3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytaus rajonasAktualijos
2019 Lapkričio 15d.
2

Surinko prašymus gaisro žalai atlyginti

titleBendra rajono pareiškėjų dėl gaisro Alytuje patirta žala – 45544,46 Eur

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė pirmininkavo komisijai prašymams suteikti valstybės paramą už žalą, patirtą dėl spalio 18 d. įsakymu paskelbtos ekstremalios situacijos nagrinėti.

Ekstremali situacija rajone buvo paskelbta dėl gaisro Alytuje padangų perdirbimo įmonėje. Žalą patyrę fiziniai ir juridiniai asmenys prašymus savivaldybių administracijoms dėl kompensacijos turi pateikti ne vėliau kaip per mėnesį nuo žalos atsiradimo.

Komisija išnagrinėjo 23 prašymus, iš jų 18 ūkininkų, dviejų verslo įmonių, Alytaus rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos, rajono Visuomenės sveikatos biuro ir Savivaldybės administracijos. Bendra pareiškėjų patirta žala – 4544,46 Eur. Nutarta teikti Finansų ministerijai 21 prašymą, verslo įmonės turės pateikti trūkstamus dokumentus.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, patyrę žalą dėl šių metų spalio 16 d. kilusio gaisro Alytaus pramonės rajone, gali teikti prašymus dėl valstybės paramos dviem būdais: savivaldybės direktoriui arba tiesiogiai Ministro Pirmininko tarnybai, ministerijai pagal ministrams pavedamas veiklos sritis.

Gyventojai, ūkio subjektai ir kitos įstaigos rašytinius prašymus suteikti  valstybės paramą savivaldybės administracijos direktoriui turi teikti pagal patirtos žalos atsiradimo vietą, ne vėliau kaip per mėnesį nuo žalos atsiradimo.

Jeigu patirta žala yra Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, prašymus dėl paramos galima pateikti Alytaus rajono savivaldybės administracijai, adresu Pulko g. 21, arba Alytaus rajono savivaldybės  Alytaus seniūnijoje, adresu Miklusėnai, Pergalės g. 39.

Su prašymu turi būti pridėti jame nurodytas aplinkybes pagrindžiantys dokumentai ir skaičiavimai.

Prašyme reikia nurodyti jį pateikusio gyventojo vardą, pavardę, asmens kodą (arba gimimo datą, jeigu fiziniam asmeniui pagal užsienio valstybės teisės aktus nesuteikiamas asmens kodas) ir gyvenamosios vietos adresą, ūkio subjektui ar kitai įstaigai – pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę (užsienio juridinis asmuo papildomai nurodo valstybės, kurioje jis įregistruotas, pavadinimą), aplinkybes, kuriomis padaryta žala, žalos dydį ir pobūdį.

Kartu su prašymais reikia pateikti nuosavybės teisę į turtą, kurio netekta ar kuris sužalotas, patvirtinančius dokumentus, žalos dydį ir (arba) turėtas išlaidas (tiesioginius nuostolius) pagrindžiančius dokumentus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

2
Komentuoti
Marijus D.2019-11-15
Dėl padangų gaisro Alytuje. Teršalai pasklido per visa Lietuvą oru ir dalis teršalų nusistovėjo į gruntą... vandenis ir Lietuvos mastu, žala gamtai ir žmonėms siekia dešimtis milijardų, kas atlygins žalą?
Marijus D.2019-11-15
Dėl padangų gaisro Alytuje. Už užteršto oro ... žemės ir vandens telkiniai. Kiekvienam aplinkiniams rajonams ir Alytuje gyventiems, kiekvienam žmogui išmokėti po 5000eu už žalą padarytą sveikatai įkvėpto užteršto oro o tiems žmonėms kurie turi nuosavos žemės ir vandens telkinius kurie yra užteršti dėl padangų gaisro Alytuje tai tiems gyventojams dar papildomai po 15 000eu. Tai pat pramonė kuri išmeta į orą teršalus privalo kiekvienam žmogui išmokėti kompensacijas kiekvienais metais po 500eu.
traffix.lt