1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AktualijosSveikataPolitika
2019 Spalio 28d.
8

Premjeras S. Skvernelis: „Vyriausybė atlygins visą pagrįstai gaisro padariniams priskirtą žalą“

titleAsociatyvi iliustracijaPremjeras S. Skvernelis su ministrais

Vyriausybėje įvyko Nacionalinio saugumo komisijos (NSK) posėdis, kuriam pirmininkavo premjeras Saulius Skvernelis.

Posėdyje pateikta informacija apie trumpalaikius ir ilgalaikius gaisro padarinius, vandens ir oro užterštumo padėtį, gaisro poveikį teritorijoje esantiems ūkiams, jų produkcijai ir įtaką gyventojų sveikatai.

S. Skvernelis padėkojo prie gaisro suvaldymo prisidėjusiems pareigūnams, savanoriams ir gyventojams, jis pabrėžė, kad ministerijos ir joms pavaldžios institucijos privalo aktyviau įsitraukti į nelaimės padarinių likvidavimą:

  • Aplinkos ministerijai pavesta įvertinti, ar tinkamai reglamentuota taršias atliekas tvarkančių įmonių veikla. Sveikatos apsaugos ministerija atliks gyventojų sveikatos monitoringą ir užtikrins, kad kiekvienam būtų suteikta tinkama pagalba;
  • Žemės ūkio ministerija jau atlieka pieno ir daržovių užterštumo tyrimus, netrukus bus pradėtas tirti ir gruntas. Apie gautus rezultatus bus informuota visuomenė, o žemdirbių patirti nuostoliai bus atlyginti;
  • Vidaus reikalų ministerija pradėjo vidinį tyrimą, kuris aiškiai atsakys, ar tinkamų veiksmų buvo imtasi kovojant su ugnimi. Taip pat bus sustiprinta kontrolė – didžiausias dėmesys kreipiamas į įmones, kurios tvarko taršias atliekas.

„Visos tarnybos turi padaryti išvadas ir įvertinti savo klaidas... Savivaldybėms turi būti suteikta visa būtina tokiais atvejais pagalba“, – teigė premjeras.

S. Skvernelis akcentavo, kad Vyriausybė savivaldybėms ir ūkiniams subjektams atlygins visą pagrįstai gaisro padariniams priskirtą žalą. Kartu atkreiptas dėmesys, kad būtina sulaukti išsamių tyrimų duomenų dėl gaisro poveikio vandens, oro, dirvožemio užterštumui, – tik tuomet bus galima atlikti tikslų poveikio vertinimą ir apskaičiuoti žalą. Šie duomenys labai svarbūs ir prognozuojant bei rengiant tolesnes rekomendacijas gyventojams dėl sveikatos priežiūros profilaktikos. Tikimasi, kad galutiniai tyrimų duomenys bus pateikti lapkričio viduryje.

Atsakingoms institucijoms nurodyta įvertinti įvairių objektų, galinčių sukelti krizines situacijas visose savivaldybėse, būklę ir turimą infrastruktūrą. „Neturi būti tokio teisinio reguliavimo, kad sumokamos baudos ir tęsiama veikla neištaisius trūkumų“, – teigė S. Skvernelis. NSK posėdyje akcentuota būtinybė kryptingiau šviesti savivaldos atstovus ir gyventojus civilinės saugos klausimais, organizuoti įvairių lygių pratybas.


Komentarai

8
Komentuoti
grimasos2019-10-29
ir dviprasmiškas ministro " mes sąveikavome su ministre " visą tą laiką, sakė per tv forumą. Susikūrė sau imidza su lašu panoseje . Toks įspūdis liko. Sorry.
Nesvarbu 2019-10-28
Kas nesilaikė aplinkosaugos ir gamtosaugos taisyklių tas ir turi atliginti žalą kodėl turi mokesčių mokėtojai atliginti žalą. Kas kaltas tas tegu ir atligina tada bent bijotų nesilaikyti reikalavimu
rope2019-10-28
Ka jus nusišnekat kad atlyginsit zmonems padarytus nuostolius.Atminkit kad zmoniu prarasta sveikata yra brangiausia uz viska.Kas iš to kad turesi pinigu o sveikatos ne.
R2019-10-28
Prie ko čia premjero atsistatydinimas? Ar jis gaisrą sukėlė,ar šiukšlė cicėnas? Sudegė ir ramu,ar ne? Gal pats ir padegė,kad galus pslėptų?..
Premjere, rimtai?2019-10-28
Ar tyciojates? Ilgalaikiai padariniai babkiu uzmetimu, kurios is MUSU VISU kiseniu, kaip bus atlyginti? Karves ispjaukit, o kitamete zole naujos karves es! Jas pjausit vel? Vaikai uz 10 metu apsigimusius anukus gimdys uz tokius sprendimus, kur Jusu vyriausybe visiskai nesusitvarke! Turekit savigarbos. Atsistatydinima zmones gerbtu
REGINA2019-10-28
Begalinis gerumas...o cicėnas gali vėl bankrutuoti,vėl padegti ir t.t. Valstybės resursai tokiems vagims begaliniai! Pasaka- ne gyvenimas!
Hu2019-10-28
Eilines buratino sapaliones.... turbut taip atlygins kaip ir zadejo kelti algas biudzetininkams.... klounas...
alio ?2019-10-28
Tai čia Sverneliui siųsti reikalavimus patirtai žalai atlyginti, ar kam ?
traffix.lt