2019 Lapkričio 9d.
0

Alytiškė laimėjo Lietuvos kroso sezoną ir kelialapį į Albufeiros bėgimą

titleNuotraukų galerija

Kuršių nerijoje, Smiltynėje, baigėsi 2019 m. Lietuvos kroso taurės čempionatas. Jaunimo grupės varžybas šiame sezone laimėjo Dominyka Petraškaitė.

18-metė alytiškė paskutiniame etape finišavo antra, tačiau to pakako, kad būtų išlaikytas pergalingas sezono pasiekimas – 1-oji vieta po 6-ių etapų.

Trenerio Vytauto Šmidto auklėtinei geriausiai sekėsi antrame, ketvirtame ir penktame etapuose. Surinkusi 102 taškus D. Petraškaitė ne tik tapo absoliučia savo amžiaus grupės čempione, tačiau ir laimėjo kelialapį į Europos kroso taurės komandų pirmenybes.

Skirtingai nei Smiltynės trasoje, kur varžytasi bėgant 5-is kilometrus, Albufeiroje vykstančių varžybų trasa –  trumpesnė (4.7 km). Tai bus trečiasis alytiškės bėgikės pasirodymas Portugalijoje. Pastarąjį kartą šiame europiniame bėgime tarp 61-os sportininkės Dominyka finišavo 12-a.

Alytiškės ir kitų pajėgiausių Lietuvos jaunųjų bėgikių atstovaujama komanda Albufeiroje praėjusį kartą pademonstravo geriausią rezultatą šalies istorijoje, Europos kroso taurės varžybose užimdama 4-ąją vietą, nuo bronzą laimėjusių danių atsilikdama vos vienu tašku, o nuo sidabrą iškovojusių prancūzių – 9 taškais, aplenkdamos ispanes, šeimininkes portugales, itales ir pajėgias kitų šalių ekipas.