Vaizdelis su vietomis nuimta miško velėna kažkiek priminė archeologinius kasinėjimus, todėl iš pradžių buvo kreiptasi į Kultūros paveldo departamentą (KPD) prie Kultūros ministerijos.
„Nurodytoje teritorijoje nėra kultūros paveldo objektų ar vietovių. Duomenų apie šioje vietoje vykdomas veiklas nėra. Dėl informacijos siūlome kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administraciją ir miškų urėdiją“, - rekomendavo KPD Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas.
„Negalime atsakyti, teritoriją prižiūri miškininkai, gal jie galėtų paaiškinti“, - pasiūlė Alytaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Abromaitis.
„Mokslininkai šioje vietoje nieko neturėtų tyrinėti, bent mes neturime tokios informacijos, - pranešė minėtos teritorijos savininkė Valstybinių miškų urėdija (VMU) .
„Gal čia – minigolfo laukas?“, - paklausti apie radinį VMU miške atsakė turistams įdomius objektus atrandančios, originalius žygius rengiančios asociacijos „Olita_Orany“ vadovas Deividas Pinkevičius. Jo spėjimas pasitvirtino. „Lentelė, pritvirtinta ant medžio, yra iš golfo srities“, - patvirtino Dzūkijos golfo aikštyno „Vilkė“, veikiančio netoli Druskininkų, atstovas.
„Pavyko išsiaiškinti, čia – žaidimų aikštelės“, - informavo VMU Prienų regioninio padalinio, kuriam nuo šių metų priklauso ir girininkijos su medelynu Alytuje, vadovas Tomas Barkauskas. Jo teigimu, kaip aikštelė atsirado – nežinoma, bet kuriuo atveju miško pažeidimai bus panaikinti, o tai padarę asmenys – perspėti.
Aikštelė, rasta valdiškame miške, buvo nelegali, susisiekti su jos sumanytojais kol kas nepavyko nei redakcijai, nei minėtų instancijų atstovams, tačiau, kaip bevertintume situaciją, tai – įdomi alytiškių iniciatyva. Gal Alytaus mieste, kur nors mažiau naudojamoje žemėje, su panašiu nekomerciniu (o gal ir komerciniu) entuziazmu galėtų atsirasti ir viešas, jau legalus minigolfo laukas?