19 c Alytus
Pirmadienis, Rugpjūčio 10d.
DzūkijaVerslasAktualijos
2019 Lapkričio 25d.
28

Alytaus gatvėmis nusidriekė streikuojančių ūkininkų traktorių virtinė (ATNAUJINTA. VIDEO. PAPILDYTA )

titleNuotraukų galerija

Prisijungdamas prie Lietuvos žemdirbių įspėjamojo protesto, lapkričio 26 d., antradienį, 11 val. Lietuvos ūkininkų sąjungos skyrius „Dzūkijos ūkininkas“ kviečia į akciją.

Akcijos metu Alytaus rajono ir kiti ūkininkai traktoriais atvažiuos į Dzūkijos sostinės gatves.

Ne mažiau 50 (iki 100) akcijos dalyvių važiavimą pradės nuo prekybos centro „Lytagra” Pramonės g. 11 val. ir beveik iki 15 val. važiuos Putinų, Kalniškės, Punsko, Santaikos ir Ulonų gatvėmis.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą anksčiau informavo „Dzūkijos ūkininko“ vadovas Marius Gudaitis, ūkininkai pageidavo važiuoti Alytuje pagrindine Naująja gatve. Panašu, kad to padaryti nepavyks tiek dėl ženklinimo, tiek dėl saugumo reikalavimų, iškeltų iš policijos pusės.

Bet kuriuo atveju, dėl didelio traktorių srauto, eismas gali sulėtėti.

Ūkininkai siekia atkreipti valdžios dėmesį dėl jiems nepriimtinų mokestinių permainų, todėl paskutinį lapkričio antradienį siekia organizuotai važiuoti link vietos valdžios institucijų.

Žemdirbiai taip pat streikuoja pakelėse esančiose savo žemėse statydami žaliuosius kryžius, kurių jau yra ir Alytaus rajone.

ATNAUJINTA

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Lietuvos ūkininkų sąjunga, ūkininkai derino kelius, kuriais policija leidžia važiuoti.
 
Ūkininkų teigimu, labai gerai pasimatė savivaldybių požiūris į ūkininkus: vieni be problemų gavo teisę ne tik iki savivaldybės nuvažiuoti, bet ir policijos palydą, kitiems gi buvo sudaromos kliūtys, kad tik aproboti jų galimybes judėti pagrindinėmis miestų gatvėmis, bet technika vis tiek judės, nepriklausomai nuo to, ar pavyks, ar ne pasiekti savivaldybės pastatą.

PAPILDYTA

Kaip ir žadėta, paskutinį lapkričio antradienį Alytaus gatvėmis nusidriekė streikuojančių ūkininkų traktorių virtinė.

Lietuvoje ūkininkai surengė masinę protesto akciją, kurios metu sunkioji technika judėjo šalies miestų, miestelių gatvėmis. Žemdirbių tikslas buvo atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria ūkininkaujantieji.

Žemdirbiai žalius kryžius savo laukuose ir kitas protesto formas taiko dėl šių LR Finansų ministerijos siūlymų:

⦁ padidinti žemės ūkyje naudojamo gazolio akcizo tarifą  nuo 56 eurų už 1 tūks.  litrų iki 81 euro; 

⦁ dėl plano sumažinti žymėtojo dyzelino normas;

⦁ žymėto dyzelino tarifą ketinama padidinti nuo 56 iki 146 eurų už 1 tūkst. litrų;

⦁ dėl ketinimo panaikinti lengvatą  šildymui skiriamam kurui, kuriam dabar akcizas sudaro 21,14 euro už 1 000 litrų;

⦁ Siūloma padidinti žemės ūkio paskirties žemės vertę taikomą koeficientą nuo 0,35 iki 0,5.

Ūkininkus glumina siūlymai kitais metais taikyti didesnius individualios veiklos mokesčius, taip pat neramina visuomenės nusistatymas ūkininkų atžvilgiu. 

Prie akcijos Alytuje prisijungė ir apie penkios dešimtys Alytaus regiono žemdirbių. Taikią protesto formą palaiko ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Jeigu Seimas pritartų LR finansų ministerijos siūlymams, stambesni ūkininkai per metus prarastų tūkstantines sumas.

Alytaus rajone ūkininkaujantis A.Vrubliauskas dar nepaskaičiavo, kiek atsieitų brangesnis kuras ir kiti planuojami didinti mokesčiai ir tikisi, kad Seimas nepritars ministerijos siūlymui. 

Lietuvos ūkininkai šokiravo laukus nusėdami žaliais kryžiais, tačiau kitų šalių žemdirbiai, protestuodami prieš mokesčių didinimą protestuoja kur kas rimčiau – blokuoja greitkelius, ant pastatų pila gyvulių mėšlą ir kt.

Organizuotas ūkininkų važiavimas Dzūkijos sostinės gatvėmis:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

28
Komentuoti
Lietuvis2019-11-27
Marius Gudaitis gavo 84000 Eurų verslo plėtros paramą, ko jam stenėti. Pasakykit kas dar gauna tokius pinigus plėtrai savo verslų?
gyvulininkas nu2019-11-26
netrieskit miltais nes malunai sustos , aikit dirbkit uz 5 ,6 simtus ar minimaksa , paziuresim kaip isgyvensit dar verket bet nemetat nori hiluxso tai ir ari vazinek su pasatu ir neverk kad dirbi sau tas 16 val, zmones gadina pinigai labai oi labai bet i tase nesusidesi ir i ten neisinesi...
gintautas2019-11-26
Vazinekit po savo laukus,o ne miesto gatvemis loxeliai.nepilkit zalios salerkos i lengvas turesit traktorems.kokio velnio uzsiimt ukininkavimu jei paskui dejuojat,kad sunku dirbam 24 val ir panasei.neapsikat neapsiimkit.dabar prie ko po ta alytu makaluotis?vaziuokit i vilniu,prie seimo,ten ir makaluokites,prie ko alytus ir kiti eismo dalyviai,turim laika gaist del kazkokiu traktoristu pasivazinejimu,dabar nei mes nei niekas alytuj jums nieko nepades,kam triuksma kelt ir knist smegenis.piskit prie seimo ten ir burzginkit savo beloruseis
Gintaras2019-11-26
Mus visus miestiecius /kaimeicius smaugia prasiskolinus, valdzia o mes vis daugiau turim progu pasibart tarpusaves Lietuviai.Briuseliui tik i nauda,kad savi smauge savus .
Nesvarbu2019-11-26
Nereikia čia ūkininkams vaidinti nuskriaustų, kodėl mes mokesčių mokėtojai savo sąskaita turim juos dotuoti? Tegul prisideda vienodai kaip visi prie mokesčių mokėjimo, va po to toki kaip Karbauskis prilobę ir eina į valdžią.... ir iš viso ūkininkai ir taip turi daug visokių pramų tai ES parama, tai pigesnis kuras, nutikus stichinei nelaimei valdžia dar pinigus kompensuoja... ko jiems dar maža... man eiliniam žmogeliui nei kuro pigesnio duoda, nei nutikis stichinei nelaimei ir nukentėjus mano turtui valdžia man kompensuoja.... gyvenam demokratiškoj valstybėj tai ir būkim demokratiški, o ne išskirkim kai kuriuos aukščiau kitų...
Gyvulinikui2019-11-26
Žinok labai dzin iš kur ta produkcija bus, iš Lenkijos ar laplandijos ir su kuo tų kraštų ūkininkai važinės. Svarbiausia, kad būtų, o iš kur, tai visiškai neįdomu.
gyvulininkas2019-11-26
pasiskaitau aš tų miesčionių komentarų ir net nepikta,o jų vargšelių gaila tokių kaip Lietuvio,Valio,Vartotojo,Kuka,rx,Nuomonė.Pacituosiu Bibliją savaip:Viešpatie,atleisk jiems,nes jie nežino ką kalba(komentuoja).Pasiimkit prekybos centruose pieno produktus ir žinokite,kad tik penktadalis kainos yra ūkininko dalis.Ir dar jį norima apkraut naujais mokesčiais.Taigi brangs visa produkcija ir jums gerbiami miestiečiai.Gal girdėjote apie mokesčius bankams-tuoj psakė ,kad visi mokesčiai nuguls ant vartotojų piniginių.Tai ko nerėkiat ant bankininkų-žinau,jų batai nešūdini ir jiems iki lemputės jusų šauksmai.Labai norėčiau nors vieną miesčionį,nepatenkintą turtingais ūkininkais pastatyti į savo vietą neilgam ...nors trim dienom jei ištvertų.5 val.ryto keliamės melžti karvių ir baigiam 9 val ryto.Plaunam melžimo reikmenis,linijas,šeriam gyvulius, mėžiam,klojam,girdom veršelius ir t.t(pamiršau kada čia papusryčiaut ir papietaut).o kur dar technikos priežiūra,remontas ir kasdieninis darbas po kelias valandas su ja.17 val vėl melžimas iki 21 val.Vakarienės jau nebesinori,kuo greičiau į lovą ,nes 5 val.ryte vėl viskas iš pradžių.Ir taip 7 dienas per savaitę,4 savaites per mėnesį,12 mėnesių per metus,du ,tris,keturis.....dešimt metų ir t.t.samdomas žmogus turi ir darbo valandas ir išeigines ir atostogas.O tu neturi nieko.Juodas,šūdinas darbas be poilsio.PO tirjų dienų minėti asmenys rautų atgal neatsisukdami ir inkšdami:viešpatie pasiimkt tuos dar neišmokėtus Land Cruiserius,Hi luxus ir naujus traktorius,man to nereikia.Už kokias nuodėmes man tokis vargas,juk aš galiu šiais laikais nedirbti ir gyventi iš pašalpų(aišku mokesčių mokėtojų pinigų) arba susirasti normalų darbą,kur yra 8 val.darbo per dieną(įskaitant poilsio pertraukėles),penkios darbo dienos per savaitę ir net 3-4 savaitės atostogų per metus,už kurias taip pat mokami pinigai.Man tai nesuvokiami dalykai ir nenoriu kalbėti apie tai ko neturiu ir apie ką nesuprantu.Taip gyvendamas sutinku mokėti visus pilnus mokesčius(o gal darbdavys už mane mokės?).Visame pasulyje žemės ūkis yra subsidijuojamas ir stiprios valstybės savo ūkininkus remia daugiausia.Mes remiami gal tik 60 proc.negu tai daro kitos šalys ir dar norima apkrauti mokesčiais.Be subsidijų ir didinant mokesčius mes išnyksime-kam dar kankintis kaip minėjau anksčiau.Bet tada pavyzdžiui Lenkijos remiami ūkininkai važinės ne su landcruiseriais ar hiluksais,o skraidys su savo helikopteriais kaip barštukas.Ir parduotuvėse bus tik lenkiška produkcija...........
Vilma2019-11-25
Pirmiausia, su kryžiais juokauti negalima, tai šventas dalykas ir taškas. Antra, nesuprantamas dalykas važinėtis Alytaus gatvėmis, kuo mes , alytiškiai kalti, kad ūkininkams vis negana, matyt visgi perdaug to pigaus kuro gauna, kad visą dieną žada važinėtis
Tikintis2019-11-25
Neminėk dievo vardo be reikalo ir nestatyk kryžiaus vardan savo asmeninės naudos o ir jeigu jau statot kryžius tai bent jau medį parinkit solidų o ne plonų dailylenčių.
Pasityčiojimas iš tikinčių.
Lietuvis2019-11-25
Mokėkit mokesčius kaip visi o ne inkškit ir nekaulykit kaip kokie benamiai šunys.
Pažiūrėjus į jūsų Land Cruiserius ir Hi lux nelabai jau jūs ir skurstat.
Kodėl aš turiu mokėti visus mokesčius o jūs visur su lengvatom, net kojines ir šluotas perka Litagroj be PVM.
Mačiau vieną su š..nais batais į savo Hi Lux 2019 metų pylė žymėtą dizkurą.
Valio2019-11-25
kad neleido į miestą tų traktorių!!! prie ko čia miestas, kaimo kelius visus sugadina tie ūkininkai, tai dar ir mieste nori grūstis. Nepalaikau jokių protestų, nes ūkininkai gyvena puikiai, nelijo- duokit kompensacijas, per daug lijo - duokit kompensacijas, per daug sniego duokite... o kad kelią sugadino ir niekas negali pravažiuoti, tai čia vėl rėkia, kad jais nesirūpina valstybė - darykit kelią, žodžiu be pabaigos reikalavimai... traktoriai puikūs nauji, automobiliai - tik naujausi džipai - galėtų nustot jie tyčiotis iš visų aplinkinių... kai versle patiri nuostolių jie tavo nuostoliai ir būna, na ūkininkai niekaip negali patirti nuostolių jiems tik + viskas turi būti...
tygfs2019-11-24
Aiskiai matoma , kad sudaromos kliutys. Kaip visokios tanketes , be vargo gali mieste imituoti pratybas. Leidimus gauna ir jokiu problemu.
Vyrukai nedarykit orinės pakazuchos 2019-11-24
Spausk ir lenkiskaja sostine ir ten pasitrinkit, tikrai bus efektas o ne kažkokiam baznytkaimi
Vartotojas2019-11-24
Tai jei jie nepatenkinti supirkėjų kainomis, tai tegu jiems po langais ir važinėja. Prie ko čia miesto gyventojams nepatogumus kelti? Prie ko čia valdžia aplamai? Kažkaip labai jau priprato prie gero, kad už juos kiti problemas spręstų.
Na, na2019-11-24
P. Lina - neteisi. Mažą atlyginimą gaunantis žmogus didesnių pinigų reikalauja iš savo darbdavio, bet ne iš žalių valstiečių partijos. Taip ir ūkininkas, mažai gaunantis už savo produkciją turi reikalauti didesnių pinigų iš produkcijos supirkėjo, bet ne iš miesto gyventojo, tos produkcijos vartotojo. Dabar, gi ar pavažinėję po Alytų ūkininkai įteiks kam nors kokius reikalavimus prieš sprendimus, kurie dar nepriimti ar vakare tik padainuos "Laukus, miškus ir pievas apgaubia sutema..."
Traktorius2019-11-23
Gerai reikia varyt iki seimo su traktoriais reikia kelt riauses degint viska mieste kai pajaus kas yra nuostoliai gal prades kitaip galvot.
Ok2019-11-23
Mus ir taip nuodino,tai dar 100 traktorių pavažinės pusdienį.Didelis ačiū!
Nesupratau2019-11-23
Tai prie ko čia ūkininkai miesto gatvėmis važiuos, tai kaimuose tegul ir streikuoja.
LINA2019-11-23
LABAS, NORECIAU PAKLAUSTI VISU GERBIAMU KOMENTATORIU-PAKLAUSTI AR JUS PASIDOMEJOTE, KIEK UKININKUI MOKA UZ PARDUOTA PRODUKCIJA. KAD PARDAVEJAI ISSIKELE KAINAS, TAI NEREISKIA KAD UKININKAS , CIA KALTAS. KAPEIKAS GAUNA, O DARBO ZMOGUS IDEDA DAUG, PATS VISKO NEPADARYSI TUREDAMAS DIDELY UKI. REIKIA SAMDYTIS ZMONES I PAGALBA, JIEMS REIKIA MOKETI ATLYGINIMA. TAIGI, MIELIJI UKININKAI NEBEREIKALO STREIKUOJA. PATYS ZINOTE , KAS ATSITIKO ALYTUJE, KOKIA NELAIME. DAR NEAISKU, KOKIOS PASEKMES BUS-PAVASARY . AR TA PRODUKCIJA NEBUS UZTERSTA. O, CIA DAR IVAIRUS TRIKDYMAI, MAZINIMAI NAUDOS. KIEK UKININKUI VISKAS KAINUOJA , TAI TOS ISMOKOS , LIEKA JIEMS TIK KRUOPELYTE. BET ZMONES IPRATE SKURSTI IR TOLIAU SKURSTA, MANYDAMI APIE GERESNY RYTOJU. TAD VISIEMS UKININKAMS LINKIU SVEIKATOS IR SEKMES.
Senė2019-11-23
Karinei technikai galima riedėti vikšriniais ratais, ūkininkams ištuštėjusiame Alytuje nėra vietos...Prasau policijos sudaryti sąlygas ūkininkams!
x2019-11-23
Ko mieste važinėti, žemė kaime ten ir rikiuokitės.
Nuomonė2019-11-23
Mano nuomone - jie nori parodyti kažkokias galimai būsimas problemas. Kam? Miesto gyventojams, kurie brangiai perka jų produkciją ir gaminius? O aš galiu pateikti informaciją kaip jie gerai gyvena ir kaip pripratę prie "Dzykų pinigų". Štai: Neseniai buvo NMA išmokos 4,3 mln. Eurų. Kompensacijos nuo sausros - 4,2 mln. 2019 m. rekordinio dydžio - 313 mln. tiesioginės išmokos. Parama už pienines karves - 27,7 mln. Investicijoms į žemės ūkio valdas - 25 mln. Miškui įveisti - 13,5 mln. Ir viršūnė - dar žadama kompensacija už papildomą bičių maitinimą cukrumi. Nors rudeniop buvo išsamiai aprašyta apie didžiulį medaus perteklių Lietuvoje. Taigi, taigi. Smagaus pasivažinėjimo...
rita2019-11-23
čia tam rx atsakymas jei ne šitie žmonės šūdinais čebatais tai sėdėtum alkanas ant asfalto, nes matosi pagal komentarą kad gyvenime nieko gero nenuveikęs ir nieko nenusimanai nuo tokių kaip tu žiauriai smirdi
rx2019-11-22
Juokdariai su sudinais cebatais????????????????????
danas2019-11-22
Atveziu paziureti vaikucius kaledinio karavano.
taip2019-11-22
Vaziuosim 30km per val greiciu 70 traktoriu apsisuksim Simno-Seiriju ziede ir taip visa diena pirmyn atgal paziuresit koki bus kamsciai.
Kuka2019-11-22
Čia paroda traktorių ar va kokie mes turtingi Alytaus rajono ūkininkai......
ale2019-11-22
i centrine gatve jie ir tep negali vaziuot nes zenklas galioja ne tik sunkejam transportui bet ir traktorems pagal KET
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Koncertas „Volare! Gražiausios visų laikų dainos“
  • Žolinė Pivašiūnuose