1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaAlytaus rajonasVerslasAktualijosPolitika
2019 Lapkričio 1d.
1

Pienininkams: siūloma skaičiuoti ne tik primelžtą, bet ir išpiltą pieną

titleNuotraukų galerijaNuo gaisro labiausiai nukentėjusios Alytaus seniūnijos gyventojai dėl informacijos, susijusios su patiriamos žalos kompensacija ir dėl kitų rekomendacijų kviečiami kreiptis į seniūną Kęstutį Tumyną: el. p. [email protected], tel. +37031570804, +37067690887Alytausgidas.lt nuotr.

Alytaus rajono ūkininkai priversti tonas pieno išpilti į mėšlą, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai aptikus jame dioksinų.

Per dieną rajono pienininkai praranda vidutiniškai 8 tūkst. eurų pajamų. Pienas išpilamas jau 7 diena (Alytausgidas.lt pastaba: 8 diena),

Ūkininkai ir pieno supirkėjai teigia, kad pieno perdirbimo įmonės žaliavinio pieno nesuperka ne tik iš gaisro paveiktos zonos Alytaus seniūnijoje, bet ir iš kitų rajono teritorijų.

Alytaus rajono savivaldybėje mero Algirdo Vrubliausko iniciatyva sušauktas skubus ūkininkų, pieno supirkėjų, atsakingų valdžios institucijų vadovų, Seimo narių pasitarimas dėl pagalbos ūkininkams.

Atsakingų institucijų atstovai vis dar negali pasakyti, kuri konkrečiai teritorija Alytaus rajone yra užteršta. Nes  atliekami tyrimai. 

Kaip apskaityti pieną, kad būtų kompensuoti nuostoliai?

Po posėdžio savivaldybėje pasiūlyta, kaip apskaityti nepriduotą ir išpiltą pieną, kad už jį būtų kompensuota.

Ekstremalių situacijų komisija patvirtino apskaitos žurnalo formą, kurią pildyti turi ne tik Alytaus seniūnijos, bet ir kitų rajono seniūnijų ūkininkai, iš kurių pienas nesuperkamas.

Dėl žurnalo galima kreiptis į rajono Žemės ūkio skyrių arba specialistus seniūnijoje.

Visi karvių laikytojai, privalo vesti apskaitos žurnalą, kuriame turi būti pažymėta primelžto ir išpilto pieno kiekiai. Jeigu ūkininkas pieną priduoda, jo fiksuoti (primelžimo) duomenys bus sulyginami su pridavimo punktui duomenis.

Stambūs ūkininkai pieno tvarkymo apskaitą veda su pieno kontrolės asistentu, kartu pildydami ir Ekstremalių situacijų komisijos patvirtintą apskaitos žurnalą.

Jeigu pienas nepriduodamas, naudojamas savo reikmėms, vis tiek reikia pildyti apskaitos žurnalą, fiksuojant primelžto ir išpilto pieno kiekį.

Žemės ūkio ministerijos atstovai patikino, kad patirti nuostoliai dėl gaisro bus  atlyginti visiems, tik būtina turėti pagrindžiančius dokumentus.

Iš viso Alytaus seniūnijos teritorijoje 95 ūkininkai laiko 769 karves. Stambesnių ūkininkų, kurie laiko daugiau kaip 3 karves yra 24. Likę žemdirbiai laiko nuo 1-2 karves.

Lapkričio 4 d., pirmadienį dėl kompensavimo tvarkos ūkininkams Vyriausybėje vyks posėdis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
ALGIS2019-11-01
VIS TIEK ISDURS
traffix.lt