17 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
AlytusAktualijos
2019 Lapkričio 16d.
14

N. Cesiulis: „... Apie gaisrą daugiau nerašysiu, nes jau ir pačiam atsibodo..."

titleAlytaus miesto meras N. Cesiulis su gaisrą kartu gesinusiu miesto ugniagesių vadovu Algirdu Bautroniu Zenono Šilinsko nuotr.

Mėnuo, kai Alytuje prasidėjo gaisras, jo liepsnos – užgesintos, smogas – išsisklaidęs, tačiau institucijoms stumdanbtis viena nuo kitos, pabaigos tarsi ir nematyti. Apie tai atvirai facebook'e savo parašė miesto meras Nerijus Cesiulis, gaisro padarinių likvidavimo Dzūkijos sostinėje klausimu, kuriuo jis iki šiol tylėti negalėjo ir nemokėjo, pažadėjęs kelių savaičių „tylos įžadus“... 

Nei daug, nei mažai – mėnesis po gaisro. Atvažiavo per dvidešimt mokslininkų, aplinkosaugininkų, vandens valymo ekspertų. Čia – ne varžybos, bet protingų galvų tikrai nebus per daug.

Būkim biedni, bet teisingi – laiko viską sudėlioti į lentynas buvo daugiau nei pakankamai. Galvojau, kad jau pažers konstruktyvių idėjų, kaip tą juodą užterštą vandenį išvalyti. Juk to ir susirinkom.

Pasirodo, mano naivumo šitas sunkus mėnuo neužmušė. Atvažiavo protai ir visi turi daugiau klausimų nei atsakymų. Vienų duomenys tokie, kad apskritai nėra ką daryti. Kitų duomenys tokie, kad daryti yra net labai ką.

Skirtingi žmonės iš skirtingų institucijų, skirtingai ėmė mėginius iš skirtingų vietų, skirtingu laiku, skirtingu būdu tyrė, tai ir rezultatai skiriasi. Tai, po galais, kuo tikėti?

Sprendimas toks, kokio ir reikėjo tikėtis tokioje pekloje – laukiam dar 14 dienų. Iš naujo ims mėginius ir darys tyrimus keliose laboratorijose, kad gautume objektyvius rezultatus. O tik po gautų tyrimų bus galvojama, ką su tuo vandeniu daryti.

Dievaži, teisybė turi būti. Bet to vandens kvapas net gerklę graužia. Jei jis nepavojingas ir ten nieko tokio nėra, visiems kurie taip mano, siūlau juo numalšinti troškulį. Skanaus.

P.S. Tikiuosi, kad bent 14 dienų apie gaisrą daugiau nerašysiu, nes jau ir pačiam atsibodo, bet informuoti Jus privalau.


Komentarai

14
Komentuoti
joooooooooooooo2019-11-19
Mere kiek gi galima apie tą patį kalbėt! Na buvai to meto pavyzdys ir kas toliau? Išrinks jūsų komitetą ar dar kitokį darinį į seimą ir vėl (tympt už vadžių ir vėl iš pradžių), nes jau buvo pavyzdžių o rezultatas nulis. Taigi mere geriau jau miesto gerbūvį gerinkit.
Sabaka2019-11-17
Puiku.
vyte2019-11-17
cia gaunasi idomiai gaisriniku vadas antras po cesiulio juokinga
Alytiskis2019-11-17
Meras saunuolis
Ropkesas2019-11-17
Meras jau senai dirba savivaldybėje,kaip nepastebėjo Rotary klubo nario piderasto Ciceno,matyt viskas buvo padengta,Nerijus gal ir tvarkosi su situacija vienintelis,ir tą gaisrą gesina,bet jam kiek anksčiau reikėjo,čia visuose Lietuvos miestuose tą patį xujnia,bėda mus aptiko.Tai kur ble civilinės saugos evakuacijos projektai!Parašai tai gi stovi..piarinasi dabar visi kas netingi ant žmonių sveikatos..gandonai
2019-11-17
Gera antraštė!Tikrai atsibodo
Laukiam2019-11-16
Kol susigers i zeme ir bus ramu.
Gražina 2019-11-16
Ačiū, mes laukiame jūsų pranešimų.
As2019-11-16
Kas per nuokrusos valdzioje kada versime tuos dykaduonius is postu. Isitvirtine visokie senbezdos su kitu veidais seime plesia toliau lietuva
Airina2019-11-16
Mes laukiam žinių iš jūsų. Nes žinom ,kad rašot tiesą.Ačiū jums už drąsą.
Nu2019-11-16
Atsipiskit nuo mero.
+2019-11-16
Ir nerasyk.
to Jūratė2019-11-16
Reikia padaryti zonas, kai kam kalėjime.
Jurate2019-11-16
Merui dedu riebu, stora pliusa !
Dabar lauksim jo komentaru ir pamastymu apie svietimo istaigu pertvarka Alytuje, jo pergales ir laimejimus kuriant laisva ekonomine zona mieste...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė