19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
ĮdomuVerslasAktualijos
2019 Gruodžio 2d.
2

Didžiausiais poreikis nelegaliam alkoholiui – Alytaus ir Marijampolės apskrityse

title

Nepaisant to, kad Vilnius pirmauja nelegalių alkoholio prekybos taškų kiekiu, nerimą labiau kelia situacija mažesniuose Lietuvos miestuose.

Čia išsiskiria Alytaus ir Marijampolės apskritys. Pavyzdžiui, Alytaus apskrityje vienas naujas taškas tenka maždaug 7 tūkst. 500 gyventojams.
Palyginimui –vienas naujas taškas tenka 53 tūkst. Vilniaus apskrities gyventojų, iš viso čia gyvena virš 800 tūkst. žmonių. Tokią informaciją pateikė VšĮ „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys.

Per 2019-ųjų sausį-lapkritį nelegalios prekybos alkoholiu taškų skaičius išaugo 7 proc.

Šiais metais Alytaus apskrityje užregistruota 18 nelegalaus alkoholio prekybos naujų taškų, o Marijampolės – 16. Aukštas šešėlio lygis išlieka taip pat Telšiuose (10 naujų taškų) ir Tauragėje (4 nauji taškai).

Venas nelegalaus alkoholio taškas Marijampolės apskrityje tenka 750 žmonių, Alytaus apskrityje – 1 tūkstančiui gyventojų.  

„Kylant akcizams ir augant kainoms, toliau didėja ir šešėlis. Per šiuos metus nelegalių alkoholio prekybos taškų skaičius išaugo 7 proc. – tvirtina „Lietuva be šešėlio“, pastebinti, kad nelegali prekyba alkoholiu Lietuvoje toliau auga.

Nuo šių metų pradžios buvo užregistruotas 161 naujas nelegalaus alkoholio prekybos taškas. Didėjant alkoholio ir tabako gaminių kainoms, žmonės vis dažniau ieško pigesnių alternatyvų – perka kontrabandines cigaretes, vartoja nelegalų alkoholį.

Dėl išaugusio nelegalios prekybos alkoholiu, tabako gaminiais ir degalais skaičiaus, suaktyvėjo pranešmų apie bei policijos darbas. Vien šiais metais jau buvo uždaryti iš viso 32 taškai, daugiausiai iš jų – Lazdijų rajono savivaldybėje.


Komentarai

2
Komentuoti
Ghk2019-12-03
Ko daugiau tasku tuo biudžetui sakes
ALGIS2019-12-03
geras samagonas tai puikus produktas ranku darbo.o siaip tai mums arti ir lenkija ir baltarusija .ten piguma ir dar depozitas
traffix.lt