1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonas
2019 Lapkričio 6d.
8

Aptarti Punios piliakalnio tvarkymo darbų planai

titleNuotraukų galerijaAsociatyvi iliustracijaIstorinė punio piliakalnio nuotrauka

Punios piliakalnis yra vienas gražiausių Lietuvoje, garsėja legendine praeitimi, dar vadinamas Margio kalnu, datuojamas XIV a. pabaiga–XV a. pradžia. Nuo jo atsiveria plati Nemuno juosta, Punios šilas, Punelės upelis. Alytaus rajono savivaldybė siekia, kad atlikus piliakalnio tvarkymo darbus, jis taptų patogiu lankytojams.

Punioje vyko pasitarimas dėl piliakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankytojams projekto sprendinių, kuriuos pristatė UAB „Projektavimo ir restauravimo instituto“ architektė Saulutė Domanskienė. Pasitarime dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemerė Dalia Kitavičienė, architektas Edvardas Minkevičius, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, bendruomenės pirmininkė Laimutė Žūsininienė, atstovė Irena Kaškonienė, Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos direktorė Dalia Križinauskienė, Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas, vyriausioji specialistė Dalia Lungevičienė.

Architektei pristačius projekto sprendinius, pasitarimo dalyviai diskutavo ir ieškojo kompromisų, kaip turėtų būti sutvarkytas piliakalnis, kad taptų traukos objektu ir patogus lankytojams. Tvarkybos projekto vykdytojai įsipareigojo atsižvelgti į Alytaus rajono mero, vicemerės, bendruomenės atstovų pastabas dėl regyklų įrengimo ir tako panemune suformavimo, kad būtų galima apeiti piliakalnį ratu ir rasti atokvėpio oazes-saleles jo plokštumoje.

Nutarta atidengti dalį piliakalnio, nuo dalies šlaitų iškertant dalį menkaverčių krūmų ir medžių, jau dabar mėgiamose lankytojų vietose įrengti tris aikšteles, jose pastatyti suoliukus. Dar vieną poilsio aikštelę planuojama įrengti arčiau Punelės upės, buvusioje sodybvietėje. Piliakalnio papėdėje numatyta pastatyti dviračių stovus, informacinius stendus, taip pat sutvarkyti esamus takus ir įrengti papildomą Punelės upės pakrantėje, pritaikyti lankytojams Nečiuikų šaltinio prieigas.  

Architektė S. Domanskienė pažymėjo, kad informaciniai stendai gamtovaizdžio neužgožtų, nes numatyti žemi, o takai ir mažoji architektūra turėtų būtų priderinti prie gamtovaizdžio, neišsiskiriantys.

Patikslinti Punios piliakalnio tvarkymo darbų sprendiniai bus pristatyti visuomenei.

Punios piliakalnio tvarkybos projektą įgyvendina Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendindama Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Fotogalerija

  • Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas įsitikinęs, kad Punios piliakalnį reikia tvarkyti tai, kad jis taptų traukos objektu ir patogus lankytojams

Komentarai

8
Komentuoti
Šiaip2019-11-09
Reikia tvarkyti ir Punios miestelį, kuris savo piliakalniu garsus visoje Lietuvoje. O miestelis baisus, toks koks mažiausiai prieš 50 metų buvo. Tragedija. Gėda. Baisesnio miestelio, turinčio tokį paveldą, neteko matyti visoje Lietuvoje.
ona2019-11-08
buvo nutvarkytas irPunios piliakalnis po to veze i panemune zvyra ant nuosliauzu pyle akmenis,pavaiksciokit po saltiniuotus slaitus ir isitikinkit kiek galima ten liesti gamta ir nelipkit ant to pacio greblio.
Jo2019-11-08
O kada, tvarkys Andriūnų Doškonių piliakalnį Aukakalnį.???
Onute2019-11-08
Negadinkime ka sukure gamta Bus kai su ta prieplauka Vaiksciodami radom ta gamtos grozi taciau dabar jo neliko Issaugokim naturalia gamta
:)2019-11-07
Bus kaip su Gedemino kalnu :) . Tada atsiras proga merkti , integruoti pinigus i kisenes
Dgjj2019-11-07
Nepamirškite medžių iskirsti
ALGIS2019-11-07
yra LT specialistu .Galima pasikonsultuot ir su gedimino kalno griovejais.
Artis2019-11-06
Neskubekit medziu pjauti ant piliakalnio ar nebus kaip su Gedemino pilim kai išpjove medzius tai ir pradejo ciuozti šlaitai.Juk šaknys visa tvirtuma duoda.Kiek Alytaus piliakalnio šiaurine puse metu tvarke kaip madzius išpjove.
traffix.lt