15 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
Sportas
2019 Lapkričio 9d.
2

Dubajuje alytiškis priverstas taikytis su kitokiu teisėjavimu

titleNuotraukų galerijaAlytiškis paralimpietis D. Dundzys (nuotraukos viduryje) Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

Donatas Dundzys pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatą Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) pradėjo rutulio stūmimo varžybose.

Alytiškis trečiu bandymu nustūmė rutulį 13 metrų 42 centimetrus – vienu centimetru mažiau nei asmeninis rekordas.

Nors D. Dundzys buvo arti geriausio asmeninio rezultato, nei atletas, nei jo treneris Jonas Baltrušaitis neliko patenkinti užimta aštunta vieta.

 „Varžyboms buvau tikrai gerai nusiteikęs ir tikėjau, kad pagerinsiu asmeninį rezultatą. Bet nepavyko. Teisėjas neįskaitė net trijų stūmimų. O rutulys skriejo netoli 14 metrų žymos. Tai nežinau. Tokia ir ta nuotaika. Nelabai kokia“, – palikęs sektorių nusiminęs buvo D. Dundzys. Nuostabos teisėjavimu neslėpė ir D. Dundzio treneris. Pasak J. Baltrušaičio, auklėtinis stūmimus atliko pagal taisykles, o rezultatas galėjo būti daug geresnis – apie 13 metrų 70 centimetrų.

„Manau, kad Donatas galėjo pasirodyti daug geriau. Bet nežinau, kaip čia teisėjai traktuoja taisykles. Varžybose Europoje stūmimai traktuojami kitaip. Aš pats daug teisėjauju varžybose ir nesuprantu, kas čia yra. Rutulys tvarkingai priklaustas prie kaklo. Taip, alkūnė šiek tiek nuleista, bet tai neturi reikšmės, nes rutulys yra priglaustas. Nežinau, kaip jie čia traktuoja tas taisykles… O šiaip rezultatas jo buvo arti asmeninio. Šitame karštyje gerai pasirodyti labai sunku“, – sakė J. Baltrušaitis.

Treniruotėse arti 14 metrų žymos rutulį stumdantis D. Dundzys tikisi kitąmet įveikti šią ribą. „Manau, kad rutulys gali skristi iki 15 metrų. Vis mintyse sukasi tas skaičius. Gal ir virš 15 metrų“, – nedaugžodžiavo sportininkas iš Alytaus, o treneris pritarė savo auklėtiniui: „Reikia peržengti tą 14 metrų ribą ir jo rezultatai tikrai pakiltų. Donatas tai tikrai gali, nes treniruotėse jis tą ribą jau beveik pasiekė – rutulys skrenda apie 13 metrų 80 centimetrų.“

D. Dundzio Dubajuje laukia dar vienas startas. Trečiadienį lengvaatletis dalyvaus disko metimo varžybose. Rugsėjį Lietuvos čempionate D. Dundzys pasiekė asmeninį rekordą – diską numetė 48 metrus 58 centimetrus.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose  sportininkai kovoja ir dėl medalių, ir dėl bilietų į 2020 m. Tokijo (Japonija)  žaidynes. Lengvaatlečiai, užėmę 1-4 vietas, iškovos savo atstovaujamoms šalims kelialapius į paralimpiadą.

Lietuvos paralimpinio komiteto informacija

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Vasia2019-11-09
Tai alimpijadoj ir taisyklės kitokios :)
Žurnaliūgai2019-11-09
ParOlimietis, o ne parAlimpietis turi būti.
traffix.lt