6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Lapkričio 15d.
0

Muziejaus parodų salę užpildė studentų kūryba

titleNuotraukų galerija

Alytaus kraštotyros muziejuje šiandien atidaroma Vilniaus dailės akademijos (VDA) tekstilės meno ir dizaino katedros studentų darbų paroda.

VDA bakalaurų ir magistrų baigiamuosius ir kursinius studentų darbus į vieną parodą subūrusios kuratorės doc. dr. Miglės Lebednykaitės ir kitų rengėjų teigimu, paroda tarsi kviečia diskusijai – kūriniuose gvildenamos savęs suvokimo, atminties, savo kūno ir asmenybės pažinimo, žmogiškų vertybių supratimo ilgesio ar šmaikštaus pajuokavimo temos, keliami rankų darbo vertės ateities visuomenėje klausimai, akcentuojamos naudojamos medžiagos ir technikos.

Ypatingas dėmesys skirtas rankomis austiems kūriniams – kas tampa vis retesne išraiška ir gana netradiciniu šiuolaikinių kūrėjų pasirinkimu, išskirtiniu reveransu ilgaamžes audimo tradicijas puoselėjančioje Lietuvoje.

Parodai savo kūrinius pateikė Klaudija Adelė Armonavičiūtė, Ieva Augaitytė, Ieva Baltrėnaitė, Aurelija Budzinskytė, Kotryna Danytė, Marina Fediuk, Brigita Filimanavičienė, Jovita Gambickaitė, Marija Garnak, Juliette Gauvrit (Prancūzija), Aleksandra Glušinaitė, Greta Gritėnaitė, Katažyna Jancevič, Laura Jankaitytė, Brigita Janulaitytė, Varvara Kalinina, Dovilė Karvelytė, Ieva Makauskaitė, Greta Matevičiūtė, Toma Kisieliūtė, Laura Kunciūtė, Monika Kuzmickienė, Audrius Lašas, Simona Pabrėžaitė, Ramunė Pogoželskaitė, Laura Plytnikaitė-Rudžianskienė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Emilė Sidaravičiūtė, Jelena Škulienė, Marija Luiza Švedaitė, Lukas Tomaševičius, Lolita Tučinskaitė, Guoda Venciūtė, Julija Vosyliūtė, Marija Žiemytė, Gabrielė Žiogelytė, Severija Žukauskytė.

Ieškant saitų su Alytumi, parodoje jų galima rasti – M. Žiemytė, nors ir yra vilnietė, yra baigusi Alytaus dailiųjų amatų mokyklą. Marijos ir  kitų minėtų autorių kūriniai išsiskiria tekstilinės raiškoįvairove ir išskirtiniu technologiniu profesionalumu. Skulptūrinės formos traukia akį dideliais formatais ir minkštais paviršiais, funkcionalių kombinezonų išorė byloja apie asmens reprezentaciją socialinėje erdvėje ir kuria išgalvotą, asmeninėse fantazijose egzistuojantį personažą, rūbo vidus gi atskleidžia vidinį asmens pasaulį, kuris yra gana intymi ir slapta erdvė. 

Studentų darbus muziejuje bus galima pamatyti iki gruodžio 8 dienos.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt