16 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
Aktualijos
2019 Lapkričio 12d.
0

Alytaus gaisro atliekos jau deginamos Aukštrakiuose

titleNuotraukų galerija

„Toksika“ nuo savaitės pradžios degina pavojingąsias atliekas, praėjusį penktadienį surinktas gaisravietėje Alytuje. 

Į  minėtos bendrovės padalinį ir deginimo įrenginį Aukštrakiuose (Šiaulių rajone) atvežtos pavojingosios atliekos – metalinių, tekstilinių kordų atliekos su gumos ir degėsių likučiais. Tai deginama specialiame „Toksikos“ pavojingųjų atliekų utilizavimui skirtame įrenginyje.

Per pirmąją parą, deginant Alytaus gaisro atliekas, maksimalios deginimo emisijų ribos (230) pasiekta nebuvo.

„Iš Alytaus atvežtos atliekos pradėtos deginti pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje, per parą planuojama sudeginti apie 3-5 tonas šių atliekų. Atlikome laboratorinius tyrimus bei empiriškai įsitikinome, jog atliekų deginimo įrenginio emisijoms šios atliekos įtakos neturi, išmetimų rodikliai išlieka stabilūs, neviršija leistinos normos ir yra dirbama su įprastu emisijų rezervu“, - sakė „Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius.

Įmonės chemijos laboratorijos vedėja Rita Paukštė teigė, kad panašios cheminės sudėties atliekas bendrovė „Toksika“ yra deginusi ir anksčiau, todėl įgytos žinios pasitarnauja ir saugiam Alytaus atliekų sutvarkymui.

Alytuje degėsių išvežimą „Toksika“ pradėjo nuo artimiausių dviejų gaisravietės patalpų, kuriose pavojingosios atliekos nėra sumaišytos su betonu ir jas galima greičiau surinkti.

Bendrovė, pradėjusi deginimo įrenginyje tvarkyti gaisravietėje surinktas atliekas, ėmėsi papildomos išmetimų kontrolės.

Be kasdien atliekamų išmetimų matavimų, „Toksika“ pakvietė nepriklausomus ekspertus iš Lenkijos atlikti papildomus nenuolatinius matavimus.

Savo iniciatyva bendrovė siekia užtikrinti visuomenę ir kontroliuojančias institucijas, kad gaisravietėje susidariusios pavojingosios atliekos tvarkomos saugiai , profesionaliai ir be žalos aplinkai.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt