1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonasAktualijos
2019 Lapkričio 7d.
3

ŽŪM ministras: dėl gaisro žemdirbių patirtus nuostolius ketinama atlyginti nedelsiant

title

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui nedelsiant pradėti kompensuoti žemdirbių dėl gaisro Alytuje patirtą žalą.

„Mes privalome padėti į bėdą patekusiems žmonėms. Žemdirbiai dėl gaisro kasdien netenka pajamų, todėl džiaugiuosi, kad Vyriausybėje sutarėme kaip jų nuostolius kompensuoti. Surėmėme pečius, kad jau šį mėnesį nukentėję nuo gaisro Alytuje žemdirbiai, įstaigos ir gyventojai galėtų kiek lengviau atsikvėpti“, – sakė ŽŪM ministras Andrius Palionis, teigdamas, kad tiek Vyriausybė, tiek Alytaus miesto ir rajono savivaldybės veikia viena kryptimi, todėl neabejojama, jog bendras darbas bus efektyvus ir nukentėjusiųjų nuostoliai bus operatyviai kompensuoti.

Alytaus miesto ir rajono savivaldybių administracijų direktoriai nuo lapkričio 15 d. galės teikti Finansų ministerijai bendrą prašymą skirti lėšų valstybės paramai gyventojams, ūkio subjektams ir (ar) kitoms įstaigoms už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, suteikti. Kadangi žala yra ne tik momentinė, bet ir tęstinė, todėl žalos atlyginimas nebus vienkartinis – savivaldybių administracijos duomenis privalės pateikinėti kas dvi savaites.

ŽŪM, kaip ir Aplinkos bei Sveikatos apsaugos ministerijoms pavesta iki lapkričio 20 d. pateikti Vidaus reikalų ministerijai valstybės rezervo lėšų panaudojimo poreikį. Taip pat nuspręsta sušaukti Vyriausybės ekstremalių situacijų komisiją ir kartu su ekspertais įvertinti ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimo priemones bei pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl valstybės rezervo panaudojimo ekstremaliajai situacijai likviduoti ir jos padariniams šalinti.

Nukentėję žemdirbiai turėtų kreiptis į Alytaus rajono savivaldybę ir pateikti prašymus kompensuoti žalą bei žalą įrodančius dokumentus. Pirmiausia į žalos atlyginimą galės pretenduoti ūkininkai ir įmonės, kurios dėl galimos taršos buvo priverstos išpilti pieną, patyrė ar patirs kitokių nuostolių.


Komentarai

3
Komentuoti
Ok2019-11-07
Kažkur apie šešias-septynias dienas,kai degė padangos.Vėjas pūtė į pramonės rajoną ir į panemunę, link naujo tilto,kur sanatorija.Kodėl tų apylinkių nėra šiam žemėlapyje?
skaitytoja2019-11-07
Genių km. daugiausiai pagal žemėlapį užterštas, tai ir kompensacijos turi būti didžiausios
Rimtas2019-11-07
kada bus ištirtas Daugirdėlių ežero vanduo,tyrimai buvo atlikti tik prie tarybinės valdžios,ar galima žvejoti,žuvį valgyti,vasarą maudytis?
traffix.lt