10 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
Nelaimės
2019 Lapkričio 7d.
5

N. Cesiulis: „Valstybės institucijos kratosi atsakomybės..."

title

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis „Facebook" paskyroje dalijasi naujausiais pastebėjimais apie gaisro padarinių likvidavimą ir teigia, kad ši problema turi gulti ne tik ant alytiškių pečių...

„Dzūkai, laikykitės ten.

Po gesinimo likę dešimtys tūkstančių kubų juodo smirdančio vandens pamažu geriasi į gruntą, o tada greičiausiai keliauja į mūsų Gulbynę ir Nemuną. Tuo metu atsakingos valstybės institucijos kratosi atsakomybės bet kokiame žingsnyje ir visą naštą nori permesti ant savivaldybės, o tiksliau ant Alytaus ekstremalių situacijų komisijos pečių.

Gamtą sauganti Aplinkos ministerija rekomenduoja po gaisro gesinimo didžiuliuose rūsiuose subėgusį užterštą vandenį pro valymo įrenginius išpilti į Nemuną. Valdžia pasigiria, kad viskas jau sutarta. O štai vietinėje ekstremalių situacijų komisijoje esantys „Dzūkijos vandenys“ apie jokius susitarimus nieko nežino. Ir jokių susitarimų būti negali – pasirodo, paleidus tą juodą vandenį per valymo įrenginius jis vis tiek į Nemuną patektų visiškai nevalytas. Kodėl?

Tas vanduo užmuša visas valymo įrenginiuose esančius mikroorganizmus ir nebeatlieka savo funkcijos. Jeigu jis bus paleistas, valymo įrenginiai bus išmušti iš rikiuotės pusei metų, o tai reiškia, kad ne tik tas juodas vanduo, bet ir visos miesto nuotekos nevalytos sėkmingai keliaus Nemunan.

Skaičiuojama, kad avarijos metu į Nemuną jau ištekėjo 145 tūkst. kubų nevalyto vandens. Aplinkosaugininkai įsitikinę – nieko baisaus neatsitiko, esą tyrimai padaryti, nieko tragiško nėra. Kiti specialistai kraipo galvas – to juodo vandens tyrimai įtartinai geri, nors pauosčius net galvą skauda. Ministerija pripažįsta, kad ne visi rodikliai ištirti, nes tiesiog nėra tokių galimybių, bet vis tiek žalos esą nepadarys.

Komisija sako, gerai, jei taip, tuomet raštiškai mums patvirtinkite, kad mes galim leisti tokį vandenį į Nemuną. Čia ir įdomiausia – ministerija tik rekomenduoja. Ir tai daro žodžiu. O mes turime nuspręsti patys, ką daryti. Tada klausimas – kai reiks skaičiuoti žalą gamtai, kas prisiims tokią finansinę naštą? Nes patikėkite, nei komisija, nei savivaldybė tokių pinigų neturi.

Toje mūsų komisijoje yra medicinos, kariuomenės, policijos, aplinkosaugos, civilinės saugos ir savivaldybės atstovai. Neįsivaizduoju, kaip medikas ar policininkas galėtų pasakyti – su geriausiais linkėjimais Kaunui tokį vandenį galime leisti tiesiai į Nemuną.

Lietuvoje yra mokslininkai, specialistai, kurie tam ruošiasi, gilinasi, gauna už tai pinigus. Taigi pilna departamentų, agentūrų, ministerijoms pavaldžių įstaigų, kurie tai išmano arba turėtų išmanyti. Mieste yra ekstremali situacija, gaisras laikomas viena didžiausių ekologinių nelaimių ŠALYJE. Vadinasi, tai rūpėti turėtų ne tik alytiškiams.

Aišku tik viena – per parą vanduo nusėda maždaug 8 cm. Laikas spaudžia. Sprendimų nėra, nes visi supranta – renkamės blogą variantą iš kur kas blogesnių. Ir kas liks kaltas galų gale? #MesDzūkaiNePaspirtukai"


Komentarai

5
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, IDOMU, KAS DAVE LEIDIMA , SIAI IMONEI EGZISTUOTI TOKIAME MAZAME MIESTE, NEJAUGI JIE NEGALVOJO APIE ZMONIU SVEIKATA, KAD GALETU PAKENKTI, NES KENKSMINGOS MEDZIAGOS TUREJO KAZKUR BUTI ISLEIDZIAMOS, JU GI NESURINKSI I KAZKOKIA STATINE IR NEUSKONSERVUOSI. KOL JI SPROGS, BET KAS CIA ZINO , KAS CIA ATSITIKO. TIK VIENAS PONAS DIEVAS MATE IR ZINO, KAS ATSITIKO, ANT VISOS ZMONIJOS GALVU. TAD, CIA MYSLE , DAR NEATMINTA. TIK IVAIRUS VIENI KITIEMS KALTINIMAI. KAZKAS , KAZKAM NEPRIKLAUSO ATSAKYTI, UZ PADARYTA BAISIA ZALA ZMONIJAI.
kaip sakant2019-11-08
dar likę ir insttitucijose visokių veikėjų, kuriems kalta aplinka ir jie ant visų tapšnoja......
Cinikas2019-11-08
Valstybė tai mokesčių mokėtojai,kurie nedavė leidimų,nekūrė maklių.Savininko ir savivaldybei pavaldžių įstaigų atsakomybė.Kai žmogus uždega pievą,gauna kažkod baudą ..
Alio2019-11-08
Nėra kur skubet. Gaisras užgesintas visą kitą pati gamta atliks. Šiaip tokie dalykai turėtų būti savininko problema o ne mero.
ALGIS2019-11-08
visiems viskas po pojas o popierius parasys gerus
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė