18 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Krepšinis
2019 Lapkričio 8d.
0

S. Mikelionytė: „Atstovauti savo miestui – didelė garbė“

titleS. Mikelionytė (nuotraukos viduryje)Domanto Aleksyno nuotr.

Pergalingai čempionių titulo gynybą kartu su Alytaus „RKL-gut.lt“ komanda pradėjusi Saulė Mikelionytė galingai atidarė naująjį Lietuvos moterų krepšinio lygos B diviziono sezoną.

Alytiškė per pirmuosius du mačus rinko po 22 taškus, 10,5 atkovoto kamuolio ir 29 naudingumo balus bei spalį tapo naudingiausia lygos žaidėja.

Gautas pripažinimas puolėjai – reikalingo pasitikėjimo savimi pliūpsnis, mat šį sezoną Alytaus komandoje nebeliko pastaruosius metus per du frontus, A ir B divizionuose, žaidusių vedlių Karolinos Kazočiūnaitės ir Kristinos Masionytės.  

Kai 2017-2018 m. sezone S. Mikelionytė debiutavo Alytaus ekipoje, tuomet jai buvo septyniolika. Praėjus dvejiems metams, per kuriuos buvo iškovoti du čempionių trofėjai, dabar išaugo ir jaunosios krepšininkės vaidmuo.

„Norisi išlaikyti tokius rezultatus, o tai padaryti nebus lengva, – sakė S. Mikelionytė. – B divizione rungtyniauja nemažai pajėgių krepšininkių. Aišku, smagu, kai esi įvertinta, bet tai ir didesnis varžovių dėmesys aikštėje“.

2017-2018 m. sezone S. Mikelionytė antroje pagal pajėgumą Lietuvos moterų lygoje fiksavo 12,1 taško rezultatyvumą, o praėjusį sezoną rinko po 12,7 taško. Pirmajame finale ji pasižymėjo 6 taškais ir 3 atkovotais kamuoliais, tuo metu antrajame sumetė 8 taškus, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Apskritai, Alytaus komanda B divizione dominuoja dar nuo 2016-2017 metų, kada buvo iškovotas pirmas trofėjus iš trijų paeiliui. S. Mikelionytė tokiems rezultatams turi tvirtą paaiškinimą.

„Alytus garsėja moterų krepšiniu. Turime geras bazes, treneres, kurios ruošia jaunimą, – pasakojo alytiškė. – Vėliau pajėgesnės krepšininkės kviečiamos į moterų ekipą. Alytuje tai – savotiškas jaunystės ir patirties darinys, kuris veikia. Dvejus metus paeiliui tapome čempionėmis. Atstovauti savo miestui – didelė garbė“.

Po dviejų solidžių asmeninių sezonų antroje šalies lygoje S. Mikelionytė pastarąją vasarą karjeroje žengė žingsnį į priekį. Ji susiejo ateitį su Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ekipa, su kuria debiutavo A divizione bei Baltijos šalių čempionate.

Tiesa, žaidėja taip pat svarstė variantą karjeros aukštumų siekti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), tačiau jos galutinį sprendimą nulėmė nenusisekę kitų krepšininkių pavyzdžiai, kai galiausiai nepasiteisinus lūkesčiams tekdavo grįžti į gimtąją Lietuvą.

„Tas truputį gąsdino, – pripažino S. Mikelionytė. – Mes palaikėme ryšius su Jurgita Štreimikyte-Virbickiene nuo 2015 metų, turėjau pasiūlymų persikelti į Vilnių, bet norėjau baigti mokslus Alytaus Jotvingių gimnazijoje, o kai pasiūlė žaisti pagrindinėje komandoje ir sportą derinti su mokslais, tuomet sutikau.

Prie viso to, „Kibirkštis-MRU“ dar rungtyniauja Europos lygoje. Mokytis ir semtis patirties tikrai yra iš ko. Komandoje rungtyniauja pajėgios krepšininkės, todėl treniruočių proceso, rungtynių metu nuolat tenka įrodinėti, kad esi verta išbėgti į aikštę. Norisi kuo daugiau žaisti“. A divizione per dvejas rungtynes puolėja aikštėje praleido po 13 minučių, įmetė po 4,5 taško ir atkovojo po 2 kamuolius. Vieninteliame Baltijos lygos susitikime ji per 11 minučių taškais nepasižymėjo, bet atkovojo 5 kamuolius. Tris pergales iš tiek pat galimų A divizione pasiekusi „Kibirkštis-MRU“ rikiuojasi turnyrinės lentelės viršūnėje ir yra vienintelė dar nepralaimėjusi ekipa. Baltijos pirmenybėse vilnietės per trejas rungtynes laimėjo dukart.

Lietuvos moterų krepšinio lyga


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose