14 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
2019 Lapkričio 19d.
0

Konkursas „Sužibėk“: „TikoTiks“ centre bus įžiebta jūsų sukurta Kalėdų eglė ar dekoracija

titleŠios kalėdinės dekoracijos buvo paliktos mainų punktuose „Mainukas“. Sukurkime tai, ko nesinorėtų išmesti!

Kasmet Kalėdos atneša ne tik džiugaus šurmulio, bet ir galvosūkį, kaip išradingai, smagiai ir įdomiai jas pasitikti.   

Artėjant šventėms, daugelį apima pirkimo manija, kuriai sunku atsispirti, aplink matant daugybę blizgančių prekių. Tačiau nemaža dalis šių šventinių smulkmenų netrukus atsiduria šiukšlių dėžėse,  konteineriuose, geriausiu atveju – mainų punktuose.

Kad taip nenutiktų, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) kviečia mažiau laiko prieš šventes praleisti prekybos centruose ir daugiau jo skirti kūrybos valandėlėms, kuriant originalias Kalėdų eglės dekoracijas iš naudotų daiktų ir pristatyti jas ARATC skelbiamam kalėdiniam konkursui „Sužibėk“.

„Mes kviečiame „sužibėti“ ne pirktiniais blizgučiais, o kūrybiškumu ir išmone.  Konkurso dalyvių sukurtomis dekoracijomis bus papuošta pirmą kartą „TikoTiks“ centre įžiebta Kalėdų eglė. Dekoracijų kūrėjus pakviesime į išskirtinę šventinę popietę su Seniu Kalėda, nauju mūsų personažu Mainuku ir,  žinoma, dovanomis bei specialiais prizais konkurso nugalėtojams“, - sako ARATC aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė.

Kalėdinių  dekoracijų konkurse „Sužibėk“ gali dalyvauti visi Alytaus regiono gyventojai – vaikai ir suaugusieji. Dekoracijas gali kurti ir pavieniai asmenys, ir jų grupės. Svarbiausia, kad kalėdinės puošmenos būtų sukurtos iš naudotų daiktų. Konkurso tikslas – ne tik sukurti naujas dekoracijas, bet ir visiems kartu mokytis mažiau pirkti, atsakingiau vartoti ir naujam gyvenimui prikelti senus daiktus.

„Vengti atliekų susidarymo reikia kasdien, o prieššventinis laikotarpis – puiki proga pradėti tą daryti“, - sako A. Jučienė, kviečianti įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir jomis dalintis subūrus bendraminčių grupę ir kuriant kartu.

Savo veiklą pradedantis „TikoTiks“ centras yra atviras visiems, kam rūpi, kokiame pasaulyje gyvename ir kokį jį paliksime, todėl kviečia į pirmąjį kalėdinį susitikimą su savo pačių sukurta kalėdine eglės dekoracija.   

Konkursas prasideda visoje Europoje minint atliekų mažinimo savaitę, bet truks jis ilgiau – iki gruodžio 1 dienos.

Konkurso „Sužibėk“ nuostatai skelbiami ČIA.

Visus atsiųstus darbus ir jų aprašymus vertins vertinimo komisija.  Konkurso reikalavimų neatitinkantys darbai nebus vertinami.

Kartu su savo sukurtų dekoracijų nuotraukomis konkurso dalyviai turės atsiųsti jų aprašymus, kuriuose reikės nurodyti, iš kokių medžiagų dekoracijos pagamintos. Dekoracijų nuotraukas ir aprašymus siųsti agne.juciene@alytausratc.lt


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai