9 c Alytus
Penktadienis, Spalio 30d.
AlytusNelaimėsVerslasAktualijos
2019 Spalio 30d.
5

Gaisrą Alytuje tiria 4-ių prokurorų grupė

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Generalinė prokuratūra informuoja, kad dėl įmonėje „Ekologistika“ Alytuje kilusio gaisro atliekamas spalio 17-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Šiuo metu ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.

Viena tyrimo kryptis pradėta vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. „Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“. Šioje ikiteisminio tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus.

Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai.

Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo eigoje bus įvertinta institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

Šiuo metu įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nėra įteikti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorų grupė, ją sudaro keturi specializuoti prokurorai. Baudžiamasis kodeksas už minėtas nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.


Komentarai

5
Komentuoti
Baudžiauninkas2019-11-19
Papildymas Už priimtas padangas Ponas iškart gaudavo pinigus, todėl jų norėjo priimti kuo daugiau. Kišo į gretimą cechą ikipat stogo paskui kad paslėpti pasmdydavo mūrininkus ir duris užmūrindavo. Tikrintojai to slapto sandėlio nerasdavo.
Baudžiauninkas2019-11-18
Įdomu ar prokurorai paklaus ten anksčiau dirbusių ,ir išėjusių dėl nepakenčiamų darbo sąlygų. Mažai,mažai sumalat- rėkė PONAS. Kad daugiau sumalti reikėdavo užsukti drėkinantį vandenį ir išjungti priešgaisrinę signalizaciją.Jeigu signalizacija įjungta ji iškart suviekia nuo kylančių garų ir smarvės.SĖKMĖS PROKURORAMS.
Ne ministeris2019-10-31
Tai tegul ciciulis parduoda namus Ispanijoj,susimeta su kitu akcininku Janavičiumi po palam ir atlygins žalą. O cicėnas su žmona skiriasi ne dėl viso šito brudo,tikiuosi....gal šūdžius prasi.3.14.so senatvėj...
Laima2019-10-30
Taigi direktorius sakė, kad matė kaltininką. Gal į veidrodį tuo tarpu žiūrėjo?
nuomone2019-10-30
Tirs tirs keturi ir nutirs....netikim teisesauga! Visi vienodi! negi tirs savus?
traffix.lt