19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
DzūkijaVerslas
2019 Lapkričio 18d.
4

Žalieji ūkininkų protesto kryžiai dygsta ir Dzūkijoje (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaŽaliasis protesto kryžius statomas Alytaus rajone

10 dienų, kai Lietuvos žemdirbiai pradėjo visuotinę protesto akciją, pavadintą „Žalieji kryžiai“. Jos metu ūkininkai, žemės ūkio bendrovės savo dirbamoje žemėje prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas, stato žalius kryžius.

Alytaus krašte, Dzūkijoje žalieji protesto kryžiai taip pat jau „dygsta“. Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS), protesto kryžių jau yra ir Alytaus rajone.

„Kryžių jau pastatyta ūkininkų žemėse prie kelio tarp Santaikos ir Simno, kyla ir kitose vietose“, - patvirtino LŪS skyriaus „Dzūkijos ūkininkas“ vadovas Marius Gudaitis. Jo žiniomis, žemdirbiai netylės. 

Statydami žalius kryžius žemdirbiai skelbia, kad aukščiausios valdžios priimami politiniai sprendimai žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis – žemės ūkį.

Ūkininkų pasipiktinimą sukėlė prezidento Gitano Nausėdos siūlymas penktadaliu sumažinti lengvatą įsigyjant dyzeliną, Vyriausybė siūlo „aukštinti“ individualios veiklos „lubas“ mokant  „Sodros“ įmokas.

Pasak M. Gudaičio, žalieji kryžiai pakelėse – pirmoji žinutė, antroji turėtų būti žemdirbių važiavimas sunkiąja technika ir susirinkimai kuo arčiau valdžios institucijų savo regionuose.

ATNAUJINTA

Leidimas į Alytaus miestą įvažiuoti apie pusšimčiui traktorių ar kitai ratuotai žemės ūkio technikai – jau derinamas. Jeigu leidimą ūkininkai gaus, važiuota akcija Alytuje ir kitose šalies regioninių, rajoninių centrų vietose vyks lapkričio 26 d., antradienį, prieš vidurdienį. 

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
Vilma2019-11-25
Kryžių naudoti tokiems reikalams yra tikrai nepadoru, o važinėtis po Alytų koks tikslas išvis nesuprantu, tegu važiuoja į seimą, jei kas nepatinka, bet ne vargšams alytiškiams gyvenimą gadinti.
As2019-11-21
Blokuokit seimunu isvaziavimus is kiemu, kad negaletu kokia savaite isvaziuoti, o ne kelius. Neskriauskit nekaltu zmoniu, kurie strig kelyje. Tai egoistiska spresti savo reikalus kitu saskaita
gintas2019-11-20
tegul moka mokescius kaip ir visi
KIEK GALIMA2019-11-19
AR NEUZTEKS TIEMS UKININKAMS ISSIKALINETI IR VAIZDUOTI NUSKRIAUSTUS TIKRAI NEBLOGAI JIE GYVENA IR NERA CIA KO VERKSLENTI
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena