0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusAktualijosPolitika
2019 Lapkričio 11d.
2

Parlamentarai klausia, ar dėl gaisro Alytuje tarnybos tirs pačios save?

title

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Bakas kreipėsi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, prašydami užtikrinti, kad pradėtas tyrimas būtų nepriklausomas, objektyvus ir atsakytų į visus esminius klausimus – į darbo grupės sudėtį turi būti įtraukti ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos atstovai, buvę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovai, nepriklausomi civilinės ir priešgaisrinės saugos ekspertai.

Dbar, anot parlamentarų, matant darbo grupės sudėtį, atrodo, kad tarnybos tirs pačios save.

„Prašome užtikrinti, kad būtų atlikti tinkami, visapusiški ugniagesių, gesinusių gaisrą sveika-tos tyrimai dėl galimo kancerogenų poveikio jų organizmui ir atsižvelgiant į tyrimų rezultatus būtų suteikta reikalinga medicininė pagalba. Jei nebūtų galimybės tokių tyrimų atlikti Lietuvoje, prašome kreiptis į užsienio valstybes, kuriose tokie tyrimai atliekami“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

Seimo narys V. Bakas komentuoja, kad toks tyrimas turėtų būti išplėstas ir apimti vidaus reikalų viceministro, atsakingo už civilinę saugą, veiksmus. Tuo metu viceministras buvo išvykęs į Interpolo asamblėją, grįžo tik spalio 22 dieną ir, kaip jis teigia, neturėjo jokio ryšio ir informacijos apie tai, kas vyksta Alytuje.

Seimo narys taip pat sako, kad nepašalinus išryškėjusių sisteminių trūkumų, reaguojant į susidariusias ekstremalias situacijas, ir neišmokus gaisro Alytuje pamokų, bus visiškai pakirstas visuomenės pasitikėjimas ekstremalių situacijų valdymo sistema.
 


Komentarai

2
Komentuoti
?2019-11-12
kas eis už grotų,nes pasekmės prilygsta Černobiliui.
Prašome užtikrinti....2019-11-11
Gera frazė bet jei pati gamtos apsauga 'meluoja' dėl nuodingų medžiagų ir dar rekomenduoja ta s vandenį leisti porcijomis į Nemuną ? Čia tokia gamtos apsauga? G a m t o s a p s a u g a ??????
traffix.lt