9 c Alytus
Penktadienis, Spalio 30d.
112Nelaimės
2019 Lapkričio 11d.
16

Alytaus miesto meras: „Gavom vandens tyrimų rezultatus. Jei turite kur, prisėskite. Sakau nuoširdžiai..."

title

„Gavom vandens tyrimų rezultatus. „Dzūkijos vandenų“ užsakymu juos atliko chemijos laboratorija Žirmūnuose. Jei turite kur, prisėskite. Sakau nuoširdžiai", - savo FB paskyroje gan šokiruojančia informacija dalinasi Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Jei leisime į gamtą, antracenas normas viršija 645 KARTUS, naftalenas – 74, benzo(b)fluorantenas – 336, benzo(a)pirenas – 93,4, o fluorantenas – 134 kartus. Ir daug kitų keiksmažodžių, kuriuos supras chemikai. Aš sakau, palaukit, man tai nieko nesako, tik skamba baisiai. Pasirodo, baisiau nei baisu. Šitie cheminiai junginiai sukelia vėžinius susirgimus.

Sakau, atleiskit, ponai, juk aplinkosaugininkai – visi kaip maldą kartojo – vanduo geras, truputį cinko daugiau, bet čia nieko tokio, leidžiam Nemunan. Pasirodo, jie tyrė tik mažą dalį. Rado tik tiek, kiek norėjo surasti. Dabar turim pilnesnį vaizdelį.

Tik priminsiu, kad nuolat gavome rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą juodą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną. Dar penktadienį gavome raštą su pasiūlymu leisti nuo 50 iki 100 kubų per dieną. Jeigu ten yra 50 tūkst. kubų užteršto vandens, tai reiškia, kad jį leistume 1000 dienų t. y. 3 metus. Genialus planas, gamtos mylėtojai.

„Dzūkijos vandenys“ kratė galvas, kartojo, kad bus blogai, kad tai bus didelė klaida, nes tas užterštas vanduo užmuša visus mikroorganizmus valymo įrengimuose. Taigi į Nemuną bet kuriuo atveju tekėtų nevalytas. Ne gana to, pusę metų ir nevalytos miesto nuotekos keliautų Nemunan.

Neseniai su manimi susisiekė Vilniaus universito Chemijos fakultetas. Jie nemokamai ateina mums padėti – žada rasti būdą, kaip tą vandenį išvalyti. Jei sugalvos, jų foto – ant sienos vienareikšmiškai garbingiausioj vietoj.

Kur buvęs, kur nebuvęs šiandien pasirodė ir „Ekologistikos“ savininkas Cicėnas. Jis pareiškė, kad viską susitvarkys. 27 paros po gaisro – atsikėlė žmogus ir atsiuntė raštą – susitvarkys PATS.

Daugiau nesakau nieko. Nes noriu tik keiktis. Bet kas iš to – juk dzūkų žemė toliau tą vandenuką sėkmingai geria..."


Komentarai

16
Komentuoti
....2019-11-25
Pagarba miesto merui...
....2019-11-25
Pagarba miesto merui...
LINA2019-11-23
LABAS, TOKIA IMONE IS VISO TURI BUTI LIKVIDUOTA. TOKIAME MAZAME MIESTE. SITOKIA GALINGA IMONE, KURI PADARE ZALOS VISO PASAULIO ZMONEMS. UZ NELAIME TURI BUTI ATSAKINGAS , SIOS IMONES VADOVAS, KURIS SITIEK METU NAUDOJOSI VISU PELNU, PER KURY KENTEJO ZMONIU SVEIKATA. IDOMU, AR TIE DIRBANTIEJI BUVO APDRAUSTI SIOS IMONES VADOVO. REIKETU PASIDOMETI VISIEMS .
Eugenija2019-11-15
rekomendacija šeimoms, kurioms rūpi sveikata, įsigyti eSpring vandens valymo sistemą, kuri surenka šiuos teršalus.
Alytiškis2019-11-13
Normalioje valstybėje savininkas jau būtų uždarytas ir tie visi kurie davė leidimus taip pat uždaryti.Ir tie iš aukštų postų ,kurie trukdė ir viską neigė,kad nėra užteržtumo irgi uždaryti,nes viską dangsto.Panašu,kad ši įmonė rišasi su valdžioje aukštuose postuose sėdinčiais.
Ei2019-11-12
Nestumkit ant mero. Sąžiningas žmogus privalo sakyti tiesą. Nors vienas sąžiningas visame šiame liune
Laima2019-11-12
Nesuprantu, kodėl Cicėnas dar neuždarytas. Ar čia tinka pasakymas, kad „ranka ranką plauna”? Iš aukščiausios valdžios veiksmų matosi, kad taip ir yra.
Rtuo2019-11-12
Ponas mere gal baik viena karta kelti panika
Jule2019-11-12
Cicena teisti ir sodinti
To Algui2019-11-12
Pats tu žioplys ir matau dar ir durnas
ALGIS2019-11-12
Mere nematau perspektyvos tavo karjerai nebent i europos parlamenta isgrustu kaip maistaujanti
Nu ir2019-11-12
Čia kaip antras černobylis. Pilkit kuo greičiau ị nemuną, kam viešinat tai. Tai gal geriau nereikėjo gesinti? Nes būtų žymiai greičiau sudegę, būtų žymiai mažiau išsiskyrę kenksmingų dūmų ir nebūtų to mirtinai užteržto vandens
Čia2019-11-11
Reikia bausti tuos, kurie davė leidimą dirbti ir visiškai neprižiūrėjo to darbo o ten buvo baisu.
Saraskins2019-11-11
Tai aišku pats susitvarkys. Kaip su padangomis susitvarkė taip ir vandenį į upę išleis.
Dzūkas Strioke2019-11-11
Šakės grybam šakės uogom dzūkai džiaugsis nuogom bobom.
Cypėnas2019-11-11
Tai tegul tas Cicėnas oficialiai pareiškia, kad duos 5 milijonus minimum padarinių sutvarkymui. Pradžiai...
traffix.lt