0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Gruodžio 3d.
0

Paskutinė „Barbora Radvilaitė“: Alytaus teatralų spektaklis atsisveikina su žiūrovais

title„Barbora Radvilaitė“ per dešimtmetį vaidinta ne tik Lietuvoje. Alytaus teatralų sukurtą spektaklį apie Lenkijos karalienę bei Lietuvos didžiąją kunigaikštienę matė ir žiūrovai Lenkijoje

Artimiausią penktadienį Alytaus miesto teatro scenoje vėl prabils karalienė Barbora.  Dešimtmetį gyvavęs spektaklis „Barbora Radvilaitė“ bus parodytas paskutinį kartą.

Atsisveikinimui teatro scenoje ši diena pasirinkta neatsitiktinai. 1520 m. gruodžio 6 dieną gimė Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto antroji žmona Barbora Radvilaitė.

Alytaus miesto teatro scenoje Barboros istoriją sukūrė režisierius Arvydas Kinderis. Anuomet skaityta lenkų rašytojo knyga apie šią iškilią asmenybę režisierių paskatino parašyti ir spektaklio scenarijų.

Spektaklyje pasakojama sudėtinga ir jausminga Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir jo antrosios žmonos Barboros meilės istorija. Veiksmas vyksta  Radvilų giminei priklausančiame dvare Dubingiuose, kur moteris, po slaptos santuokos su karaliumi, gyvena nežinioje ir vienatvėje.

„Juozo Grušo dramoje „Barbora Radvilaitė“ sumodeliuota visa epocha, o man rūpėjo Barboros gyvenimas Dubingių dvare, kai ją kamavo nežinia. Tuomet ji buvo slaptai susituokusi su Žygimantu Augustu, tačiau dar nebuvo karalienė, ji buvo niekas ir juo galėjo likti visą gyvenimą. Egzistenciniai klausimai ir herojės buvimas nežinioje bei apsisprendimas man kaip režisieriui buvo įdomus ir aš stengiausi jį nagrinėti“, - prisimena šio spektaklio gimimą A. Kinderis.

Barboros Radvilaitės vaidmenį spektaklyje atlieka aktorė Inesa Pilvelytė. Jos kūrybiniame bagaže dviejų Lietuvos karalienių - Mortos ir Barboros - vaidmenys.

„Tai buvo sudėtingo likimo moteris, jos likiminė meilės istorija turėjo daugybė išbandymų, tačiau buvo graži ir nuostabi. Ne kiekvienam likimas tokią istoriją gali padovanoti“, - kalba aktorė.

„Istorinę asmenybę vaidinti yra sudėtinga, nes daug kas gali palyginti su tuo, ką matė ar skaitė. Palyginimų atsiranda visokių. Man buvo nelengva, bet labai įdomu kurti režisieriaus ir scenarijaus autoriaus A. Kinderio Barborą, kuri skyrėsi nuo J. Grušo dramos herojės“, - mintimis dalijasi Barboros Radvilaitės vaidmens kūrėja I. Pilvelytė.

Kostiuminis spektaklis „Barbora Radvilaitė“ mėgstamas ir šiandien. Paklaustas, kas tai lemia spektaklio ilgaamžiškumą režisierius A. Kinderis prakalbo apie kūrybinės komandos sprendimus.

„Sėkme įvardinčiau labai įdomius dailininkės Julijos Skuratovos scenografijos sprendimus, kompozitoriaus Jono Jurkūno muziką. Vis dėlto, manyčiau, kad pagrindinis faktorius yra Lietuva ir lietuvybė. Žmogui, kilusiam iš mūsų tautos, labai svarbios asmenybės, tie herojai su kuriais jis tapatinasi ir kuriuos tapatina su valstybe“, - kalba režisierius.

Paskutinį kartą Alytaus miesto teatro scenoje Barboros Radvilaitės istorija bus papasakota gruodžio 6 dieną. Spektaklio pradžia – 18 val.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt