16 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 29d.
VideoreportažaiJaunimas
2019 Lapkričio 19d.
2

Policija išsiaiškino, kaip gudrauja jaunimas

titleApie naują nepilnamečių prasimanymą pasakoja Alytaus apskrities VPK atstovė K. JanulevičienėAlytausgidas.lt nuotr.

Jaunimas prasimanė naują būdą, kaip nusipirkti jiems dar draudžiamų įsigyti prekių, tokių, kaip cigaretės, alkoholis ar energetiniai gėrimai.

Alytaus policija turi informacijos, kad pasitelkę grafikos dizaino programas nepilnamečiai, galimai klastoja asmens tapatybės korteles.

„Turim informacijos iš socialinių tinklų, kad nepilnamečiai nusifotografavę asmens tapatybės korteles įvairiomis programėlėmis pakeičia savo gimimo datą ir tampa „pilnamečiais" ir tampa pilnateisiais pirkėjais tiek rūkalų, tiek alkoholinių, tiek energetinių gėrimų.

Vienas tokių atvejų – akivaizdžiai nepilnametis asmuo parduotuvėje pirko rūkalų ir pardavėjai paprašius parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą jis pasakė pamiršęs namuose ir telefone parodė neva tai nufotografuotą dokumentą",- apie naują nepilnamečių prasimanymą pasakojo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Kristina Janulevičienė.  

Alytaus apskrities VPK atstovė Kristina Janulevičienė sako, kad pareigūnai nuolat stebi socialinius tinklus, todėl nauji sukčiavimo būdai greitai tampa žinomi ir policijai. Prekybininkai taip pat turėtų būti atidesni, kilus įtarimams dėl amžiaus – reikalauti realios tapatybę patvirtinančios kortelės, o ne pasikliauti virtualia jos kopija.

Pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą prekybos įmonių vadovams, kurių parduotuvėse buvo parduotos nepilnamečiams draudžiamos įsigyti prekės gali būti skirta bauda nuo 200 iki 1 tūkst. 890 eurų.


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Sigis 12019-11-22
O man pavyko pasidaryti pažymėjimą, gal teks priiminėti užsakymus? Greitu laiku laukite pasiūlymo.
Tai ką 2019-11-20
Keiciat tas parazitines korteles kurias galima padirbti net vaikams :)
traffix.lt