1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
SportasFutbolas
2019 Lapkričio 4d.
0

Simbolinėje sezono rinktinėje – būrys Alytaus atstovų

titleDomanto Aleksyno nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos rungtynių komentatorius, buvęs futbolininkas Naglis Miknevičius po ką tik pasibaigusio sezono sudarė simbolinę lygos rinktinę.

„Ganėtinai subjektyvus dalykas“, - pastebi simbolinės rinktinės sudarytojas, tačiau įvertininimas – smagus.

Geriausi vartininkai

Alytiškio vartininko Martyno Matijoškos „patikimas žaidimas buvo viena iš priežasčių, leidusi  Kėdainių „Nevėžiui” ilgai būti lyderių tarpe. Deja, sunki trauma, gauta Kretingoje, neleido vartininkui pabaigti sezono...“. M. Matijoška pernai su DFK „Dainava“ tapo I lygos prizininku.  

I lygos debiutantų Kauno „Hegelmann Litauen” gretose pradėjęs Tadas Simaitis sezoną baigė A lygos komandos Vilniaus „Riteriai” vartuose.
Be minėtų vartininkų pastebėtas sezoną  Kauno „Stumbre“, A lygoje, pradėjusio, į gimtojo miesto komandą atvykusio alytiškio Airido Mickevičiaus (DFK „Dainava”), taip pat Gusto Baliutavičiaus („Šiauliai”), Karolio Čirbos („Vilniaus vytis”) žaidimas.

Geriausi krašto gynėjai

Linas Savastas (DFK „Dainava“) – „žmogus, tapęs pastarųjų  metų DFK „Dainavos” simboliu ir vis dar daug duodantis komandai. Komandos kapitonas buvo vienas iš nedaugelio patyrusių žaidėjų alytiškių gretose, o tai yra labai svarbu komandai. Neatsitiktinai viena iš alytiškių „duobelių” įpusėjus pirmajam ratui ir kainavusi brangius taškus sutapo su atkarpa, kai L. Savasto komandos sudėtyje nebuvo. Kalbant apie žaidimo ypatybes, vienam iš Alytaus komandos lyderių labai padeda tai, kad nemažai laiko jis yra žaidęs arčiau varžovų vartų, tad laiku pasijungti į ataką ar atlikti aštrų perdavimą didelių sunkumų Linui nesudaro“, - argumentus už alytiškį dėsto N. Miknevičius, Gargždų „Bangos” vyriausiojo trenerio pasitikėjimą pateisinusį Valdą Pocevičių pavadindamas vienu ištvermingiausių lygoje. Be pasirinktų žaidėjų lygos simbolinės rinktinės sudarytojas taip pat atkreipė dėmesį į Igno Baranausko (DFK „Dainava”), Deivido Malžinsko („Vilniaus vytis”) ir Valdo Antužio („Banga”) jų komandoms naudingus veiksmus aikštėje.

Geriausi saugai

„Aikštės vidurio žaidėjų linija šį kartą bus ryškiai orientuota į ataką, o jų užnugarį atraminio saugo veiklos zonoje patikime Renatui Banevičiui. Ko gero, laikas praleistas Marijampolės „Sūduvoje” pasiruošimo sezonui metu nebuvo praleistas veltui ir Renatas tapo vienu iš jaunos alytiškių komandos vedlių. Didelė atliekamo darbo apimtis, aikštės matymas, perdavimai, kamuolio technika – visa tai šis žaidėjas turi. Palinkėčiau jam nesustoti tobulėjimo kelyje, dažniau rasti kelius  link varžovų vartų. Jei taip nutiks  -  ateitis turėtų būti smagi“, - DFK „Dainavos“ žaidėjui R. Banevičiui linki lygos simbolinės rinktinės sudarytojas, saugų linijoje taip pat pastebėjęs rezultatyvųjį Evaldą Kugį iš „Nevėžio“, Justą Petravičių ir dar vieną dainaviškį iš Kolumbijos. „Bene ryškiausią žaidimą viso sezono metu demonstravo „dzūkų iš Kolumbijos” pora, atstovavusi DFK „Dainavai”, - teigia N. Miknevičius, suskaičiavęs, kad daugiau įvarčių įmušė Jose Luis Balanta Caracas, tačiau asmeniškai išskyręs Vicentę Meną Cuestą, kuriam „apeiti vieną, du ar net trys varžovus dažnai nebūdavo labai sunkus uždavinys, o viražai su kamuoliu oponentų baudos aikštelėje dažnai virsdavo panika ir sutrikimu gynėjų veiksmuose“.

Saugų grandyje taip pat pagyrimo sulaukė daugiau žaidėjų, o tarp jų – ir Martynas Vasiliauskas iš DFK „Dainavos”.

Geriausi puolėjai

Ignas Kružikas („Vilnius”) ir Ugnius Lekečinskas („Hegelmann Litauen”), taip pat kaip perspektyvus buvo paminėtas ir sėkmingiausias šio sezono DFK „Dainavos“ atakų realizuotojas, 19 įvarčių LFF I lygoje pelnęs J. L. Balanta Caracas.

Geriausias lygos treneris

Sezono treneris – Marius Šluta iš I lygos čempiono Telšių „Džiugo“. Tarp geriausių strategų, kurių darbas paliko įspūdį, minimas sidabrą laimėjusią Gargžų „Bangą“ iki pereinamųjų rungtynių į A lygą ir LFF taurės finalo atvedęs Tomas Tamošauskas, bronzą iškovojusio „Vilniaus vyčio“ treneneris Algimantas Liubinskas, bei paskui prizininkus, ketvirtoje vietoje, finišavusios DFK „Dainavos“ treneris Kim Daniel Ronningstad, „pagal charakterį – greičiau ekspansyvus italas, nei kad šaltas norvegas...“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt