0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Spalio 27d.
0

Tragedija „Otelas“ Alytuje bus atliekama ... bute

titleNuotraukų galerijaLauros Vansevičienės nuotr.

Lapkričio mėnesį Alytuje žiūrovus kvies spektaklis, kuris bus rodomas ... daugiabučio namo bute. Kūrėjai jame pristatys Viljamo Šekspyro tragediją „Otelas“.

Įsigiję bilietus ir užsiregistravę žiūrovai, artėjant spektaklio dienai, bus informuoti asmeniškai – jiems bus paaiškinta, kur nuvykti ir kaip ... patekti į butą.

Spektaklyje „Otelas“ G. Aleksa su aktoriais Matu Dirginčiumi, Milda Jonaityte, Karoliu Kasperavičiumi ir Milda Naudžiūnaite  šioje V. Šekspyro interpretacijoje nagrinėja post-sovietinio palikimo ir žmogaus tragiškumo santykį, o žiūrovas patiria veikėjų, gyvenančių viename iš tūkstančių mažų butų, išgyvenimus ir tragišką lemtį.

Apie spektaklį su netradicine jo rodymo vieta pasakoja režisierius G. Aleksa.

– Kaip gimė mintis spektaklį iš teatro scenos perkelti į butą?

– Norėjome sukurti dviejų porų, gyvenančių kartu, istoriją. Pradžioje dar svarstėme rodyti ir teatre, ir bute, tačiau supratome, jog bet koks teatrinis apšvietimas, erdvė pakenks mūsų istorijai. Be to, norime parodyti didelę tragediją mažame, viename iš tūkstančių vienodų butų. Todėl pasirinkome šį – finansiškai nenaudingą – sprendimą. Tačiau būtent su tokia „nevispročių“ ar idėjininkų grupe ir įmanoma tokį spektaklį pastatyti. Abejoju, ar koks „normalus“ teatras sutiktų tokiai avantiūrai.

– Kokio žiūrovo laukiate?

– Tokio, kuris nepabijotų įžengti į svetimą butą ir stebėti svetimų žmonių istorijos. Taip pat ir to, kuris nenori jokios interakcijos, kadangi šiame spektaklyje yra „visos keturios sienos“ ir žiūrovas galės stebėti Šekspyro tragedijos veikėjus jų aplinkoje tarsi pro akvariumo stiklą.

 – Jūsų teatras „Teatronas“ žinomas dėl „devised theater“ metodo, kuriuo remiasi kurdamas. Ar „Otelas“ nebus išimtis?

– Iš tiesų „devised theater“ naudojamas pjesės arba scenos veikalo sukūrimui, o čia jau turėjome parašytą pjesę. Tačiau rodant „Otelą“ spektaklį bute, o ne scenoje, smarkiai apkarpant pjesę, teko sukurti visiškai naują istoriją, kurios veikėjai kalba Šekspyro žodžiais. Tad taip, ši premjera nėra išimtis trupės metodui.

Spektaklis „Otelas“ kažkuriame bute Alytuje bus rodomas lapkričio 9 d., šeštadienį, 14 ir 18 val. (įsigijus bilietą būtina registruotis el. p. ČIA).

„Teatrono“ teatro režisieriui G. Aleksai už spektaklį „Otelas“ (taip pat „Zygfrydas“ ir „Vėjo prigimtis“) buvo įteikta „Fortūnos“ statulėlė, 2019 m. režisierius taip pat buvo nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ jaunojo menininko/debiuto kategorijoje (už „Otelo“ ir „Zygfrydo“ režisūrą.)

Fotogalerija

  • Lauros Vansevičienės nuotrauka

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt