1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytaus rajonasVerslasAktualijos
2019 Lapkričio 22d.
1

Atsiprašo bitininkų, o dėl gaisro taršos pašaruose ir žolėje perspėja gyvulių augintojus

titleAlytaus gaisro paveiktoje teritorijoje veiklą vykdantys bitininkai (iš viso 42 bitynai, kuriuose laikoma 520 bičių šeimų) reiškia susirūpinimą dėl gaisro metu susidariusios taršos neigiamo poveikio bitėms ir bičių produktams ir prašo įvertinti taršos poveikį bitynams. VMVT atsiprašo kad tokio vertinimo šiuo metu atlikti negali, kadangi bičių šeimos jau pasirengusios žiemojimuiAsociatyvi Alytausgidas.lt nuotr.

Dėl užsitęsusio ir šilto rudens ūkininkai turi galimybę pratęsti gyvulių ganymą ir (ar) net žolinių pašarų gamybą, todėl, siekiant apsaugoti gyvūninius produktus nuo taršos, gaisro paveiktoje teritorijoje ūkininkai neturėtų ganyti gyvulių ir ruošti pašarų gyvuliams iš šioje teritorijoje augančių augalų (žolės).

Apie grėsmę perspėja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Ši informacija turėtų būti aktuali Alytaus rajono ūkininkams, laikantiems gyvulius 17-oje Alytaus rajono savivaldybes kaimų: Navickų, Miklusėnų, Užubalių, Butrimiškių, Butkūnų, Kriaunių, Raudonikių, Dubėnų, Dubių, Taukotiškių, Genių, Karklynų, Kelmanonių,  Vytautiškių, Paplanskų, Junonių ir Rutkos.

Jeigu ūkininkai vis dėlto nuspręstų ganyti gyvulius ar ruošti iš tokios žolės pašarus, privalo iš anksto apie tai informuoti VMVT Alytaus valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir nešerti tokiais pašarais gyvulių, kol nebus duotas atskiras šios tarnybos leidimas. VMVT Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tokiu atveju atliks rizikos vertinimą ir prireikus paims pašarų mėginius laboratoriniams tyrimams.

Alytaus gaisro paveiktoje teritorijoje veiklą vykdantys bitininkai (iš viso 42 bitynai, kuriuose laikoma 520 bičių šeimų) reiškia susirūpinimą dėl gaisro metu susidariusios taršos neigiamo poveikio bitėms ir bičių produktams ir prašo įvertinti taršos poveikį bitynams.

VMVT atsiprašo kad tokio vertinimo šiuo metu atlikti negali, kadangi bičių šeimos jau pasirengusios žiemojimui, ir mano, kad bičių šeimų ir bičių produktų tikrinimai tokiu laiku galimai neigiamai paveiktų bičių šeimas.

Siekdama kontroliuoti bičių produktų užterštumą gaisro paveiktoje teritorijoje, VMVT numato mėginių ėmimą laboratoriniams tyrimams įtraukti į 2020 metų medžiagų liekanų gyvūnuose ir jų mėsoje, piene, paukštienoje, kiaušiniuose, žvėrienoje, žuvyse ir meduje stebėsenos planą, pagal kurį paėmusi 2020 m. medunešio metu surinkto pavasarinio medaus mėginius ir atlikusi laboratorinius tyrimus, VMVT įvertins, kaip gaisro metu susidariusi tarša paveikė užterštoje teritorijoje esančias bičių šeimas ir bičių produktus.

Bitininkai, pageidaujantys atlikti tyrimus taršai nustatyti, galės kreiptis į VMVT Alytaus valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir su ja suderinti laiką mėginiams paimti.


Komentarai

1
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, VISU PASEKMIU, SULAUKSIME , KAIP ATEIS PAVASARIS ,KADA ATGIS VISA GAMTA, TADA IR ATSISKLEIS VISOS NELAIMES PADARINIAI. KIEK BITELIU ISLIKS PO SIOS BAISIOS NELAIMES DANGUMI. LINKIU VISIEMS ZMONEMS GYVUNAMS , SVEIKATOS IR SEKMES. SULAUKTI GRAZAUS LAIMINGO PAVASARIO.
traffix.lt