11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
AlytusĮdomu
2019 Spalio 31d.
1

Nedzingės gatvės Alytuje kol kas nebus: Seinų g. gyventojų valia – atstatyta

titleNuotraukų galerija

Popieriniuose planuose Nedzingės gatvėje vienerius metus „pagyvenę" Seinų g. gyventojai Alytuje „sugrąžinti“ ten, kur jų namai.

Alytaus miesto taryba vienbalsiai pasisakė, jog pagaliau būtų išklausyta netoli senosios miesto geležinkelio stoties, Seinų gatvėje, gyvenančių alytiškių, taip pat čia veikiančių įmonių valia ir jie nebūtų brukami į tik brėžiniuose buvusią Nedzingės gatvę. 

Kadangi ankstesnės kadencijos taryba, neatsižvelgusi į bendruomenės nuomonę, praėjusių metų rudenį buvo pritarusi dalies Seinų g. namų  „perkėlimui“ į naujai suplanuotą Nedzingės gatvę, vietos gyventojams ir verslininkams teko kreiptis į teismą. Teisminių procesų metu Seinų g. gyventojams pavyko įrodyti, kad jie turi teisę likti toje gatvėje, kokioje buvo nuo sklypų gavimo, namų statybos, tai, matyt, palengvino ir miesto poltikų apsisprendimą.

Kad „prievartinis“ Seinų gatvės perkėlimas į valdininkų anksčiau norėtą atskirti (Nedzingės g.) dalį, būtų atšauktas, aiškiai pasisakė daugiau nei pusė gyventojų, žemės sklypų savininkų.

„Džiaugiuosi, kad ši taryba įsiklausė į gyventojus ir Seinų gatvę paliko tokią, kokia ji buvo“, - mūsų portalui kalbėjo jos gyventojas, čia ir dalį verslų registravęs Seinų g. gyventojas, Alytaus miesto tarybos narys Valius Micevičius.

Kitokia nuomone su Alytausgidas.lt pasidalino Ulonų seniūnaitijos seniūnaitis Petras Sabaitis. Jo, ne tik kaip seniūnaičio, tačiau ir Alovės gatvės gyventojo, dalies Seinų g. atskyrimas į Nedzingės gatvę būtų įnešęs tvarkos, į betvarkę, padarytą miesto architektų. Pasak seniūnaičio, tai, kad Seinų g. bus palikta, iš esmės problemų nesprendžia, nes ją „nurėžia“ ir Lazdijų gatvė.  

„Pirmiausia – bendruomenės balsas, vietos žmonių noras, o paskui visa kita“, - atstatytu teisingumu džiaugiasi V. Micevičius. Jis neneigia, kad greitosios pagalbos ir kitoms tarnyboms atskubėti į Seinų gatvę galbūt būna keblu, tačiau tai, kad ji tokia suprojektuota, reiktų priekaištauti ne gyventojams, o savivaldybės miesto savivaldybės architektui, administracijos architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriui.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
ALGIS2019-11-02
bet jau po visko .Asfalta tai jau pra...o
traffix.lt