12 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
VideoreportažaiAlytusAktualijos
2019 Lapkričio 8d.
1

Pradėtos vežti gaisro atliekos (ATNAUJINTA)

title

Pradėtos vežti  gaisro atliekos. Pagal planą jos  kraunamos konteinerius, pasveriamios Takniškių sąvartyne ir keliauja į Aukštrakiuose (Šiaulių r.) įsikūrusią bendrovę „Toksika", kur  bus sudegintos.

Penktadienį pakrautos aštuonios tonos degėsių,  kurios buvo vežamos iš gaisravietės į sandėlį. Kiekvienas vilkikas – sveriamas.

Procesą akylai stebi, svorį fiksuoja policija, savivaldybės atstovai ir aplinkosaugininkai, mat už išvežimą teks sumokėti.

Iš gaisravietės Alytuje degėsius planuojama išgabent per dešimt dienų. Už išvežimą bus sumokėta valstybės rezervo fondo lėšomis.

Svarstoma, ką daryti su gaisraviete, mat ten susimaišę ir padangos, ir gelžbetoninės konstrukcijos.

Alytaus miesto vadovas Nerijus Cesiulis mato dar vieną problemą - po gaisro susikaupusį vandenį. Žurnalistus miesto vadovas atvedė į vandens saugyklą. Artėjant jos buvo juntamas  aitrus kvapas. Kiek vandens čia susikaupę, neaišku. Gaisro gesinimo metu per sekundę buvo išpilama apie 200 litrų vandens. Meras svarsto apie laikinos vandens valymo stotelės įrengimą. Apdorojus specialiomis medžiagomis vandenį būtų galima išleisti į Nemuną ir neužteršti upės.

ATNAUJINTA

„Degėsius jau esame ištyrę savo chemijos laboratorijoje – juose yra sunkiųjų metalų likučių, todėl šios atliekos negali būti vežamos į sąvartyną, o turi būti sudegintos specialiame pavojingųjų atliekų įrenginyje, kurį turi „Toksika“. Modernus deginimo įrenginys yra skirtas saugiai utilizuoti tokio pobūdžio atliekas, jas sudeginant 1 tūkst. 200 laipsnių temperatūroje“, - teigia „Toksikos vadovas Arūnas Dirvinskas. Pasak jo, preliminariais paskaičiavimais, degėsių tose patalpose yra susidarę iki 1 tūkst. tonų. Šį kiekį išvežti iš gaisravietės užtruks maždaug dvi savaites. „Toksikos“ patirtos atliekų išvežimo ir tvarkymo išlaidos bus kompensuojamos iš valstybės rezervo lėšų.

Atliekas „Toksika“ į deginimo įrenginį Šiaulių rajone veš specialiai pritaikytu transportu, užtikrinančiu pervežimo saugumą. „Toksikoje“ degėsiai bus utilizuojami kartu su kitomis atliekomis. Sutvarkius pirmąsias dvi patalpas, toliau laukia sudėtingesnis darbas – reikės atskirti degėsius, susimaišiusius su betonu, atskirti pavojingąsias atliekas nuo nepavojingų, likusias apdegusias padangas. Ekstremalių situacijų komisija spręs, kam pavesti atlikti šį sudėtingą rūšiavimo darbą. „Toksikos“ vadovas preliminariai įvertino, kad išrūšiavus gaisravietėje likusį betoną, nesudegusias padangas ir degėsius, susidarys dar apie 2 tūkst. tonų pavojingųjų atliekų.

Pasak A.Dirvinsko, jo vadovaujama įmonė pasirengusi sutvarkyti ir šį kiekį pavojingųjų atliekų. „Tikimės, kad aplinkosaugininkai artimiausiu metu pateiks tyrimų rezultatus, kurie parodys, kiek užterštas yra betonas ir kokios sudėties yra kitos susidariusios atliekos. Turint šiuos duomenis, galima bus priimti sprendimus dėl kito tvarkymo etapo ir atliekų utilizavimo būdų“, - teigė A.Dirvinskas. „Toksikos“ vadovas patikino, kad nesudegusios padangos į „Toksiką“ nebus vežamos utilizuoti, nes įmonės turima įranga nėra skirta padangoms tvarkyti.

„Toksika“ yra licencijuota pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonė. Bendrovės veikla – pavojingųjų atliekų surinkimas, pervežimas, laikinas saugojimas, deginimas, šalinimas pavojingųjų atliekų sąvartyne, tvarkymas kitokiais būdais. Bendrovė įregistruota Atliekų tvarkymo įmonių registre ir turi licenciją tvarkyti visas šalyje susidarančias pavojingąsias atliekas, taip pat turi teisę surinkti, saugoti bei tvarkyti ir daugelį nepavojingųjų atliekų. Pavojingosios atliekos surenkamos visoje šalies teritorijoje specialiuoju bendrovės transportu. Surinktos atliekos, iki perduodant jas galutinai sutvarkyti, saugomos bendrovės atliekų surinkimo ir saugojimo aikštelėse. Bendrovė turi padalinius Vilniuje, Šiaulių, Klaipėdos ir Alytaus rajonuose.


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
Jei sveria siukslyne2019-11-09
Tai svoris bus toks kokio reikia.............
traffix.lt