24 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
AktualijosSveikata
2019 Spalio 28d.
3

Pramonėje ir Miklusėnuose daugiausia – stireno

titleStirenas (C8H8)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atliko laboratorinius gyvenamųjų patalpų oro tyrimus Alytaus miesto Pramonės rajone (Pramonės g.) bei Miklusėnų gyvenvietėje.

Nustatyta, kad gaisro metu išsiskiriančios medžiagos galėjo patekti į gyvenamųjų patalpų orą.

Patalpų ore aptiktos 6 padangų gaisro dūmams būdingos medžiagos, nei vienos iš jų koncentracijos neviršijo vienkartinių leistinų verčių.

Pagal tyrimų duomenis, kelių patalpų ore buvo rasta stireno. Kas yra stirenas?

Stirenas yra kvėpavimo takus, odą ir gleivines dirginanti medžiaga, kurios ūmus poveikis pasireiškia akių, nosies, odos sudirginimu (paraudimu, perštėjimu), gerklės sausumu, sukeliančiu kosulį. Ilgalaikis stireno poveikis pasireiškia centrinės nervų sistemos pakenkimu (galvos, skausmais, nuovargiu, depresija, sumažėjusia dėmesio koncentracija).

Tirtuose patalpų oro mėginiuose taip pat nustatytas trijų cheminių medžiagų ribinių koncentracijų viršijimas. Siekiant įsitikinti, ar minėtos medžiagos išsiskyrė gaisro metu, ar iš namuose esančių baldų, kilimų, naudotų buities valiklių (jų yra ir  tabako dūmuose ar pan.), tirtuose būstuose NVSC atliks pakartotinius matavimus.


Komentarai

3
Komentuoti
Neaisku2019-10-30
Kokios tos kitos trys medziagos, neaisku?
O Putinuose kaip ?2019-10-29
Dainavoje ? Kituose mikrorajonuose ? Ko tylit ?
Specialistų specialistai, miklusenuose ir ten....2019-10-28
Šito šūdo yra ir miesto centre, niekas tiesos nepasakys, Dievas atiduoda kiekvienam melagiui savo. Visą dieną nosis paburkusi.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena