19 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
VerslasAktualijosSveikata
2019 Spalio 29d.
2

Iš parduotuvių išimamas Alytaus gaisro metu galimai užterštas pienas ir jo produktai (ATNAUJINTA)

titleKurį laiką šio pieno perdirbėjo produktus geriau naudoti ne pagal tiesioginę paskirtį

Kaip ir buvo galima tikėtis, iš daugelio prekybos centrų Lietuvoje išimama kai kuri dioksinais galimai užteršta pieno produkcija.

Kol kas tą tai daroma tik su „Rokiškio pieno“, „Rokiškio sūrio“ produkcija, tačiau Alytaus rajone bei gaisro Dzūkijos sostinėje paliestoje teritorijoje dirbo ir dirba pieno žaliavos tiekėjai ne tik minėtai pieninei.

Antradienį iš lentynų išimama Rokiškio produkcija, o ar bus nurodyta padaryti ir su kurio nors dar prekės ženklo atstovo produkcija, priklausys nuo to, kaip sėkmingai dirbs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), o galbūt ir kitos maisto, gėrimų kokybės priežiūros specialistai.

Iš prekybos nurodyta skubiai išimti nurodytus produktus, pagamintus iš galimai nesaugaus, Alytaus rajone primelžto žaliavinio pieno. Pažymima, kad iš lentynų turi būti pašalinti tie produktai, kurių galiojimo laikas nurodomas iki lapkričio 15 d. Į galimai nesaugių produktų sąrašą įtrauktas ne tik pienas, tačiau ir grietinė, jogurtai, kefyras.

Pienas ir jo produktai, kurie buvo pašalinti iš parduotuvių, reikalaujama niekur kitur nenaudoti, o „dėl gamybai naudoto žalio pieno iš gaisro paveiktos Alytaus rajono teritorijos“ utilizuoti (sunaikinti).

Nors pieno perdirbėjai aiškina, kad su „400 kg pieno, primelžto Alytaus regione, maišantis per vamzdžius, galėjo patekti į produkciją, kurios svoris – 40 tūkst. kg, t. y. pienas prasiskiedė 400 kartų“, o tai esą toks „užterštumas, kuris nedaro poveikio sveikatai“, tai dar labiau suneramino gyventojus.

Kokia bebūtų nemaloni situacija, „Rokiškio pienas“ jos nepaneigė. 

ATNAUJINTA

Iš Lietuvos parduotuvių lentynų be „Rokiškio pieno“, „Rokiškio sūrio“ taip pat turi būti šalinami „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ (Alytaus pieninės) ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno produktai.

PAPILDYTA

Aplankytų prekybos centrų pieno skyrių darbuotojos į situaciją reaguoja itin praktiškai. Pasak moterų, kiekvieną rytą pasiekia nauji nurodymai, kokių pieninių pieną ar kitus produktus privaloma išimti iš lentynų. „Šiandien – šitas, o rytoj - gal jau kitas pienas. Deja, tokios dabar dienos", - ramino pardavėjos.


Komentarai

2
Komentuoti
???2019-10-30
Tik neperlenkit lazdos
Deja2019-10-30
Žuvis bus užteršta, bet tyrimai to nerodys, nes kaip ir ligai nustatyt, turi per tam tikrą laiką pasigaminti organizme prieš ją antikūniai, tik tada ją nustato.(Nepamirškit, kad yra dar brakonierių, reik sustiprinti apsaugą, įrengti kameras.)TODĖL TEISINGAS SIŪLYMAS UŽDRAUSTI VARTOTI VISOJE LIETUVOS TERITORIJOJE NEMUNE ir KAUNO MAIOSE sugautą ŽUVĮ. Deja, žino ne visi, kad dabar negalima vartot tokio maisto Ganosi galvijai net netoli Alytaus, pakelėje ( vykstant iš Kauno).
.
traffix.lt