Penktadienis, Gruodžio 6d.
SportasKrepšinis
2019 Lapkričio 22d.
0

Europos lygos turą Alytuje šeimininkai pradėjo pergalėm, baigė pralaimėjimais (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Pergalingai Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) U-16 čempionato pirmojo diviziono Alytaus turą pradėjo šeimininkai, „Alytus-SRC“ krepšininkai.

Sigito Krukio ir Vido Užalo auklėtiniai 65:62 nugalėjo Ukrainos rinktinę. Alytiškių komandoje rezultatyviausi buvo po 13 taškų pelnė Nojus Lebskas (9 atkovoti kamuoliai) ir Simonas Packevičius (3 rezultatyvūs perdavimai), 11 tašk. pridėjo Martas Varanius (7 atk. kam., 4 rez. perd.), 10 – Titas Rasymas (11 atk. kam.).

Kitose pirmosios dienos rungtynėse ukrainiečiai atsigriebė su Latvijos atstovais, Rygos Alfredo Krauklio krepšinio mokykla-VEF, kuriuos sutriuškino  66:37. Prieš tai latviai turnyrą buvo pradėję pergale 51:50 prieš Poznanės (Lenkija) „Biofarm basket Junior“. Pastarąją ekipą 70:55 alytiškiai įveikė  antrose dienos rungtynėse, vėl geriausia pasirodė N. Lebskas (21 tašk., 6 atk. kam.), po 12 tašk. surinko Germantas Bumblys (4 atk. kam.) ir M. Varanius, o T. Rasymas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus.

Šeštadienį „Alytus-SRC“ Alytaus arenoje priims Valmieros (Latvija) BSS (13 val.) ir Sierakovo (Lenkija) BC „Sierakow (17 val.), o sekmadienį (13 val.) EYBL turą baigs namų rungtynėmis prieš Kauno „Žalgirio“ bendraamžius.

ATNAUJINTA

Nors rungtynėse prieš Valmierą T. Rasymas surengė rezultatyviausią pasirodymą Alytaus ture (22 taškai, 11 atkovotų kamuolių), 11 taškų pridėjo M. Varanius, tačiau šeimininkai daug klydo,  ypatingai nuo baudos metimų linijos (59 proc. prieš 75) ir pralaimėjo 61:71.

Svečių komandoje nesustabdomas buvo aukštaūgis Rudolfs Rudmiezis, surinkęs 31 tašką. Po pirmosios dienos vienais iš favoritų tapę alytiškiai antros dienos starte prastai metė ne tik baudos metimus, tačiau ir iš kitų pozicijų: dvitaškius – 35 proc. (priešininkai – 53), tritaškius – 21 proc. (prieš 47). Daugiau atkovotų ir perimtų kamuolių, deja, šįkart nepadėjo.

PAPILDYTA

Antrose antrosios EYBL dienos rungtynėse vėl spindėjo T. Rasymas (23 tašk., 7 atk. kam., 3 rez. perd.), o jo vedamas „Alytus-SRC” po didžiosios pertraukos rezultatą su Sierakovo komanda buvo persvėręs savo naudai, deja, pranašumo išsaugoti nepavyko. 15-a taškų prisidėjo Paulius Stulginskis (4 atk. kam.), 14 – S. Packevičius (5 atk. kam.), tačiau teko pripažinti pralaimėjimą (71:74), jau antrąjį EYBL ture Alytuje. Šeimininkus vėl pavedė prastas pataikymas, šįkart – dvitaškių – 41 proc. (priešininkai įmetė 56 proc.), tritaškius metimus abi komandos vargo vos po 25 proc., baudas alytiškiai realizavo jau geriau (67 proc.), tačiau pralaimėjo kovą dėl kamuolių.

21:15 – tokiu rezultatu alytiškiai pirmąjį kėlinį pradėjo rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“. Antrame ketvirtyje svečiai rezultatą išlygino (23:23), tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai rezultatą vėl persvėrė (26:23). Po tolimo metimo „Alytus-SRC“ vėl vedė 31:30, tačiau pirmąją susitikimo pusę laimėjo Kaunas (31:36).

Antrąją susitikimo pusę žalgiriečiai pradėjo spurtu 8:0 (31:44), po minutės pertraukelės prabilo ir alytiškiai (33:44).

Per trečiąjį kėlinuką svečiai padidino spartą, šeimininkai nespėjo gintis ir atsiliko 13 taškų (41:54). 15 taškų ribą (47:62) žalgiriečių persvarą pasiekė paskutinio ketvirčio viduryje.

Paskutinėmis minutėmis alytiškiams pavyko priartėti ir po tolimų pataikymų turą baigti garbingu pralaimėjimu (59:67) ir penkta vieta Alytaus ture.