”. Tai rusiškas kortų žaidimas, kurio tiksli atsiradimo istorija nėra žinoma, bet populiarus jis, išskirtinai tik buvusios SSRS ribose. Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiausiai populiarėja vakarietiškas kortų žaidimas - pokeris. Jo šaknys Lietuvoje nėra labai gilios, bet kokia jo istorija mūsų šalyje ir ką įdomaus galima sužinoti?

Pokeris, kaip jis atsirado Lietuvoje? Daugiausia - išeivių arba iš užsienio atvežta pramoga

Dažna močiutė kaime tikrai tik bus girdėjusi žodį “pokeris”, tačiau taisyklių, kaip žaisti, nežinos. Bet, jeigu paklaustumėte eilinio dešimtoko, studento ar jaunuolio - dideli šansai, kad jie bus ne tik pažįstami su taisyklėmis, tačiau ir turės patirties lošiant Texas Hold em’ stiliaus žaidimo versiją. Kodėl tokia atskirtis? Atsakymas paprastas - senais laikais pokerio Lietuvoje niekas nežaidė. Yra išlikęs vienas kitas straipsnis apie lošimo namus tarpukario Lietuvoje, bet į modernią Lietuvą pokerį atvežė išeiviai bei užsienyje daug laiko praleidę žmonės.

Jeigu reikėtų įvardinti du žymius pokerio Lietuvoje žaidėjus - Antanas Guoga ir Andrius Tapinas būtų tie vardai, kurie pirmi šautų į galvą. Abi gana charizmatiškos asmenybės, kurios, kaip teigia, pagavo “laimės paukštę”. 

Jeigu ne šie žmonės, didelė tikimybė, kad jaunoji karta ir likusi Lietuvos dalis vis dar kortuotų su Solitaire per kompiuterį arba žaistų vien tik “durnių”. 

Kaip pokeris tapo laisvalaikio pramoga

Dėka tokių žmonių sėkmės, dabar pokerio vakarai, mėgėjiški ar net azartiški pokerio turnyrai vyksta ne taip ir retai. Didžiuosiuose miestuose galima rasti ir pokerio klubus, kur žaidimo entuziastai susirenka pažaisti. 

Taip pat ir draugų būryje, ypač tarp vaikinų, galima rasti tendenciją susirinkti ir pažaisti pokerį. Tai pakeičia žvejybą, medžioklę, lėbavimus ar kitas ydingas bei žalingas pramogas. Todėl mėgėjiškai žaidžiamas pokeris gali būti vertinamas kaip pliusas. 

Pokeris aukštame lygyje

Per televiziją transliuojami pokerio turnyrai

Visgi reikia grįžti prie to, kad pokeris yra azartinis lošimas, kuriame atliekami statymai, siekiama prizo. Dėl to atsiranda sportinis pokeris. Tai ne kazino, o aukšto lygio turnyrai, kur susirenka patys psichologiškai tvirčiausi, sėkmingiausi ir įdomiausi pokerio žaidėjai iš visos planetos. Tokiuose turnyruose prizų fondai siekia kelis šimtus, kelis milijonus ar net keliasdešimt milijonų JAV dolerių.

Norinčių dalyvauti - šimtai tūkstančių, tačiau laimingųjų, kurie dalyvauja, tebūna keli šimtai ar keli tūkstančiai. Na, o laimėtojų - maža saujelė. Tokius turnyrus transliuoja ir sportinį pokerį populiarinti imasi ir Lietuvos televizijos kanalai. Kaip bebūtų, tenka pripažinti, kad psichologija besiremiantį sportą stebėti gali būti kiek nuobodu, nebent jums patinka būtent tokio tipo pramoga.

Tie žaidėjai bei jų elgesys gali daug ko išmokyti žaidėją-mėgėją, bet ilgos, kelių valandų trukmės transliacijos tikrai prailgs, o iki tol, kol išaiškės nugalėtojas - gali reikėti ir be galo ilgo lošimų maratono. 

Mokymasis

Pokeryje yra ir strategijos bei tam tikri pranašumai, kuriuos galite panaudoti. Tačiau to reikia mokytis. Nors, pagal grubią statistiką, patyręs pokerio žaidėjas turi tik 5 procentų “gryną” pranašumą prieš naujoką ar mėgėją, tačiau tas pranašumas išauga kelis ar net dešimtis kartų, jeigu nepasimetate ir mokate elgtis situacijose. 
Tam, kad geriau suprastumėte žaidimo esmę bei transliacijos per televizorių nebūtų nuobodžios, užsukite į Pokeriomokykla. Čia gausite ne tik galimybę pasimokyti žaidimo subtilybių iš patyrusių trenerių, tačiau ir galėsite skaityti naujienas, žiūrėti turnyrų apžvalgas, tapti augančios bendruomenės nariu. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt