11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
EismasTransportas
2019 Lapkričio 1d.
5

Nuo lapkričio – nauji šviesoforų signalų deriniai

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Nuo lapkričio 1-osios įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, mažėja maksimalus keliuose leistinas greitis.

Vairuotojai Lietuvoje turėtų atsižvelgti į eismo pasikeitimus.

Atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai diegiamą prie eismo srautų prisitaikantį jutiklinį šviesoforų valdymą, Susisiekimo ministerija atnaujino Kelių eismo taisykles ir Kelių šviesoforų įrengimo taisykles.

Nuo  lapkričio 1 d. įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį.

Nuo lapkričio 1 d. leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę. Todėl atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jei nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę. Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių. Tai yra: sankryžose su neatnaujintais šviesoforais, kuriuose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

Kai papildoma šviesoforo sekcija išjungta, bet dega pagrindinis žalias skritulio formos signalas (be rodyklių), bus leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius ir dviratininkus. Toks lankstus eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trimis atvejais: degant žaliam signalui be rodyklių su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus), degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija ir degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.

Nuo lapkričio pradžios iki kovo mėnesio pabaigos lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais (kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t), motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

Šviesoforai Alytuje

Alytaus mieste yra 20 šviesoforais reguliuojamų sankryžų, iš kurių žaliųjų rodyklių yra 7. Rekonstruojant Naujosios, Putinų ir Kalniškės gatvių sankryžą, šviesoforai jau buvo įrengiami be žaliųjų rodyklių, praėjusiais metais rekonstruotas šviesoforas, kuriame buvo panaikintos žaliosios rodyklės A. Jonyno ir Putinų gatvių sankryžoje.

Sankryžose, kurias planuojama rekonstruoti, pvz., Ulonų, Santaikos ir Pulko g., nebus papildomai investuojama į šviesoforo pakeitimą. Eismo sąlygos bus gerinamos rekonstruojant sankryžas.

Šiuo metu yra rengiamos Pulko ir Jotvingių g. sankryžoje esančių šviesoforų rekonstrukcijos pirkimo sąlygos.

Fotogalerija


Komentarai

5
Komentuoti
Audrius2019-11-06
Žalios ,,skardinės " rodyklės dar galioja...
truba2019-11-02
gerai ,kad Alytus ne Lietuva, visos žalios lentelės ant šviesoforų kabo, gyvenam po senovei.
Čia normalios KET2019-11-01
Tik reikėjo parašyti kad skardinės negalioja
Runkelis2019-11-01
Kažkoks beprotnamis toje Lietuvoje.
Ir vėl ant to pačio greblio2019-10-29
Vėl žalia sukti, vėl eina pėstieji, vėl kartosis tragedijos.Tiesiog jausmas,kad viskas kas daroma yra daroma specialiai kenkti žmonėms.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė