4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Alytaus rajonasAktualijos
2019 Lapkričio 19d.
4

Miklusėnuose ir Raudonikiuose dioksinai rasti gaisro užterštuose žiemkenčiuose ir žolėje

titleNuotraukų galerija

Mažėja galimai dioksinais užteršta Alytaus rajono teritorija, tačiau minėtų nuodingų medžiagų randama ne tik piene. Apie tai, įvertinusi naujausius laboratorinių tyrimų rezultatus, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Taršos tyrimai ir toliau intensyviai bus vykdomi 17 Alytaus rajono kaimų teritorijoje. Juose atrinktuose mėginiuose tarša dioksinais nustatyta iš viso 10 žaliavinio pieno mėginių, taip pat 1 žolės ir 1 žiemkenčių želmenų mėginyje.

6 kaimuose, ištyrus čia atrinktus mėginius  ir nenustačius taršos kenksmingomis medžiagomis, nuo šio penktadienio apribojimai tiekti žaliavinį pieną rinkai ir naudoti jį asmeninėms reikmėms atšaukiami.  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateiktais duomenimis,  šią savaitę ištyrus 16 žaliavinio pieno mėginių, taršas dioksinais nustatyta 1 pieno mėginyje, atrinktame iš ūkio Alytaus rajono Genių kaime.

Dioksinais užterštos žolės ir žiemkenčių mėginiai buvo atrinkti Raudonikių ir Miklusėnų kaimuose. 

Įvertinus atitinkamus laboratorinių tyrimų rezultatus, apribojimai išlieka galioti Navickų, Miklusėnų, Užbalių, Butrimiškių, Butkūnų, Kriaunių, Raudonikių, Dubėnų, Dubių, Taukotiškių, Genių, Karklynų, Kelmanonių, Vytautiškių, Paplanskų, Junonių ir Rutkos kaimų (iš viso 17) teritorijose. Jose VMVT specialistai atrenka papildomus mėginius. 

Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų išvadas, nuo lapkričio 15 d.  apribojimai teikti žaliavinį pieną supirkimo punktams ar perdirbėjams, bei naudoti jį asmeninėms reikmėms yra atšaukiami Likiškių, Kaniūkų, Daugirdėlių, Jasunskų, Žiaunieriškių ir Rumbonių kaimuose. Šiuose kaimuose ištyrus žaliavinio pieno, žolės, želmenų, taip pat vaisių ir daržovių mėginius, taršos sunkiaisiais metalais, dioksinais ar kitomis kenksmingomis medžiagomis nenustatyta. 

Gaisro paveiktoje teritorijoje esančių kaimų gyventojams ir ūkinių gyvūnų laikytojams ir toliau būtina griežtai laikytis specialistų rekomendacijų ir nurodymų: neganyti ūkinių gyvūnų lauke, nešerti parašais, kurie nebuvo apsaugoti nuo aplinkos taršos. Ūkininkai, turintys pasiruošę pašarų iš žolės, nušienautos ir užterštos teritorijos, neturi jų naudoti gyvulių šėrimui, kol neatlikti šių pašarų mėginių laboratoriniai tyrimai.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, NEZINAU KAIP KAS SUPRANTA. BET MAN ATRODO IR PIRMOKO PAKLAUSUS , SIS PASAKYTU, KAD UZTERSTUMAS IR DIRVOZEMYJE IR VISUR YRA. SITOKIOS BUVO GAISRO PASEKMES. I ZEME I VISA APLINKA ISIGERE, SITIE BAISUS NUODAI. MAN VIENA MOTERIS PASAKOJO, KAD PARSKRIDUS I KAUNA, JI ISLIPO, IS LEKTUVO IR ISKARTO PAJAUTE PADANGU KVAPA, JAU SIUO METU, APIE KURY KALBAMA, KAD YRA STABILI SITUACIJA. TAI NEGALI BUTI TIESA, VISA SI NELAIME JAUSIS DAR LABAI ILGAI, O PASEKMES BUS SKAUDZIOS VISIEMS. PAMATYSITE PATYS.
Sima2019-11-20
Dirvožemis neužterštas, pasėliai ir žolė užteršti.....?!
Hm... 2019-11-20
O kokie tyrimų rezultatai prieš gaisrą?
Pasigendu2019-11-20
konkretumo,pvz: Butrimiškių kaime ,koks užterštumas ,ar visame kaime ,ar pradžioje kaimo,kurioje jo dalyje ,visiškai nieko žmonės nežino.
traffix.lt