7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Alytaus rajonas
2019 Lapkričio 13d.
2

Pradėtas Simno ežero ir Dovinės upės valymas

title

Alytaus rajono savivaldybė pradėjo Simno ežero ir Dovinės upės valymo ir vandens būklės gerinimo darbus. 

Projektas truks 5 metus, jam iš viso skirta beveik 1 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo ir Alytaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų.  

Pradėtas įgyvendinti pirmasis projekto etapas. Per trejus metus numatyta nupjauti 16 ha vandens augmenijos Simno ežere ir 4,5 ha Dovinės upėje. Darbai turėtų būti užbaigti iki vasario pabaigos, jiems skirta 294 tūkst. 30 eurų.

Simno ežere sunkiasvorė technika šiuo metu ne tik pjauna augmeniją, bet ir šalina biomasę iš vandens telkinio. Specialia įranga raunama pakrantėje auganti vandens augmenija, bus sutvarkytas 1,37 ha plotas.  

„Augmenija pjaunama juostomis, kad nebūtų pažeistos vandens paviršiuje esančios  gyvūnijos buveinės. Įgyvendinus šį projektą nauda bus tiek gyventojams tiek gamtai. Juo siekiama sukurti geresnes sąlygas žuvų ir kitų vandens gyvūnų vystymuisi, taip pat pagerinti vandens telkinių kokybę didinant rekreacinę jų naudą, – kalbėjo darbus atliekančios bendrovės „Hidrum“ direktoriaus pavaduotojas Darius Šapkauskas. 

Projekto veiklomis siekiama pagerinti vandens kokybės rezultatus Simno ežere bei Dovinės upėje. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

2
Komentuoti
nuomone2019-11-14
upelio valimas vertinu 100procentu teigiamai o ezero valymas tai snipstas uz tokius darbus reik sodinti gal skandinti pamenate talokio ezero valymas ir paziurekme dabarnet nepanasu kad jam nuskendo europiniai pinigai
ALGIS2019-11-14
ar nebus kaip su pirmo alytaus dailidkke o pinigus rekia paimt nes kaip i bala .JUK NIEKAS NESUSKAICIUOS
traffix.lt