4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusSportasFutbolas
2019 Lapkričio 18d.
39

Pažadais futbolo bendruomenei nesižarstyta, spausti pūlinius – apsispręsta

titleNuotraukų galerija„Atėjo metas baigt kurt anekdotus, bambėti sau po nosim, o imti ir išspausti senus pūlinius“, - atvirauja miesto meras N. Cesiulis, Alytuje labai norintis dengto, visus metus veikiančio futbolo maniežo, tačiau užvis gal dar labiau – veiksmų Dzūkijos sostinėje populiariausios sporto šakos problemoms spręstiAlytausgidas.lt nuotraukos

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, jo pavaduotojai Šarūnas Klėgeris ir Jurgita Šukevičienė susitiko su futbolo bendruomene. Miesto vadovai pripažino, kad tai – ne pirmas susitikimas, tačiau pirmasis – viešas.

Vietoje futbolo biuro – vyrų krizių centras! Panašu, kad miesto vadovui nebuvo smagu pripažinti, kad rungtynių, pasirengimo joms metu reikiamo biuro stadione reprezentacinė Alytaus komanda DFK „Dainava“ negaus, mat jį miesto savivaldybei priklausantis Sporto ir rekreacijos centras (SRC) išnuomojo Alytaus apkrities vyrų krizių centrui, bet ne futbolininkams, kurie į miesto tarybą dėl to buvo kreipęsi kelis kartus.

Nors minėtos situacijos ir šokiruotam, neaiškios, švelniai tariant netoliaregės miesto sporto finansavimo politikos ir nuviltam DFK „Dainavos“ direktoriui Žydrūnui Lukošiūnui, N. Cesiulis gerų žinių surado – pagarsino į tarybą ateinantį sprendimą dėl miesto sporto infrastruktūros nuomos įkainių nuolaidų taikymo reprezentacinėms komandoms. Jeigu tam pritars miesto politikai, pagrindinė Dzūkijos sostinės futbolo komanda galės siūlyti varžybų bilietus, o už tai nebus apmokestinta didesne suma, nei sirgaliai tų bilietų nupirks. Tokia lengvata galbūt pasitarnautų ne tik vietos futbolininkams, tačiau ir krepšininkams, bilietus į rungtynes Alytuje pardavinėjantiems nuo sugrįžimo į aukščiausią Lietuvos krepšinio lygą (LKL) 2013 m.

„Ko reikia, kad mūsų futbolo komanda būtų aukščiausioje lygoje ir aploštų „Sūduvą“?“, - susirinkime kone metų pokštą skėlė Alytaus futbolo bendruomenės drąsiai pasiteiravęs miesto meras N. Cesiulis.

„Bet ar tikrai reikia juoktis? Juk esam 6 pagal dydį miestas ir net neturim savo futbolo komandos A lygoje“, - stebėjosi Dzūkijos sostinės meras, kurį stadione vykstančiose DFK „Dainavos“ rungtynėse alytiškiams teko matyti ir ne kartą. N. Cesiulis lankosi ir LKL rungtynėse Alytuje, todėl, matyt, supranta, kad uždavinius galima kelti ir tokius, pvz., „Ko reikia, kad mūsų krepšinio komanda aukščiausioje lygoje nebūtų paskutinė, o ateityje ir aploštų „Žalgirį“?..

Medaliais aukščiausiose lygose Alytaus sporto sirgalius labiausia džiugina tinklininkės („Alytaus prekyba-Parama“) ir rankininkai („Varsa-Stronglasas“), vieni bei kiti pastaraisiais metais buvo tapę ir čempionais. Deja, nuo reprezentacinės miesto krepšinio komandos medalių (bronzos) LKL‘e jau prabėgę 20 metų, o nuo futbolininkų geriausio pasiekimo (aukso) aukščiausioje Lietuvos lygoje kitąmet mus skirs jau 45 metai.

„... Lietuvos futbolas – liūdna tema. Bet ne tokia liūdna kaip Alytaus futbolo. Nors turim pavydėtiną infrastruktūrą, turim puikų stadioną ir sporto bazes. Bet kažkas aiškiai negerai“, - įsitikinęs N. Cesiulis, kuris – už visų keturių pagrindinių Alytuje komandinių sporto šakų (futbolo, krepšinio, rankinio, tinklinio) finansavimą, bet „ne dvidešimt dviejų“ komandų, o tik reprezentacinių.

„Atėjo metas baigt kurt anekdotus, bambėti sau po nosim, o imti ir išspausti senus pūlinius“, - atvirauja miesto meras, Alytuje labai norintis dengto, visus metus veikiančio futbolo maniežo, tačiau užvis gal dar labiau – sprendimų senoms, apleistoms problemoms, kai vaikai, ypatingai šaltuoju metų laiku, vis dar neturi, kur futbolą treniruotis be gresiančių ligų ar traumų. Apie tokią liūdną ir bendruomenę skaldančią realybę, su kuria susiduria kasmet, miesto vadovams susirinkime išdėstė miesto futbolo reprezentanto, DFK „Dainavos“ klubo, pagrindinių žaidėjų sudėties „donorės“, Alytaus futbolo akademijos (FA) „Dainava“ vadovas Rimas Kantaravičius.

„Visais laikais Alytus buvo futbolo miestas. Mūsų visų svajonė - aukščiausia lyga. O kokia aukščiausia lyga, jei dar yra vaikų, kurie net neturi kur treniruotis, nes visos salės užimtos“, - į problemą, regis, rimtai įsijautęs miesto meras N. Cesiulis, o jo pavaduotoja J. Šukevičienė, taip pat ne tik stebisi, tačiau ir susirūpinusi, kad miesto futbole yra tiek skaudulių. „Keista, kai 26-iose miesto sporto salėse nerandama ar nenorima rasti laikų treniruotėms ne ūsuotų dėdžių, o mūsų visų vaikų“, - stebėjosi Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) viceprezidentas Bronislavas Geležiūnas.

„... Negali vienam duoti viską, o kitą palikti liūdnom akim. Ir nesvarbu, ar tai futbolas, rankinis ar tinklinis. Mes privalom investuoti į savo vaikus ir suteikti jiems geriausias sąlygas tobulėti“, - dėl visų Alytaus vaikų lygybės vylėsi meras N. Cesiulis, taip pat pagarsinęs geras žinias apie pasiteisinusį „Volungės“ progimnazijos sporto salės atvėrimą savaitgaliais ir įvardijęs panašius planus Putinų gimnazijoje, o ateityje – galbūt ir mokykloje kiekviename miesto mikrorajone.

Susitikime taip pat nuskambėjo optimistinių, žinoma, kol kas dar tik prognostinių naujienų: apie nemažesnėmis sumomis nei šiemet, savivaldybės 2020 metais numatomus remti reprezentacinių Alytaus sporto komandų biudžetus.

Netrūko ir pesimistinių refleksijų ar net nuoskaudų – dėl „iš futbolininkų atimtos sporto mokyklos“, „netinkamai įrengto pagrindinio stadiono" (Antanas Makštutis) ir kitų aktualijų, taip pat dėl mieste nesibaigiančių „naujųjų dainavų“ kūrimų. Alytaus futbolo bendruomenei vienytis, matyt, nėra lengva – vien nuo Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio mieste buvo sukurtos, veikė mažiausiai penkios skirtingos „Dainavos”. Reikia dar vienos? Dar vienas naujadaras – pernai auksinės „Dainavos“ žaidėjo Kęstučio Giedraičio sūnaus, futbolo teisėjo ir žaidėjo Sauliaus Giedraičio įkurtas Alytaus miesto futbolo klubas „Dainava“.

Įdomu, kad iš visų reprezentacinių projektų dėl vienos miesto komandos idėjos veiklas yra susieję, dėl papgrindinio klubo, taip pat ir dėl UEFA reikalaujamos futbolo piramidės, drauge kol kas dirba tik DFK ir FA. SRC pajėgiausi futbolo auklėtiniai sportinį meistriškumą šiemet kėlė už pagrindinę miesto ekipą DFK „Dainava“ nežaisdami, o dalyvaudami po vienos iš bankrutavusių „dainavų“ (VšĮ Alytaus futbolas) atkurtame FK (SRC) „Vidzgiryje“. Pastaroji komanda LFF II lygos (mėgėjų) pirmenybėse tarp 13-os Pietų regiono ekipų šiemet finišavo 9-a (22 taškai per 24 rungtynes), DFK „Dainava“ pasirodymą tarp 16-os LFF I lygos klubų baigė 4-a (53 taškai per 28 rungtynes).

Fotogalerija


Komentarai

39
Komentuoti
Tamstos2019-12-20
Gal akademikus pradžiai geriau rašybos išmokinkite ;)
Fule2019-11-23
Gal leiskim zaist futbola be intrigu kiek yra pinifu tiek yra reprezentacines komandos yra auksciausias lygis jai ir turi buti skirta daugiausia sistema tu matai kazkur futbolo sistema?reitinfa paxiurek...krepsinio rinktine ant sesiu retai gauna o cia fuleij sesis nuo negyvyu c ronaldo gauna...dziuga jad akademija yra matyt darbas ju saunuoliai
Sistemai2019-11-23
Kazkada gerai sukrito ir Alytuje buvo išaugusių į rinktinę, dabar vienas, betas ir tas iš akademijos vyrukas, su kuriuo dirbo jauni treneriai. Kiti tikrai už Dainavą žaidžia. O manau dar paprasčiau pasakyti galima, jei nesikeis sistema pati futbolo ir liks niekieno nekontroliuojamos sporto mokyklos tai futbolas garmės jau ne į 130 vieta, o dar žemiau.
Reikia keistis būtinai, Lietuvos sporto mokyklų epochos vaisiai jau lenda nacionaliniu mastu.
Dėl arogancijos tai pakelkit galvą į src ir pasižiūrėkite, kas ten dirba, yra asmenybių puošnių ir su politika susietų :) nors ten skaityk ką pajudintum tai visi su partijoms susieti.
Uzaugino2019-11-23
Jie su ta alytaus akademija uzaugino nebent bulviu lauka augintojai.ka jus u,auginot?pirmos lygos grakus?juokinat po dvidesimt metu pirmoij lygoij katalina ir tai ta pirma lyga ziauru ziuret vaiku lyga ir cia vaidinat mes isauginom paprasta sporto mokykla daugiau isleido i didi futbola . Lb ziuriu didele akademsciku arogancija
Taip2019-11-22
O kur dabar privatininkų kalvės užauginti talentai?
Taip 2019-11-22
Gerai pameni 5-6 Alytiskiai žaidė už LT rinktinę. O kur dabar Alytaus SRC užauginti futbolininkai? Jaigu taip gerai dirba, tai kodėl toks didelis tarpas? Ar keletą metų atostogavo?
to 2019-11-22
kiek pamenu už lt rinktinę žaidė 5 - 6 alytiškiai ir visi iš sporto m-klos (src)
Nerka2019-11-22
O kam tos a lygos? Kad tystis 6max?geriau nerka sitvarkyk vaiku zaidimo aikatelea krepsiniua ir pns mikro rajonuose butu nsudingiau
Lempa2019-11-22
Ka prisidet mokescius moku kas cia bl butu kad jau visi paprasti zmones dar ir halogenus pirktu bl futbolistai jus legendiniai
Auklėtinis 2019-11-22
Gerb. N. Cesuli kaip jūs susitvarkėt su tokiu dideliu gaisru? Pagarba jums. O negalit susitvarkyt su tokiu mažu gaisru kaip SRC?
Fanukas 2019-11-22
Nerka mes tikim tavim kad tavo kadencijos laikotarpiu pamatysim DFK Dainavą A lygoj. Ačių Merui.
Jo2019-11-22
Tikra tiėsa apiė senus SRC futbolo gurų. Jaunų trenerių prijimt ir kuo daugiau. Tada ir rinktinė duos rezultatų.
Lempai 2019-11-22
Tu lempa. Tai dasidėk priė apšviėtimo ne tik rasyk. O dėl src tai tikrai kažkas gerai parašė, čia jų nuopelnas kad rinktinė 130 reitingo viėtoj. Ir nekaltinkit akademijų nes jos tik dabar kuresi, jaigu kas nesupranta. Tai už 130 viėtą reitinge galim visi padėkot seniėms futbolo ekspertams tokiėms kaip A.Bytautas, R.Kohanauskas, R.Klimavičius A.Makštutis P.Simonavičius. Dabar valgom šitų specelistų vaisius, ir žiurim bisius rinktinės pralaimėjimus. Būtų šitiė vyrai garbingi tai atsistotų ir pasakytų, blogai treniravom blogai dirbom neišmokėm niėko futbolistų. Bet kaip pas juos tokio dalyko nėra kaip garbė, tai geriauses jų pasiteisinimas kad Liėtuvoj talentai negimsta. Apgailėtini šitiė futbolo ekspertai. Eikit gatvių šluot, tai žinosim už ką jums savivaldybė atlyginimą moka.
Lempos2019-11-20
Matyt gaila stukos euru tom lempom..
Košmaras2019-11-20
SRC
S-sovietinės
R-respublikos
C-citadelė
Jie jei sako, kad viską sutvarkė o visi kiti tik sugriovė ir nieko keisti nereikėjo ir nereikia tai atleiskit, kur tas futbolas iš 130 reitingo vietos pajudės. Tiesiog tai sistema,kuri nenori keistis nuo 1990m.
Nu2019-11-20
Kur Daukšys su lempom, a ??
Futbolas2019-11-20
Ar jus kas matet alytaus dirbtines dangos stadiono apsvietima?!!!viesinkit toki dalyka ziauru prieblanda kaip sportuot kaip vaikus leis kaa is ju akiu bus... tai jai darot tai padsrykit normaliai kaip taip galima...ir vis futbole kazkokie cyrkai....juokint ir dar zalojat jaunima pas baliukonu vaikam trenkes kamuolio nematut tipo sviesos...nu jus valdininkai ateikit sesta valanda pasijunkit sviesas ir paziurekit kaip kas kazkas ziauraus nerijau povilai viesonkit tokius dalykus juk jus treneriai ...
Ten2019-11-20
Buvo visos Daukšio dešinės rankos
Alyrus2019-11-20
Gal bus sintek dainava
hh2019-11-20
nesupratau cia to pasitarimo esmes tai jau kazka nusprende ar tik pasiguode vieni kitiems o kur futbolo vadas dauksys kad jau spykis atstovauja
Nu2019-11-20
Toli jums šunys dar iki SRC
Spalvingiausi2019-11-20
Vagys Anglijoje
To tu ha2019-11-20
Ale kacį vokc iš to vargano biudzetėlio
Zmogus2019-11-20
Ko cia galima rietis nesuprantu futbolo lygis ziaurus o ir alytaus pasiekimai pirma lyga ketvirta vieta:Dnu kas ta pirma lyga ?zmofui paprastam net neidomu o cia tokios riwtenos:Dtegul ,aidzia ta dainava juk ar gaila gal laimes pirma luga:Dirkas is to?:Dogi niekooo
Gintui2019-11-20
Gintai gryšk futbolan Alytaus, jau skolos apmokėtos. Bus kų veikc, sėdzi dartiės an tos fūrukės. Kiba tau kas pasdarė?
Tu ha2019-11-20
Šiti tikrai nespalvingi. Palyginus su Gončaru, šitas tai spalvingas vagis. Ir dar balta biliėtą turi prisidengimui.
Respekt2019-11-20
Pagarba DFK Dainava ir AAFF vadovams už futbolo gerinimą ir viėnijimą Alytui. Nes jau SRC klerkai parodė ką gali. Ačių jums kad turim Dainavą, ir turim už ką sirgti. Laikinais pavadinimais mums Dainavos niėks neatstos, nei alytis nei tuo labiau vidzgiris. Jūs tikri futbolo entuziastai. Ačių
Šunims2019-11-19
Miėli šunys. Eikit ir pasakykit į akis tiėms blogos reputacijos vyrukams kas blogai, ir kas jūsų netenkina. Ar ti yžeidženčius komentarus galit rašinėt??? Nu bet jūs negalit pasakyk į akis, nes jūs šunys. O ne futbolo bendruomenė.
Alytus2019-11-19
Grazinkit alyti viena komanda alytaus alytis bukit geri stasiukynai grazink alyti!
Ojojoi2019-11-19
Kaip komentaruose siaučia SRC chebrytė.
Apie jų kai kurių požiūrį į futbolą tai baisu ką pasakyti. Kaip sezono metu galima kiekvienais metais vykti atostogauti ir ne po kartą?
Kodėl pernai kol SRC su Gintuku draugavo su gerb. Vencevičiumi jokie užsienčiai nekliuvo, nors jų buvo tikrai ne mažiau, o ir Dainava iš miesto gavo daugiau finansavimo.
Šiemet atsirado Vidzgiris, tegul jis būna, bet kam ta Dainava kliūva ir prie ko čia kažkokios reputacijos? Kažkokia visiška desperacija ir kažin kokios jūsų reputacijos jei jus tik politikai ir giminės tempia. Kur jūs buvot 10 metų ir kur tie žaidėjai kurie dabar turėtų subrendę žaisti? Prie ko čia tie kurie dar duoda. Gal jūs iš savo kišenės ką davę? Šlykštu kaip patys ateina žiūrėti futbolo ir mintyse šnypščia iš pavydo, kad pats Alytaus jaunimas žaidžia.
Jūs patys tiek laiko turėjote viską sutvarkyti ir pastatyti. Pirmą kartą susidūrėte su konkurencija, kuri verčia dirbti, nors visiškai kitais būdais stengiates su ja dorotis. Ir pagaliau prisiminkite kuo viskas baigdavosi po jūsų. Bankrotais!
Ha2019-11-19
Jo čia vyrukai spalvingi.
O2019-11-19
Pasimate spalvingoji piramides struktura fa, dfk ir baigiant vice aaff
Antra lyga2019-11-19
Sile zaidzia stanke brolis stanke strauka spelman atmanavicius gavenas stanke muse kiek.znau20ivarciu irsiaip alytiskiai atvefe sila i prizininkus visi alytiskiai bet juk reprezentaciniai komandai ju nereilia nes jie turi savo nuomone ir pns..tai manyciau alytiskiai turizaist alt o ne silyose .. hebra sugrazinkit situs vyrukusialt bent ividzgiri
Nu2019-11-19
Ir Fa dainavos ir dfk dainavos direktoriai reputacija mmmmm
alytiskis2019-11-19
Pasidomekit kokios reputacijos FA Dainava direktorius. Siaubas kaip ir kam patikimi vaikai.
Gedas2019-11-19
O Spartukai, kurioj piramidej? Kiek grupiu turi FA Dainava?
Mhhh2019-11-19
Kodėl mano sumokėtais mokeščių pinigais mįgaujasi kažkokis kolumbietis ar japonas , labai negerai.
O 2019-11-19
Kad kuo daugiau komandų tuo geriau, kur žaisti jaunimui kaip jų vietas užėmę užsieniečiai ?
Nu2019-11-19
Tai Vidzgirį visi vaikai Alytiškiai žaidžia o Dainavoje svetimšalių tempema komanda liko l.aukštoje vietoje, be jų klubas būtų turnyrinės lentelės antroje pusėje.
traffix.lt