19 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
DzūkijaVerslasAktualijos
2019 Lapkričio 29d.
0

Ambasadorius džiaugiasi britų įmonių sėkme Alytuje ir linki geriausių „Brexit“ scenarijų

titleNuotraukų galerijaD. Britanijos amabasadorius J. E. B. Olley (nuotraukoje viduryje) vizito Alytuje metu, lankosi S. Bitino (pirmas iš kairės) vadovaujamoje britų kapitalo „Sofa brands“ įmonėje

Alytuje apsilankė Didžiosios Britanijos amabasadorius. Jo ekscelencija Brian Olley Dzūkijos sostinėje viešėjo darbinio vizito, kurio metu aplankė kelias britų kapitalo įmones.  

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino B. Olley, jis atvyko ne oficialaus vizito, tačiau su miesto vadovais pabendravo telefonu ir tarėsi dėl ateities planų. Šįkart D. Britanijos ambasadorius visą vizito laiką skyrė Alytaus mieste veikiančioms britų kapitalo įmonėms.

„Aptarėme ir „Brexit‘o“ eigą, jo įtaką įmonėms Lietuvoje, taip pat ir gaisro Alytuje padarinius“, - vizito aktualijas įvardino „Sofa brands“ direktorius Saulius Bitinas. Jo vadovaujama įmonė Alytuje D. Britanijos ambasadoriaus sulaukė pirmą kartą.

Naujojoje gatvėje, buvusio eksperimentinio namų kombinato teritorijoje, veikianti „Sofa brands“ savo gaminamą produkciją. t.y. minkštų baldų komponentus, šimtu procentu tiekia į tris D. Britanijoje esančias, su Alytaus įmone susijusias gamyklas, iš kurių anglų pirkėjus pasiekia minkšti baldai.

„Likau sužavėtas dydžiu verslų, kuriuose dirba šimtai žmonių.  Pastebėjau, kad viena įmonė tiekia nemažą kiekį aukščiausios kokybės baldų komponentų topinių prekės ženklų atstovams Jungtinėje Karalystėje“, - įspūdžiais po vizito „Sofa brands“ gamykloje dalinosi ambasadorius, taip pat atkreipęs dėmesį, kad tiek minėta bendrovė, tiek aplankytoji „Haltex“ Alytuje kuria sėkmės istorijas.

B. Olley buvo pirmasis D. Britanijos ambasadorius, kuris lankėsi britų kapitalo įmonėje „Haltex“. Pramonės gatvėje, buvusiose administracinėse Alytaus tekstilės patalpose. Kai pradėjo gaminti produkciją vienam Japonijos sportinių ženklų, bendrovė buvo sulaukusi Japonijos ambasadoriaus vizito.

„Pastebėjau aukščiausių technologijų sportinius drabužius, kuriuos vilki geriausi pasaulio sportininkai, o tarp jų – ir Jungtinės Karalystės“, - entuziastingai vizitą „Haltex“ įmonėje apibūdino ambadadorius.

Didžioji „Haltex“ produkcijos dalis, apie 80%, iš Alytaus keliauja į D. Britaniją, kur ir prasidėjo įmonės istorija. „Haltex“ savininkas Robert John Moores yra anglas, dabar gyvena Lietuvoje, jis ir įkūrė įmonę Dzūkijos sostinėje. Britų bendrovė į D. Britaniją tiekia sportinę aprangą universitetams, mokykloms, klubams, komandoms ir prekės ženklams.

Ar sėkmės britų kapitalo įmonėms Alytaus mieste gali pakenkti „Brexit“?

„Haltex“ vadovybė Alytuje tikisi, kad Jungtinė Karalystė Europos sąjungą (ES) paliks turėdama laisvosios prekybos susitarimą, kokį Lietuva tir kitos ES šalys turi su Norvegija. Tokiu atveju lietuvių prekybai su britais tai nepakenktų, tačiau jeigu jie ES paliks be susitarimo, teks prekiauti pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) tarifais, o tai verslui turės didelį poveikį. Siekdama apsisaugoti nuo šių grėsmių verslui „Haltex“ jau artimiausioje ateityje sieks mažiau priklausyti britų rinkų ir kuo daugiau klientų turėti iš ES šalių.

Alytuje veikia ir daugiau britų kapitalo įmonių, viena didesnių yra šalia miesto įsikūrusi „Vita Baltic international“ porolono gamykla.

Šįkart bendroves „Sofa brands“ ir  „Haltex“ aplankęs ambasadorius B. Olley  tikisi, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES kontekste britų verslas stiprins savo veiklą Lietuvoje, o ambasada sieks padėti tiek jiems, tiek tiems, kurie ketins investuoti jų šalyje arba norės tapti britų kompanijų partneriais čia, ypatingai gamybos, infrastruktūros, žaliosios energijos, transporto ir technologijų sektoriuose.

Fotogalerija

  • „Haltex“ įmonės savininkas R. J. Moores (iš kairės ketvirtas), jam iš dešinės stovi Alytuje viešintis D. Britanijos ambasadorius B. Olley
  • D. Britanijos amabasadorių B. Olley į „Sofa brands“ gamybos patalpas palydėjo įmonės kokybės vadovė Roma Šleinotienė

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt