13 c Alytus
Penktadienis, Liepos 10d.
Rėmėjų turinys
2019 Lapkričio 11d.
0

Patarimai auginantiems vyšnias

title

Neseniai įsigijote savo pirmąjį nuosavą namą, šalia kurio yra nemažai nuosavos žemės? Jau kurį laiką svajojote turėti didžiulį sodą, kuriame augintumėte daug vaiskrūmių, uogų, vaisių ir daržovių? O galbūt jūs esate rimtai nusiteikę įkurti savo ekologinį ūkį ir auginti ekologišką bei natūralią produkciją? Kad ir koks būtų jūsų svajonių sodas, praktiškai nebūna sodų be bent keleto vyšnių ar trešnių medelių. O kaipgi kitaip, kai vyšnių ar trešnių uogos yra tokios skanios ir maistingos, o jų derlius – gausus?

 
Žinoma, nereikia pamiršti, kad kiekvienas dirvožemis yra labai skirtingas, todėl jame tinkamai auga ne kiekvienas sodo augalas – tas pats galioja ir vyšnioms, nors jos ir nėra labai reiklios šiuo atžvilgiu. Dėl šios priežasties visuomet prieš pasodinant vienokius ar kitokius sodo augalus, yra rekomenduojama atlikti dirvožemio tyrimus. Todėl nesvarbu kiek reiklus yra augalas dirvožemiui, jums vis tiek reikėtų įvertinti jau minėtą dirvožemį ir pasidomėti, kaip vyšnios turėtų būti auginamos – pradedant nuo sodinimo ir baigiant jų priežiūra. Tai leistų jums tinkamai pasiruošti bei užtikrinti, kad vyšnios jūsų sode augs tinkamai.
 
Po to derėtų pasidomėti ir vyšnių auginimo subtilybėmis. Patarimai auginantiems vyšnias visada naudingi, net nepaisant to, kad tai nėra sunkiausiai užauginama uoga. Juk vis tiek yra daug dalykų, kuriais reikia pasirūpinti norint užauginti gražias vyšnių uogas: pradedant medelių apsauga nuo kenkėjų ir apsaugos nuo įvairių juos kankinančių ligų iki apsaugos nuo paukščių, kurie labai mėgsta „nulesti“ neapsaugotas vyšnių uogas. Šiam reikalui dažniausiai užtenka ir savamoksliškai pasimokyti vyšnių auginimo, genėjimų ir priežiūros. Sodininkystės knygos ar paprasčiausios paieškos internete turėtų visiškai pakakti.
 
Tačiau taip pat jūs galite kreiptis ir į patyrusius sodininkystės specialistus, kurie įvertintų jūsų dabartinę sodo būklę, taip pat atsižvelgtų į jūsų numatytus tikslus ir palengvintų tolimesnės strategijos bei tolimesnio veiksmų plano sudarymą norint išauginti ne tik vyšnias, bet ir kitas uogas, daržoves ar augalus jūsų sode. Tai leistų jums sutaupyti laiko ir užsitikrinti, kad savo sodą prižiūrėsite tinkamai. Tuomet galėsite būti tikri, kad nepadarysite didelių klaidų ir jums neteks veltui švaistyti savo laiko auginant vyšnias ir kitus sodo augalus.
 
Taigi, kaip jau supratote, jei jūs norite įkurti savo nuosavą sodą, turite tinkamai pasiruošti, apgalvodami visas net ir smulkiausias detales. Tinkamas ir kruopštus pasiruošimas padės jums daug lengviau pasiekti norimą tikslą. Todėl dabar apgalvokite, ką norėtumėte sodinti, kaip įsivaizduojate savo būsimą sodą ir imkitės darbo. Todėl bet kokie sodininkystės patarimai leis jums geriau susivokti sodo vystyme ir priežiūroje.
 
 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt