-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Alytaus rajonasVerslasAktualijos
2019 Lapkričio 6d.
0

Nuo gaisro nukentėjusiems ūkininkams sankcijos dėl įsipareigojimų nevykdymo nebus taikomos

title

Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) ir VšĮ „Ekoagros“ gaisro paveiktoje teritorijoje Alytaus apylinkėse Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nurodė netaikyti žemės ūkio veiklos subjektams sankcijų dėl įsipareigojimų nevykdymo ir to nelaikyti pažeidimu dėl situacijos, susijusios su ekstremalia situacija.

„Dėl ne dėl ūkininkų kaltės neįvykdytų įsipareigojimų sankcijos nebus taikomos“, – patvirtino ŽŪM vadovas Andrius Palionis, kalbėdamas apie Alytaus rajono ūkininkus, kurie buvo pateikę paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą, tačiau pateko į gaisro užlrėstą teritoriją.

Iš nukentėjusių žemdirbių nebus reikalaujama pateikti informacijos pagal VšĮ „Ekoagros“ nustatytą formą apie 2019 m. užaugintą ir patiektą rinkai produkciją, kuri turėjo būti nuimta spalio mėnesį.

Jei dėl produkcijos taršos būtų reikalaujama naikinti gyvulius ir dėl to keistųsi išduoto nutarimo dėl ekologinės gamybos išrašo duomenys apie sertifikuotus gyvūnus, NMA skirs paramą už daugiametes žoles ir (ar) javus pašarams, vadovaudamasi  VšĮ „Ekoagros“ iki tol 2019 m. išduoto nutarimo dėl ekologinės gamybos išrašo duomenimis apie valdytojo ir (ar) partnerio vardu sertifikuotus gyvūnus.

Sankcijos nebus taikomos ir tuomet, kai projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpiu vertinamas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonių ir Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonių paramos gavėjų, kurių vykdoma veikla yra tiesiogiai susijusi su žemės ūkiu, žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara, paslaugų žemės ūkiui teikimu, projektų 2019 metų rodiklių pasiekimas ir prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimas.

Pažeidimu nebus laikoma ir tai, kad ekologinės gamybos  ūkiuose sertifikuojami gyvūnai laikomi patalpose.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt