9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
Nelaimės
2019 Lapkričio 4d.
18

N. Cesiulis: „Jeigu tą brudą pradės kažkas vežti po trijų mėnesių – bus geriau nei gerai..."

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo socialinio tinklo paskyroje Facebook vėl išsamiai informuoja apie tai kas vyksta buvusioje arba tiksliau vis dar esamoje nelaimės zonoje. Šįkart daugiausiai dėmesio susilaukė įvairių institucijų darbuotojai, kuriems apibūdinti tiktų lietuviškas posakis: „šlapias nedega"...

Būtų tikrai labai juokinga, jei nebūtų graudu. 10 dienų degėm. 10 dienų jau nedegam. Iš viso turim 20.

Ir šiandien į tą garsiąją velnio skylę atvažiavo Aplinkos apsaugos agentūros specialistai. Sakau, vyrai, reikia tvarkyti greičiau, šitiek laiko praėjo, padangų smarvė olialia, nieks nevyksta, nors viršūnėlės mums į akis žiūrėjo ir nemirkėjo – padėsim, sutvarkysim.

Aplinkosaugininkai žiūri į mane. „Jei žadėjo, dar nereiškia, kad taip ir bus“, - šypsosi. Pirmiausia reikia parengti planus ir suteikti šansą susitvarkyti savininkui. Tada duoti jam laiko pamąstyti, gali jis kažką sutvarkyti, ar ne. Jeigu taip – vienas kelias, jeigu ne – kitas kelias. Ir vėl procedūros. Kitaip tariant, jeigu tą brudą pradės kažkas vežti po trijų mėnesių – bus geriau nei gerai.

Važiuojam toliau.

Į gaisravietę buvo atvažiavusios, ko gero, visos institucijos, kokios tik veikia Lietuvoj. Visos kažką tyrinėjo, matavo, skaičiavo. Ir nė viena turimais duomenim nesidalija. Trumpai tariant – kairė nežino, ką daro dešinė. O dar tiksliau – kiekviena gyvena savo atskirą gyvenimą.

Taigi atvažiuoja specialistai be jokios faktinės informacijos. Ir vėl negali eilinių žmonių kaltinti – nes čia jau apačia nežino, ką veikia viršus. Ir praktiškai čia taip pat visi gyvena atskirus gyvenimus. Ir tuos pačius darbus dirba kelis kartus. Juk kažkas davė leidimus, kažkas suskaičiavo ir pasakė, kad yra N tūkst. padangų. Paskui pasakė, kad skaičiai kur kas didesni, atsirado penkiaženklės sumos. Ar jos atsirado... iš akies?

Nežinomybė, aišku, slegia. Bet kai žinai tiesą – jausmas irgi ne ką geresnis. Pavyzdžiui, reikėjo specialių svarstyklių ir technikos, kad galėtų tiksliai apskaičiuoti, apie kokį atliekų dydį eina kalba. Suradom, užsakėm, pristatėm į vietą. Atvažiuoja aplinkosaugininkų žmonės ir tada mes juos įkalbinėjam, kad vyrai – padarykite tai ŠIANDIEN, rytoj vėl reikės iš naujo prašyti svarstyklių ir technikos. Sutinka. Paskui persigalvoja – juk nedegantis reikalas. Galiausiai sutinka. O finalas toks – paaiškėja, kad Aplinkos apsaugos agentūra pati turi sutartis, gali paprastuoju būdu gauti tas svarstykles, bet nenori rizikuoti. Nes o jei nieks nesumokės? Tai lai savivaldybė tvarkosi.

Bet padangos su visomis savo grožybėmis niekur nedings. Rūsiuose – dešimtys tūkstančių kubų juodo drumzlino vandens. Ir pamažu jis kažkur dingsta. Ar į mūsų Gulbynę, ar į Nemuną, ar dar velniai žino kur. Tie patys atvažiavę aplinkosaugininkai man aiškino, kad šioj žemėj didesnio š... yra, nėra čia ko bijoti. Bet aš nenoriu rizikuoti. Sukviečiau komandą specialistų, dabar daromi vandens tyrimai, strateguojama, kaip tą vandenį iššiurbti. Rytoj per pietus turiu gauti veiksmų planą ir atsakymus. Mano reikalavimas trumpas ir aiškus – tas vanduo turi būti išvalytas ir tik tada paleistas.

Juk sakiau – būtų tikrai juokinga, jei nebūtų graudu."

 


Komentarai

18
Komentuoti
LINA2019-11-23
LABAS, KAM TA ZMOGU UZDARYTI, JEIGU NIEKAS DAR NEAISKU, MES GIRDEJOME JO KOMENTARUS. JIS KALBEJO, KAIP VISKA ISSIAISKINS , TADA KAZKA TURES PAPSAKOTI, TAIGI LAUKSIME IS JO LUPU KOMENTARU.
LINA2019-11-23
LABAS, VYRAI REIKIA SAKYTI OPAPA, PARKLUPOM VISI PER TA BAISIA VELNIO SKYLE. KURI ATNESE VISIEMS SKAUDZIAS PASEKMES.
Taucius2019-11-07
Idomu ar kautros vairuotojams bus premijos nes mes per dumus vazinejome o pramone juk nedirbo baugu man
Pilietis2019-11-06
Susirgau ūminiu brochitu ir aš, kas sekantis? https://www.peticijos.lt/visos/75551/del-vrm-ministres-atsistatydinimo/?fbclid=IwAR0sD9wm7gWONBmpwtSXa7Jbuzx-ZMdmio1QCDfc0HsXjNKnL8Uq4uZYlaE
DAgnė2019-11-05
DIDŽIUOJAMĖS, JUMIS, MERE
DARIUS2019-11-05
O cicėnnas dar laisvėje?
VYTAUTE2019-11-05
PANAŠU, KAD VISKAS SAVIVALDYBES REIKALAS.pasidarome bilietus kas nori įvažiuoti į savivaldybę ir suairinksim pinigų, nes gaila senukų.kurie gyveno iš karvučių pieno, ar daržoves pardavinedami, ar grybus.Viskas užteršta
SAULĖ2019-11-05
NIEKAM NEĮDOMU ŽMONIŲ SVEIKATA.Užterštas pienas teka į dirva.užterštas vanduo į Nemuna ir šulinius:).obuolius ir kt.vaisius parduoda turguje, jie neužteršti?
alytus2019-11-05
Cicenas turi gal 30 furu tegul ir veza.
Alvydas2019-11-05
O kodėl turi valstybinės institucijos ten kažką tvarkyti ir atliekas vežioti?
ta įmonė savininko neturi? Valstybinė ji?

Kai eilinio žmogaus pastatas sudega - tvarkykis pats, kai ,, rotariečio'' - brolyčiai ranką tiesia???
Mhhh2019-11-05
Cicėnas važinėja su naujausia audi A 8 ir pochui jam o Meras sukasi ant galvos ,neranda išeities ką daryti, Cicėnui kastuvą į dantis ir tegul kasa.
Siūlau2019-11-05
Jei valdžia tik pirsčioja vietoje ir nežino ką daryti, siūlau priversti Cicėną pastatyti savo įmonei gaubtą, sarofagą, stogą ar dar kaip nors vadinamą uždangą, kad tas jo sukauptas brudas nenuodytų ir toliau miesto žmonių
Gintaras2019-11-05
O kas kaltas? Ogi mes patys! Kas išsirinko tokį prezidentą, kuris tik kelionėmis į užsienį rūpinasi ir kuo prabangesniu Turniškių remontu? Kas balsavo už "žaliuosius gandriukus" ir jų vadą Naisių Princą, kuriam į Lietuvos rūpesčius visiškai "nusispjaut"? Visa laimė, kad bent jau su Alytaus meru "neprašovėm". Tai kitą kartą kai eisit balsuoti, susimąstykit ko verti politikų pažadai, ką jie iš tiesų sugeba, o kas yra tik "akių dūmimas"!
Alytus2019-11-05
Eilinį kartą įsitikiname ,jog turime absoliučiai neįgalia valdžią (prezidentas pjemjeras,seimas).Tai tik įrodo jų negalią, nenorą spresti problemas. Reklamuojama apie jūjų sveikatą,tačiau ar jie pagalvojo apie tūkstančių gyventojų nukentėjusių nuo gaisro sveikatą? Žlnoma ne,priminė apie save jog dar tokie esa ir toliau viskq palieka .... Tai tautos išrinktieji ...GĖDA !
Teisingai Nerijau2019-11-05
Tik tiesos vilkimas į šviesą kažką pakeis nes siti gamtos mylėtojai ir specialistai patys nežino ką veikia ir kaip o pinigus gauna. O S yra daugiau jų galvose nei toje žemėje, egzpertai....
ALGIS2019-11-05
dabar ignoruos tave uz tai kad nepatiko valdzios kritika .Dar ziuret kad neapkaltintu kuo nors.pas mus greit susitvarko su tais kur ne i ta pacia duda pucia
Nieko keisto2019-11-04
Gyventojams tenkančių valdininkų ir tarnautojų skaičiais mes lenkiam kone visas ES šalis, todėl nesistebekim, kad jie kažko nedaro,nes jie net patys nežino ką turi daryti ir kam jie yra, kokios jų funkcijos.
Biurokratas2019-11-04
A kur skubėt?
traffix.lt