1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonasAktualijos
2019 Lapkričio 7d.
0

Jurgiškių, Laburdiškių, Likišėlių, Radžiūnų, Talokių ir Zaidų kaimuose pienas vėl bus superkamas

titleAsociatyvi iliustracija

Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų išvadas, nuo šio penktadienio Jurgiškių, Laburdiškių, Likišėlių, Radžiūnų, Talokių ir Zaidų kaimuose panaikinami apribojimai tiekti žaliavinį pieną rinkai ir naudoti jį asmeninėms reikmėms.

Apie tai praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), remdamasi naujausiais žaliavinio pieno, šulinių vandens, vaisių ir daržovių, pašarų bei želmenų mėginių tyrimų rezultatus iš taršos nepaliestos arba mažiau paliestos Alytaus rajono dalies į pietus nuo gaisro židinio. 

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) duomenimis, ištyrus 18 žaliavinio pieno mėginių, tarša dioksinais nustatyta 2 pieno mėginiuose, atrinktuose iš ūkių Alytaus rajono Genių kaime. Kituose 16 žaliavinio pieno mėginių taršos dioksinais ar sunkiaisiais metalais nenustatyta.

Įvertinus gautus laboratorinių tyrimų rezultatus ir gyvulių laikymo, girdymo bei šėrimo sąlygas ūkiuose, priimtas sprendimas nuo šio penktadienio Jurgiškių, Laburdiškių, Likišėlių, Radžiūnų, Talokių ir Zaidų kaimų ūkininkams atnaujinti leidimus tiekti žaliavinį pieną pieno supirkimo punktams ar naudoti jį asmeninėms reikmėms. Likusioje gaisro paveiktoje teritorijoje apribojimai kol kas lieka galioti.

VMVT specialistai gaisro paveiktose teritorijose ir už jų ribų jau yra atrinkę virš 110 mėginių. Iki šios dienos gauta 70 tyrimų mėginių rezultatų dėl galimos maisto ir pašarų taršos sunkiaisiais metalais, dioksinais ar kitomis kenksmingomis medžiagomis, vien per šią savaitę jų gauta 35. Likusių mėginių tyrimai tebevykdomi.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt