1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
SportasFutbolas
2019 Lapkričio 22d.
0

Alytiškių atstovaujamos komandos baigia sezoną A lygoje, į ją norėtų ir Alytaus meras

titleAlytaus futbolo auklėtiniai Lietuvos aukščiausios lygos komandų nariai (iš kairės): auksą su „Sūduva“ iškovojęs P. Golubickas, sidabrą su Vilniaus „Žalgiriu“ pelnysiantis G. Jarusevičius ir arčiausiai bronzos su „Riteriais“ (buvusiais „Trakais“) esantis E. Stočkūnas

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos čempionatas finišuoja.

„Komanda tiesiog privalo su savais žiūrovais atsisveikinti pergale“, - prieš susitikimą su Klaipėdos „Atlantu“ sakė jaunasis Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas Gustas Jarusevičius.

Alytuje pas Povilą Baliukonį, po to – pas Šarūną Klimavičių treniravęsis, 14-os metų pagrindinėje DFK „Dainava” komandoje LFF I lygoje debiutavęs, vėliau į sostinės „Žalgirį“ persikėlęs futbolininkas tvirtina, kad A lygai jau yra pasiruošęs 100%.

Aukščiosioje lygoje Vilniaus žalgiriečių sudėtyje jau rungtyniavęs alytiškis laukia savo šanso likusiose rungtynėse namuose su „Atlantu“, o jeigiu pavyks – ir sezono finiše su „Sūduva“ Marijampolėje. Pastarojoje, Lietuvos čempionės titulą jau užsigarantavusioje komandoje žaidžia Alytaus futbolo auklėtinis Paulius Golubickas (pirmieji treneriai – Tadas Bernotas, P. Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius).

Kaip besibaigtų paskutinės sezono kovos, Vilniaus „Žalgiris“ su G. Jarusevičiumi ir dar vienu alytiškiu, treneriu Žydrūnu Grudzinsku, finišuos antras. Dėl A lygos bronzos kovoja Vilniaus „Riteriuose“ žaidžiantis Ernestas Stočkūnas (pirmieji treneriai – Remigijus Klimavičius ir P. Baliukonis) ir „Kauno Žalgiriui“ atstovaujantis Deivydas Matulevičius (pirmasis treneris Petras Simanavičius).

A lygoje išgyvenusio, šeštoje vietoje finišuojančio „Atlanto“ gretose futbolininkų, užaugusių Dzūkijos sostinėje – dar daugiau, tai – trenerio Antano Bytauto auklėtiniai Tadas Labukas, Vytautas Lukša, Darvydas Šernas ir Titas Vitukynas.

Kad komandą A lygoje vėl turėtų Alytus, norą neseniai išreiškė miesto meras Nerijus Cesiulis, futbolo bendruomenės tiesiai šviesiai pasiteiravęs, kiek lėšų ateityje reiktų DFK „Dainavai”, kad ji galėtų nugalėti ir „Sūduvą”. Beje, įdomu tai, kad paskutinįkart A lygoje „Sūduva” ir tuometė FK „Dainava”, treniruojama sanmariniečio Marco Ragini, susitiko prieš penketą metų, tuomet, kai Alytaus komandos biudžetas buvo ties bankroto riba, tačiau Marijampolėje jai pavyko sužaisti garbingai (0:0).

„Šiemet buvo 55 tūkstančiai, po to dar šiek tiek pridėjome. Kitais metais? Žiūrime, skaičiuojame. Norime, kad kasmet jis po kažkiek padidėtų. Be abejo, tai priklausys ir nuo rezultatų", – sako N.Cesiulis, manantis, kad, jei DFK „Dainava“ taptų A lygos čempione, miesto savivaldybė 67 milijonų biudžete lėšų komandai rastų ir daugiau nei šiuo metu aukščiausios lygos nugalėtojams skiria Marijampolės savivaldybė.

Tuomet, 2014 m., dainaviškių gretose kovojo vartininkas Kornelijus Timofejevas, Eduardas Gaurilovas, 4 Alytaus futbolo auklėtiniai (Ervinas Chvesko, Nerijus Kavaliauskas, Vaidotas Rutkauskas ir Renaldas Stankevičius), 5 italai (Marco Bianchi, Fabio Faragalli, Luigi Mariani, Fabio Possagno, Antonio Sepe), senegalietis Mouhamed Camara, nigerietis Sergio Osagho Uyi ir jo tautietis, dzūkams iš italų „Milano” paskolintas Favour Aniekan.

Šiame sezone, kuriį DFK „Dainava“ baigė per plauką nuo medalių ir finišavo ketvirta, visose LFF I lygos rungtynėse daugiau nei pusę vienuolikės sudarė Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ auklėtinių. Tiesa, jaunieji talentai, besitreniruojantys savivaldybei priklausančiame Alytaus sporto ir rekreacijos centre, pasirinko žaisti ne už pagrindinę miesto komandą, o už FK (SRC) „Vidzgirį“ LFF II lygos Pietų regiono pirmenybėse, kur finišavo devinti.  


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt