-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2019 Lapkričio 20d.
0

„Olita-Orany“ partizaniškas žygis – miško tamsoje ir bet kokiu oru

title

„Olita-Orany“ asociacija kviečia į pažintinį patyrimo žygį pėsčiomis, kuris nusidrieks apie 30  km. Žygis prasidės lapkričio 23-iąją, popietę, baigsis gerokai po vidurnakčio.

Maršrutas vingiuos miškais (apie 80 proc.), pamiškėmis, raistais ir laukais. Partizanų temos, žinoma, ir vėl nevengsime. Juolab rugsėjo 23-iąją sukako 70 metų, kai Kalesninkų miške esančiame Dainavos apygardos štabo bunkeryje kovoje su reguliariosios kariuomenės daliniais žuvo vienas žymiausių Lietuvos partizanų Kazimieras Pyplys-Audronis, Mažytis, po mirties apdovanotas Laisvės kovos kryžiumi (su kardais), jam suteiktas Laisvės kovotojo karžygio vardas.

Šiame žygelyje nepasijusime visiškai taip, kaip anuomet jautėsi jie. Šąlantys, medžiojami, alkani, permirkę, užspiesti, besikuprinantys tvankiose žeminėse, tačiau įsitvėrę į tikėjimą, žinantys, kas yra priesaika, laukiantys, nepasiduodantys. To nepatirsime, tačiau bent trumpam išeisime į tamsų pelkėtą mišką ir kiekvienas iš savo komforto zonos. Kartais išjungsime šviesas, kurį laiką eisime tyloje.

Žygiai tamsoje, vėlią naktį turi savo specifiką, kurią reikėtų žinoti, jei tokį žygį renkatės pirmą kartą. Įvertinkite savo savijautą, regos problemas ir nepamirškite, kad nueitas atstumas (fizinių ir psichologinių pastangų prasme) tamsoje dauginamas iš dviejų. Taip pat būtini turistiniai batai ir kaktos prožektorius.

Žygeiviams prašant, žygio poilsio pertraukų metu pakartosime seminarą „Kaip išvengti sveikatos problemų žygyje“. Seminarą veda keliautojas, keliautojų būrio „Vedlys“ vadas Vydas Verbilis. Žygio dalyvių skaičius ribotas (50 žmonių). Žygis vyks bet kokiu oru. Partizaniška (atsineštinė) vakarienė prie laužo.

Kas? – žygis pėsčiomis.
Kur? – į rytus nuo Alytaus, maršrutas skelbiamas nebus.
Kada? – lapkričio 23 d., išvyksime 15.13 val. iš Senamiesčio skvero Alytuje (registracija autobuse nuo 14.53 val.)
Kaip? – užsakytu autobusu nuvyksime į starto vietą ir pėsčiomis grįšime į Alytų. Vieta autobuse – 3 eurai.
Kiek? – atstumas žemėlapyje apie 27 km (nueisime apie 30 km).
Kiek truksime? – apie 10–11 val.
Kur baigsime? – pabaiga Senamiesčio skvere, Alytuje.
Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Smulkesnė informacija apie žygį, būtiną ekipuotę ir privaloma išankstinė registracija ČIA.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt