-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Lapkričio 9d.
0

Japonų būgnais pradėjusi „Com•media“ pristato lietuvių, danų, estų, meksikiečių ir rumunų teatrus

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotr.

Dzūkijoje plinta teatrinio rudens virusas. Prasidėjusi net trimis prizais vienam Alytaus miesto teatro spektakliui nacionaliniame Dalios Tamulevičiūtės teatrų festivalyje Varėnoje estafetė perduota festivaliui „Com•media“ Alytuje.

Kasmet vis didesnio tarptautiškumo siekiantys alytiškiai pradėjo su iš Japonijos atvykusiais „Soushu Hiratsuka Tanabata Taiko“ būgnininkais ir Eimunto Nekrošiaus „Kalės vaikais“, o iki lapkričio 24 dienos kviečia į daugiau nei dešimtį spektaklių, kuriuos sukūrė teatralai iš Lietuvos, Danijos, Estijos, Meksikos ir Rumunijos.

8-ame festivalyje „Com•media“ dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro techninių problemų žiūrovai nepamatys režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, tačiau visa kita programa keistis neturėtų.

„Dėmesio, po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami“, - perspėja festivalio „Com•media“ rengėjas Alytaus teatras, žiūrovų laukiantis tiek savo N-16 spektaklyje „(Ne) vaikų žaidimai“ lapkričio 12 d., tiek kituose pastatymuose.

„Com•media“ programoje lapkričio 10 d. rikiuojasi Vestos Šumilovaitės ir Justo Tertelio režisuotas „Atviro rato“ N-16 spektaklis „Saulėtoji linija“,  11 d. – rumuniškasis „Otelas“, 13 d. – Alytaus publiką kol kas bene labiausia sudominęs pastatymas, Gabrielės Tuminaitės pastatytas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Marti“, 14 d. – meksikietiška teatro „viktorina“ su Gabriela Muñoz „Galbūt, galbūt quizas”, 15 d. – Lino Jurkšto režisuota „Keistuolių teatro“ atliekama absurdo komedija suaugusiems „Apie nieką“, 16 d. – 3 val. trukmės Artūro Areimos ir Juozo Miltinio teatro komedinis eksperimentas „Fizikai“, 17 d. – ne lietuvių kalba atliekama, režisieriaus Raimundo Banionio ir Lietuvos rusų dramos teatro komiška drama „Madam Rubinstein“.

Paskutinę „Com•media“ savaitę 18 d. pradės „nepakartojamu sceniniu Čaplino stiliaus ir humoro nuotykiu“ vadinami šokantys danų aktoriai su „M. I. S. - „All night long“, paskutine trilogijos „Vyrai sandaluose“ dalimi, 19 d. – režisieriaus Kirilo Glušajevo ir „Kito kampo“ spektaklis „Nuostabūs dalykai“, 20 d. – Aido Giniočio ir Vaidoto Žitkaus režisuotas  „Revizorius“ su iš Dzūkijos kilusiais aktoriais Sigitu Jakubausku, Daliumi Jančiausku ir su Alytaus teatre savo darbais pasižymėjusios scenografės ir kostiumininkės Lauros Luišaitytės sprendimais. Dar vieną šios menininkės sukurtą scenovaizdį  galima bus išvysti 21 d., A. Giniočio režisuotame Kauno nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Senos damos vizitas“.

„Com•media“ 22 d. šiemet finišuos su klounų pora, atliekančia dešimt skirtingų vaidmenų jų estiškame „Hamlete“, dramaturgų konkurso skaitymais 23 d. ir „Imrovizacijos kovomis“ bei uždarymu 24 d.

Fotogalerija

  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt