9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
112NusikaltimaiVerslas
2019 Lapkričio 21d.
4

Per kratas rasto milijono eurų skandale minimas ir Alytus

titleNuotraukų galerija

1 milijonas 30 tūkst. eurų grynaisiais Lietuvoje kratų metu rasta vykdant tyrimo veiksmus, Vilniuje, Kaune ir Alytuje, pareigūnams atliekant tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

Įtariamųjų gyvenamosiose vietose, pagalbinėse patalpose, sandėliavimo patalpose, automobiliuose buvo atlikta 21 krata dėl Finansinių nusikaltimų tyrimokratų tarnyba (FNTT) pradėto ikiteisminio tyrimo legalizuojant nusikalstamu būdu gautą turtą.

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai iš Vokietijos buvo gauta informacija, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, kaip įtariama, dalyvauja nusikalstamoje schemoje, pagal kurią „prisidengiant“ prekyba tauriaisiais metalais ir juvelyriniais dirbiniais, buvo legalizuojami nusikalstamu būdu gauti grynieji pinigai.

Ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys, kad du Lietuvos piliečiai (tėvas ir sūnus), periodiškai automobiliais iš Lietuvos į Vokietiją, taip pat į Čekiją ir Lenkiją gabeno elektronikos prietaisų dalių bei automobilių katalizatorių laužą (turintį tauriųjų metalų), o pastarasis į Lietuvą buvo pristatomas iš Ukrainos. Tėvas ir sūnus kelis kartus per mėnesį vykdavo į Europos Sąjungos valstybes, iš kurių grįždavo su didelėmis grynųjų pinigų sumomis, o jas perduodavo Vilniaus apskrityje (Trakų r.) gyvenančiam bendrininkui. Iš viso šiuo metu šiame tyrime nustatyti trys įtariamieji. Jiems įteikti pranešimai apie įtarimus. Vienas asmuo suimtas 1 mėnesiui. Vyrai anksčiau neteisti.

1 mln. 30 tūkst. eurų grynųjų rasta vieno iš vyrų gyvenamojoje vietoje.  Įtariamųjų naudojamuose trijuose automobiliuose rastos įrengtos specialios slėptuvės pinigams gabenti. Asmenų naudojamose sandėliavimo patalpose rasta ir paimta apie 3 tonas elektronikos prietaisų dalių bei automobilių katalizatorių laužo, galimai turinčio tauriųjų metalų. Kratų metu paimti kiti tyrimui reikšmingi daiktai (telefonai, kompiuteriai, planšetės) bei dokumentai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Kaip konkrečiai su minėtu rastu daugiau nei milijonu eurų grynųjų ir kitais FNNT „radiniais“ susijęs Alytus, kol kas nepranešama.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, ATSIRADO PINIGU VARGSAMS PAREMTI. SEKMES DRASIEMS PAREIGUNAMS, ATLIEKANT SI SUNKU DARBA.
???2019-11-22
Įdomu, o Alytus čia prie ko?
Sugavo kelis apsukruolius2019-11-22
O pavilnes taboras kaip stovėjo taip stovi niekas jo nei puola nei krato , auksinė vieta tiesiog šventa
ALGIS2019-11-21
va cia vyrukai dirba mokytis is ju reikia kaip bizni sukt
traffix.lt