4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
AktualijosPolitika
2019 Lapkričio 22d.
2

Alytaus gaisro išvados konferencijoje skambėjo kaip pasiteisinimai

title

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) surengė konferenciją, kurios metu buvo mėginama pristatyti darbo grupės parengtas, savaite vėlavusias išvadas dėl Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro gesinimo.

Darbo grupė turėjo tris darbinius susitikimus, kurių metu buvo įvertinti departamento direktoriaus teisės aktai, reglamentuojantys priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų sutelkimą, koordinavimą, vadovavimą, darbo organizavimą ir kt.

Pagrindinė išvada:

  • Nustatyta, kad įmonėje „Ekologistika“ nebuvo vykdoma priešgaisrinės priežiūros funkcija, todėl šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas. Įmonėje nebuvo sudarytas ir įvykių likvidavimo planas. Tačiau svarbiausia, kad į gaisrą atvykusios pajėgos darbą atliko profesionaliai ir atsakingai, todėl pavyko išvengti žūčių ir sužalojimų.

PAGD direktoriaus Sauliaus Greičiaus teigimu, gaisro gesinimo taktika buvo pasirinkta teisinga, tačiau gaisro gesinimą apsunkino tai, kad didžiuliame plote degė didelis kenksmingų medžiagų kiekis. Vadovas pripažino, kad gaisro metu išaiškėjo kai kurie veiklos trūkumai, susiję su logistika, aprūpinimu ir darbo organizavimu.

Po Alytaus gaisro nuspręsta:

  • Reikia koreguoti kai kuriuos teisės aktus, taip pat būtina stiprinti parengtį. Bus siūloma svarstyti darbo ir poilsio režimo įvykio metu klausimus, kuomet jie užsitęsia ir atsiranda poreikis pasitelkti laisvus nuo budėjimo vidaus tarnybos sistemos pareigūnus bei stiprinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų parengtį rengiant kvalifikuotus valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus, skiriant papildomą dėmesį fiziniam ir psichologiniam parengimui.
  • Svarstyti dėl steigimo papildomų logistinių modulių, kurių pagalba būtų sprendžiami maisto, higienos, poilsio ir techninės priežiūros klausimai.

Šiuos ir kitus atsakymus be PAGD direktoriaus S. Greičiaus, taip pat pateikė PAGD direktoriaus pavaduotojas, darbo grupės vadovas Giedrius Sakalinskas, direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Algirdas Bautronis ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedros vedėjas doc. Ritoldas Šukys.

 


Komentarai

2
Komentuoti
ALGIS2019-11-23
nei vienas klerkas nekels siknos is savo vietos
kaip sakant2019-11-23
ar būtina įvykt nelaimei kad tokie pirdylos iš departamentų pradėtų mąstyt? reikia dirbt savo darbą o ne teisintis kodėl aš blogai dirbu.....
traffix.lt