1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonasAktualijos
2019 Lapkričio 6d.
1

Gaisro teršalai vandens šuliniuose dar nepasiekė

titleVMVT vadovas D. RemeikaAlytausgidas.lt nuotr.

„Padangų gaisro paveiktose teritorijose Alytaus rajone sšulinių vanduo yra švarus“, - tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Darius Remeika.  Pasak jo, sunkiųjų metalų kiekis neviršija nustatytų normų 9-iuose ištirtuose mėginiuose iš dešimčių paimtų iš nevisiškai sandarių šulinių.

Įdomu, kad imant mėginius vanduo buvo semiamas iš dugno, o ne iš paviršiaus, mat „didesnė tikimybė, kad ten jis gali būti užterštas“, esą „dioksinai nusėda į dugną.

Iš viso tiriamiama beveik 100 vandens, pieno, kritusių gyvūnų mėginiai, paimti įvairiose Alytaus miesto, rajono apylinkėse.

Taip pat tiriami grunto mėginiai, tyrimus atliekant tiek Lietuvoje, tiek Čekijoje, o rezultatų laukiama per savaitę.

Geologų duomenimis, kol panašūs, kaip Alytaus gaisro padariniai, pasiektų šulinius, reiks laukti ne savaitėmis, o metais.

Specialistų teigimu, kol nuodingos medžiagos iš žemės paviršiaus pasieks šulinius, praeis keletas metų, nes teršalai, kurie minimi Alytaus gaisro atveju, žemyn žeme, link gruntinių vandenų, keliauja apytiksliai po 4-5 metrus per metus. Tad, kol teršalai pasieks negilius šulinius, tereiks poros metų.


Komentarai

1
Komentuoti
ALGIS2019-11-07
kol ne velu tai visa bruda varykit teveliu nemunu i kanalizacijos sostine palanga. ir visiems gero poilsio linkiu
traffix.lt