-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
DzūkijaAlytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2019 Lapkričio 15d.
4

Siekia tapti „lėtojo“ turizmo pradininkais Lietuvoje

titleAlytaus rajonas norėtų tapti Lenkijoje ir kitose užsienio šalyse populiarėjančio „lėtojo“ turizmo pradininku Lietuvoje

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centre pristatytas Alytaus rajono vietos veiklos grupės (VVG) įgyvendinamas tarptautinis projektas „Lėtos kultūros patirtys“. Pristatyme dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė, seniūnijų atstovai.

Alytaus rajono VVG viešųjų ryšių specialistė Henrieta Miliauskienė papasakojo apie „lėtą“ turizmą, kaip ši naujovė skinasi kelią Lietuvoje. Pasak jos, projekto veiklos gali apimti įvairias sritis, tačiau jos turi būti orientuotos į krašto išskirtinumą.

„Nors vakarų pasaulyje lėtas turizmas sparčiai žengia į priekį, mes dedame dar tik pirmuosius žingsnius, supažindindami visuomenę, kas tai yra ir kaip tai reikėtų vystyti“, – kalbėjo H. Miliauskienė.

Pasak Alytaus rajono VVG viešųjų ryšių specialistės, lėtam turizmui neužtenka turėti kaimo turizmo sodybą arba pristatyti tradicinį krašto amatą. Šiuolaikiniai turistai trokšta ne tik pamatyti, bet ir patirti: „Lėtam turizmui būdinga autentiškumas ir unikalumas, vietinių žmonių pasakojimas arba istorija, patirtys kartu, taip pat socialinė, ekonominė ir ekologinė darna“.

Dalyviams buvo pristatyti geriausi Lietuvos lėto turizmo pavyzdžiai, kurie traukia turistus iš įvairių šalių. Alytaus rajone šiuo metu tik derinamos vietos ir veiklos, ką būtų galima pristatyti atvykėliams iš užsienio, norintiems ne tik pamatyti, bet ir patirti.

Alytaus rajono VVG pirmininkė Vida Vrubliauskienė padėkojo savivaldybei už paramą projektui įgyvendinti ir kvietė seniūnijų atstovus siūlyti idėjas, ką Alytaus rajone būtų galima įtraukti į lėtojo turizmo pradininkų sąrašą.

Kol kas Alytaus rajone yra tik vienas potencialus lėto turizmo paslaugos teikėjas, tai – Pavartėnų kaime, miškuose esanti atsargos karininko majoro Jono Dusevičiaus sodyba, kurioje vasaros metu paaugliams organizuojamos sukarintos lyderystės stovyklos „Lokio būrys“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

4
Komentuoti
R.O.2019-11-22
Didžiausia Alytaus rajono problema yra dešimtmečius nesibaigiantys svaičiojimai ir tuo pačiu absoliutus neveiklumas. Turizmas pirmiausiai prasideda nuo lankytinų objektų sutvarkymo, rodyklių, takų, informacijos parengimo, jos sklaidos, žygių ir t.t. Šioje srityje nuo pirmaujančių atsiliekama du dešimtmečius, o vidutiniškai apie 15 metų. Eita, aiškinta, kalbėta, bet juk jiems yra visiškai nusispjauti. Vienas ar kitas objektas patvarkomas tik jeigu prasukami ES projektai (kur dideli pinigai). Apmaudu, nes tai yra tiek istoriškai, tiek gamtos požiūriu vienas iš gražiausių Lietuvos kampelių.
Turistas22019-11-16
Nors idėja gera, kol kas lėtasis turizmas Lietuvoje vystomas tik pačių kaimo turizmo sodybų iniciatyva:) Idėja nėra nauja, o ir "lėtojo turizmo" tiekėjų tikrai ne vienas. Pasižvalgykite po sodybas - tikrai rasite puikių idėjų savo straipsnelio tęsiniui:)Štai kad ir čia:
https://kaimoturizmosodyba.eu/savaitgalio-pramogos-dzukijoje/
Ale kokie leti2019-11-15
Prieš kelias dienas meditavo , dabar jau lėto lokio būrys, tos pačios pavardės tam pačiam puode
Turistas2019-11-15
tai, kad Alytaus rajonas jau seniai lėtojo turizmo lyderiai. Tiksliau vietoje stovinčio...
traffix.lt