1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AktualijosPolitika
2019 Spalio 29d.
0

Prezidentas G. Nausėda: „Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia..." (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaRoberto Dačkaus nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu, jo patarėja komunikacijai Agne Čeplinskiene, Alytaus rajono meru Algirdu Vrubliausku, taip pat su atsakingų institucijų vadovais ir aptarė gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytaus Pramonės rajone.

„Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia taip, kaip turėtų. Sukviečiau atsakingų institucijų vadovus siekdamas, kad ateityje sistema suveiktų ir mums nereikėtų tiek daug remtis herojiškomis atskirų asmenų pastangomis“, – taikydamas į Dzūkijos sostinės mero gaisre atliktą svarbų vaidmenį sakė prezidentas.

Išryškėjusias ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo spragas įvardijęs G. Nausėda kalbėjo, kad šiuo metu svarbiausia kuo skubiau pasirūpinti netoli gaisravietės gyvenančių žmonių sveikata, aplinka ir pačios gaisravietės sutvarkymu, o tam turi būti skirti ir savivaldybių, ir valstybės ištekliai.

Prezidento, gaisravietėje Alytuje apsilankiusio vakar, manymu, taip pat būtina imtis visų priemonių, kurios neleistų ateityje kartotis ekologinėms nelaimėms, todėl jis siūlo peržiūrėti esamą padėtį padangų perdirbimo įmonėse ir nustatyti privalomą civilinės atsakomybės draudimą ne tik pavojingas, bet ir kitas atliekas tvarkančioms įmonėms, o tais atvejais, kai nelaimių išvengti nepavyksta, ragina užtikrinti sklandų ir efektyvų atsakingų institucijų darbą, pakankamą gelbėtojų techninį aprūpinimą bei savalaikį gyventojų informavimą.

„Tik užtikrinę, kad bus išmoktos svarbiausios pamokos, galėsime atkurti susvyravusį piliečių pasitikėjimą ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema“, – vizito į gaisravietę metu išsakytus žodžius merams ir ministrams, atsakingų institucijų vadovams prezidentūroje pakartojo G. Nausėda.

ATNAUJINTA

„Įstatymų projektai jau yra Seime, juos reikia priimti kuo skubiau“, - sakė prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas, jis taip pat pranešė, kad politikai svarstys imtis priemonių riboti padangų kiekį jas perdirbančiose įmonėse. Tokių įmonių Lietuvoje yra septynios, įskaitant Alytaus „Ekologistiką“. „Kiekvienas iš jų šiuo metu, mūsų manymu, kelia potencialų pavojų“, – kalbėjo J. V. Žukas.

Anot J. V. Žuko, reikia išsamiai patikrinti Lietuvoje veikiančias su padangų tvarkymu susijusias įmones. „Tos padangos yra išmėtytos per visą Lietuvą, kaupiamos kažkokiose konkrečiose vietose ir nebūtinai įmonės turi leidimus juos kaupti. Tai visų pirma reikia patikrinti, kokią mes turime situaciją Lietuvoje, kas jas sandėliuoja, kas jas perdirba, kas jas superka, kas gauna Europos Sąjungos išmokas už tai ir nevykdo savo įsipareigojimų“, – sakė prezidento patarėjas. „Premjeras šiandien apie tai kalbėjo, kad tai iš tikrųjų yra kažkoks ugnikalnis, kuris bet kada gali išsiveržti“, – pridūrė jis.

J. V. Žuko teigimu, gaisras parodė, kad Lietuvoje patvirtinta krizių valdymo sistema nesuveikė. „Krizių valdymo sistemos spragas teko taisyti krizės eigoje“, – tvirtino prezidento patarėjas. Jis pranešė, kad Valstybės kontrolės bus paprašyta įvertinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą gesinant gaisrą.

Patarėjo manymu, kad Alytaus merui centrinė valdžia galėjo suteikti daugiau patarimų apie tai, kokias pajėgas buvo galima pasitelkti gesinant gaisrą. „Jis tikrai buvo pakliuvęs į tokią nepavydėtiną padėtį. Naujai išrinktas, visa atsakomybė perkelta ant jo ir galbūt tos pagalbos arba specialistų konsultacijų, arba kažkokio bendro štabo įsteigimo, net jeigu tai yra regioninio masto konfliktas“, – sakė J. V. Žukas.

 

Fotogalerija

  • R. Dačkaus nuotr.
  • R. Dačkaus nuotr.
  • R. Dačkaus nuotr.
  • R. Dačkaus nuotr.
  • R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt